Windows XP Format Sorunu!!!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Sistemi gormeden direkt olarak bir tavsiyede bulunamayacağım ama sorunu düzeltebileceğin yer hakkında ufak tefek tüyolar verebilirim..

1) Çalıştır'dan (Run) "msconfig" yazıp enter'a bas..
2) Boot.ini sekmesini aç...

Sorunun çözümü buralarda olacak. Benim kullandığım sistem İngilizce olduğu için "Check All Boot Paths" olarak gözüken bir buton var. Türkçesi nedir bilmiyorum. Ona tıkla, tahminen hatayı bulduktan sonra bir çözüm de önerecektir. D'deki boot dosyalarını default olarak ayarlayıp C'den boot edebilecekmiş gibi gözüken kodları ortadan kaldırman gerekiyor diye düşünüyorum. Oradaki bilgileri daha detaylı verirsen daha deaylı yardım etmeye çalışırım. ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Check All Boot Paths = Tüm Önyükleme Yollarını denetleme
olmazsa xp cdsi ile kurtarma konsoluna girip, komut satırına fix mbr yaz. Pardus arayüzü grubu silmek için işe yarıyordu

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
yine bir SDn klasiği operasyon tamam :)

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Acithin eline saglık diyoruz. Çok güzel anlatmış. 8)

kakirdunk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki arkadaslar benim sorum ise şu...Asağı yukarı aynı sorunlardan dolayı ben C sürücümde Windows yüklü iken belgelerimi kaybetmeyi göze almadığımdan D ye yeni bir Windows yüklemiştim...Simdi sorum su C deki bu Windows u format atmadan nasıl silebilirim??Eğer bu Windows u format atmadan silebilirsem format atabilmek için yeteri kadar yer kazanıp yedekleme yapabileceğim:)))yani C yi adam akıllı temizleye bilmek için o 30 gb lık windows klasörü usül -ü adabınca silmem gerekiyor.hem de hard diskimin beste biri bosu bosuna dolu bekliyor:)))yardımlarınız için simdiden tesekkürler...

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Windows klasörünü silip boot.ini dosyasından c:\ deki windows girdisini kaldırman ve defaultOS kısmına D:\ sürücüsündeki windowsun girdisine uygun olarak değiştirmen yeterli olacaktır sanıyorum.