Helikopter bulundu!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
FLAŞ! 'Olay yerinde 3 kişi sağ' iddiası

NASA'nın yetkililerine göre 3 kişiden hala vücut ısısı sinyalleri alınıyor. Yeni ekipler doğru adrese yola çıktı.

MUHAMETTEK KUTLU/ÖZEL HABER
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin içinde bulunduğu helikopterin yeri partililerin eş dost ilişkileri sayesinde tespit edildi.
KOORDİNATLAR NASA'DAN
Helikopterin enkazı NASA'daki bir tanıdık mühendis tarafından özel çaba ile Maraş Ilıca Beldesi Hacı Budak Köyü yakınlarında tespit edildi.
Amerika'dayaşayan bir Türk'ün NASA'da çalışan arkadaşına rica etmesiyle uydu vasıtasıyla enkazın yeri tespit edilebildi.
ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti nedeniyle Türkiye semalarında konuşlandırılan üç casus uydu bu kez Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının yer tespiti için kullanıldı.
ÜÇ KİŞİDEN VUCUT ISISI SİNYALİ
NASA'da çalışan tanıdık mühendis ayrıca enkazdan üç kişinin vucut ısısı sınyali alındığını da bildirdi.
Bu bilgilerden sonra BBP Kriz masasının girişimi ile Bursa'dan 20 kişilik arama kurtarma ekibinin acil olarak bölgeye yönlendirildi. Uçakla yola çıkan timin ise bölgeye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.
Tüm bu gelişmelerden sonra BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç cafesiyasete bir açıklama yaparak "Helikopterin enkazına kriz masasının kurulmasına rağmen yaşanan bürokratik hantallık yüzünden ulaşamadık. Kriz masası kurduysanız başına da başbakanlık müsteşarını getirdiyseniz bunun anlamı bürokratik işlemlerin azaltılmasıdır. Ancak ne yazık ki bürokratik engelleri aşmakta büyük güçlük çekiyoruz. Başbakanlıktaki kriz masası ile bir türlü hızlı bilgi alışverişi yapamıyoruz." dedi.
Tunç bu gelişmelerden sonra nihayet "Askeri birlikler, AKUT ve partililerden oluşan arama birimlerinin Hacı Budak mevkisine yönlendirildi." dedi.
Yeni bilgilerle helikopterin enkazına ulaşmanın an meselesi olduğu belirtildi..
NASA BBP'E BİLGİYİ VERMEDİ.RESMİ KANAL İSTEDİ
Nasa, BBP kriz masasının özel çabası ile bulunan helikopter enkazının koordinatlarına ulaşmak için ise resmi kanallardan başvuru istedi. Hatır için koordinatlar bulundu ama BBP yetkilileri yerin adresini alamadı.
Bunun üzerine BBP yetkilileri Başbakanlık kriz masasına durumu bildirmiş ve oradan bağlantı kurmaları sağlanarak helikopterin yeri tespit edilmiş oldu.
CAFESİYASET ÖZEL
Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bulan kim?
Nasa.
Turksat ne ise yariyor?
Aydin Dogan'a kacak kanal kullandirtmaya.!!!!!!:angry:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Kesin bir bilgi değil bu. Ama inşallah doğrudur.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İnş doğrudur. :(

Ben eminim bu bir suikast.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=185435

Burda 112 acil servis konuşmalarını iyi dinleyin.Adam telefonda ne diyor.

''Bu arkadaş kim ya '' cümlesine dikkat edin.

Ayrıca Doğan gurubu her halükarda hükümeti eleştirmek için bir şeyler ararken bu olayda sessizler hava koşulları vs. diyip geçiyorlar..

Kafamda bir sürü soru işareti var :wacko:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Allah' ım mübarek Cuma gecesinde sevenlerini sevince garket.
Dua edenlerin dualarını kabul et, o güzel insanları ailesine ve milletine bağışla..

Reaksiyon puanı
0
keşke öyle olsa ama bu veri çok vasat bence böl ebiş emümkün değil, yani biri rica edecekte nasa 2 dk da bulacak. mümkün görmüyorum ama inşallah doğrudur :(

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
O güzel insanlari dicektin dimi rise 6 kişilerdi yanılmıyosam..

Reaksiyon puanı
0
İnş doğrudur. :(

Ben eminim bu bir suikast.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=185435

Burda 112 acil servis konuşmalarını iyi dinleyin.Adam telefonda ne diyor.

''Bu arkadaş kim ya '' cümlesine dikkat edin.

Ayrıca Doğan gurubu her halükarda hükümeti eleştirmek için bir şeyler ararken bu olayda sessizler hava koşulları vs. diyip geçiyorlar..

Kafamda bir sürü soru işareti var :wacko:

evet ben de bu cümleyi dinlediğimde ürpermiştim unutmuşum gitmiş şimdi hatırladım. aklıma çok acayip şeyler geliyo :S

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hayirlisi neyse o olsun ama bu NASA olayina iyice gicik oldum ben!
Termal tarama yapamiyorsa heleki o soguk havada insan vucud isisini ayiramiyorsa bence o uydulari indirip hurdaci osman emmiye satsinlar :angry:

Reaksiyon puanı
0
işte o soğuk havada vücut ısıs kaldımı adamlar 30 saatir belki -10 derecede duruyolar öyle :(
bu da zaten ölmek demek aslında.
yani mucize bekliyoruz ama Allaha her şey kolaydır !

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Üff ne kötü bişey be walla şu sıralar bizim mahallede de en yakın kankim de dahil 4-5 kişi öldü bi kaç günde walla psikoloji denen bişe kalmadı ciddiyim bunalımdayım bide bu haberler + göksunlu bi dayı vardı oda bu haberi duyunca heycandan kalp krizi gecirdi öldü naasını Göksuna götürdüler görenler dio kafası kocaman olmus die BUNALIMDAYIM resmen yaa!..

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
İnşallah sağ salim çıkarlar.
Allah'ım Cuma gecesi hayırlı haberler nasip et.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Üff ne kötü bişey be walla şu sıralar bizim mahallede de en yakın kankim de dahil 4-5 kişi öldü bi kaç günde walla psikoloji denen bişe kalmadı ciddiyim bunalımdayım bide bu haberler + göksunlu bi dayı vardı oda bu haberi duyunca heycandan kalp krizi gecirdi öldü naasını Göksuna götürdüler görenler dio kafası kocaman olmus die BUNALIMDAYIM resmen yaa!..

Olumde yasam gibi hayatin gercegi, uzulmektense olenlere dua okumak daha iyidir. Fazla kafani takma icinden cikilmaz bu islerin.
Veren Allah, alan yine Allah.
Bu durum icinde Allah'in takdiri demekten baska birsey yok elimizde.
Ama bu nasa olayini unutmayacam!:angry:

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Doğru söylüyorsun Sivasspor. Mübarek CUMA gecesi yarın hepinizi Cuma namazına davet ediyorum beyler! Allah dualarimizi kabul etsin! Kalanlarimiza sağlık sıhhat mutluluk huzur versin dininden uzaklasanlari dogru yola yöneltsin gecmislerimize ve bize rahmet eylesin iyi insanlarin yolunu cennet eylesin kötü insanlarida iyilige yöneltsin milletimize vatanimiza dinimize zeval verdirmesin AMİN!...

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Amin..
İki gündür sinirlerim harab oldu

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Beyler araştıran varmı iyi bi haber alıp yatmak istiyorum. Doğru olduğunu söyleyin bana lütfen?..

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar evet böyle bir haber geçti ama ben açıkcası pek doğruluk payı görmüyorum bu haberde neden derseniz yani nasada rica ile iş yapılacağını zannetmiyorum türkiye değil orası

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
:D:D

senin türksat'ın haberleşme uydusu. nasa'nınkiler gibi askeri değil.

Sen MIT yada NSA ile karistirdin heralde :)
NASA sivil bir kurulus ( kagit uzerindede olsa )
Turksat 3A'da sandigindan cok daha fazla ozellik var, en gelismis haberlesme uydularindan biri ama kim kullaniyor orasi muammma!
en basiti, Turksat 3A yerini ve rotasini yildizlara gore hesaplayabiliyor.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Haberin doğruluğunu garantileyemem ancak.Obama geleceği için nasa uyduları Türkiye üzerine getirdi.Doğru olabilir.

Bu olayla ilgili bir kaç soru daha geliyor aklıma

Başbakan oraya gidince kendisi için hazırlanan askeri helekoptere neden binmedi de arabayı tercih etti ?

Başbakan açıklamada metinden okudu.Hep ezbere konuşan biri şimdi neden kağıttan okudu ?

Vali ilk başta bulundu hastahaneye gidiyor dedi sonra neden dönüş yaptı ?

Yoksa suikast olduğunu anladılarda adamı başka yere mi taşıdılar korkudan bulamıyoruz diyorlar ?

Reaksiyon puanı
0
Sen MIT yada NSA ile karistirdin heralde :)
NASA sivil bir kurulus ( kagit uzerindede olsa )
Turksat 3A'da sandigindan cok daha fazla ozellik var, en gelismis haberlesme uydularindan biri ama kim kullaniyor orasi muammma!
en basiti, Turksat 3A yerini ve rotasini yildizlara gore hesaplayabiliyor.

ben ne yapısı olduğunu merak ettim eğer bizim mühendislerimiz yapmadıysa bizim hiçbir işimize yaramaz, onu bize kullandırtmazlar gereken durumlarda.
yazılımı türk mühendisine ait olmayan hiçbir dışardan gelme cihaz bize yaramaz!

4Reactiv kardeş; şimdi hitabet ayrı kriz yönetimi ayrı. Ben olsam bu durumda altıma yapardım başbakan yine iyi önündekini okuyabilmiş :) Başbakanın habertürk sitesinde yaptıı açıklama var.
diyoki benim pilotlarım beni uyarııyor zaman zaman. Tehlikeyi göze almıyoruz diyo.
Biçok kez bazı yerlerde helikopter riskini göze almayıp alaksız biryerde inerek arabayla devam ettiğini söylüyor zaten. Hastane olayını çıkarmalarını da tipik türk hareketi olarak görüyorum. hollandadaki kazada ölü yok demeleri gibi yani.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
bu olanların hepsi büyük bir planın parçası olmasın :) şimdi obama geliyor vs. 3 ay sonra yeni bir uydu için görüşmeler başlamasın milyar dolarlarımın abd ye gitmesin ? neyse inşallah düşündüğüm gibi değildir ben fesatımdır ben kötüyümdür

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hemen komplo teorisi yazmak bir anlam ifade etmez,
sanki suikast olsa aciga cikarilabilecekmi!
Timuçin Çolakel demis bizimkiler yapamiyormu tam denk geldi iste,
onlarida ucak kazansinda oldurduler ama ispatlandimi?
Kim oldu?
Dunyanin sayili fizikcileri!
Nerde?
Ispartada!
Komploda olsa, suikast'te olsa ortaya cikmasi zor.
ayrica Mosad'in Tayyip Erdogan'a suikast planlari varken buda ayriyetten manidar oluyor yani.
Burda devlete sahip cikmaktan baska yapacak birsey yok.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
4Reactiv kardeş; şimdi hitabet ayrı kriz yönetimi ayrı. Ben olsam bu durumda altıma yapardım başbakan yine iyi önündekini okuyabilmiş :) Başbakanın habertürk sitesinde yaptıı açıklama var.
diyoki benim pilotlarım beni uyarııyor zaman zaman. Tehlikeyi göze almıyoruz diyo.
Biçok kez bazı yerlerde helikopter riskini göze almayıp alaksız biryerde inerek arabayla devam ettiğini söylüyor zaten.
Tamam biliyorum.Başbakanın Muhsin bey ile çok yakın dost olduklarınıda biliyorum ama garibime gidiyor işte.:(

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Asil garip olan,
Aydin dogan, chp ve mhp'nin asiri destegi.
bende bunu anlamadim?
Fikri olan varmi?:innocent:

Reaksiyon puanı
0
Asil garip olan,
Aydin dogan, chp ve mhp'nin asiri destegi.
bende bunu anlamadim?
Fikri olan varmi?:innocent:

fikrimi söyleyeyim seçim öncesi şirin görünmek !!!
yoksa dikkat ettim izledim bilerek saydıklarının çoğu saatler sonra üzgünüz dediler.
hele baykala kızdım hakkaten yaw 15 saat olmuş daha yeni mi düştü jetonun.
insan bi geçmiş olsun demezmi. illa aynı safta mı olman lazım üzüldüm gerçekten :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...