Hande Yener'den yeni albüm: "Nasıl Delirdim"

Bu konuyu okuyanlar

akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hande_yener4.jpg
Hande Yener Erol Köse imzalı "Nasıl Delirdim" isimli yeni albümüyle müzik marketlerde yerini aldı. Birbirinden güzel ve yepyeni 13 şarkının yer aldığı albümde Hande Yener imzalı şarkılar da var. Şarkı sözü yazmaya bu işi yapan arkadaşlarının verdiği cesaretle başladığını ve çok zevk aldığını söyleyen Hande Yener, kendisi olma yolculuğunda bir hayalini daha gerçekleştirdiğine inanıyor...<br /><br />"Hande Maxi" albümünde birlikte çalıştığı Boaz Aldujeli ile "Nasıl Delirdim" için tekrar bir araya gelen Hande Yener bu kez müzik direktörü olarak Erol Temizel ile çalıştı.<br /><br />"Nasıl Delirdim"in aşkın insanın başına gelen halleriyle hayatta yarattığı gücü ve değişiklikleri arayan bir albüm olduğunu söyleyen Hande Yener, "Güzel bir albüm yapmak ancak büyük bir organizasyonla ve çok çalışmayla mümkün, bu arada tesadüfi buluşmaların ve sağlam bir diskografinin başarı içindeki büyük payını unutmamak gerekir" diyor.<br /><br />
handeyenerrrrrrrrrw7rm8.jpg
<br /><br />"Apayrı" albümün de birçok şarkısını seslendirdiği Mete Özgencil'in "Sen Anla" adlı yeni bir şarkısını da "Nasıl Delirdim"in repertuarına alan Hande, dinleyicilerini bu romantik slowla ilgili uyarırken Sezen Aksu'nun şarkısı "Kibir"in ise albüme büyük bir ihtişam kattığını söylüyor.<br /><br />"Ne Yaparsın", "Şu An Erken", "Nasıl Delirdim", "Romeo", "Fırtına", "Aşkın Gücü", "Kötülük", "Kurtar Beni" isimli şarkıların dışında Hande Yener, bu albümde iki cover şarkı da seslendirdi. Olcayto Ahmet Tuğsuz'a ait Seyyal Taner'in klasikleşmiş şarkısı "Naciye" ve Anita Baker'in 80'li yıllara damgasını vuran hiti "Rapture of Love"... ya da Türkçe adıyla "Seni sevi...yorumlar yok". Bu unutulmaz şarkının Türkçe sözlerini Boaz Aldujeli ve Hande Yener yazdılar. Aranjesi ise; albümün bütün aranjelerini hazırlayan Erol Temizel'e ait. "Nasıl Delirdim" T-express studyolarında 6 aylık yoğun ve titiz bir çalışma sonucunda hazırlandı.<br /><br />Albümün bütün görsel konsepti Kemal Doğulu imzasını taşıyor. "Nasil Delirdim" için özel olarak tasarlanan yeni Hande Yener kıyafet ve saçlarıyla çekilen fotoğraflar görülmeye değer. Albüm kapağı bir masal kitabı olarak tasarlanmış ayrı bir dünya. Bu fikrin albümün içeriğinden doğduğunu ve tasarıma ilk gördüğü anda vurulduğunu söyleyen Hande, "Nasıl Delirdim" ve dinleyiciler arasındaki ilk temasın bu sıcaklıkta başlayacak olmasını bütün ekibin aralarında yarattığı samimi iletişime bağlıyor.<br /><br />Kaynak: www.handeyenerfanclub.com<br /><br />http://www.youtube.com/watch?v=pZN11SYDUnA<br />Hande Yener - Kibir (Yanmam Lazım)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
hemen test edelim albümü :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Bozdu kendini bu yaa :D