Firefox 3 Flash Player Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadslar ;
Başlıktada belirttiğim gibi firefox 3te flash player kullanamıyorum dogal olarak youtube gibi sitelerde video izleyemıyorum..Çözüm olarak eski srümü kullanın gibi şeyler söyluyorlar cogu forumda..Ama eminim firefox 3 içinde buna bir çözüm üretilmiştir..Bilen arkadslardan yardım beklıyorum..

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
flash player güncelleme hatası mı veriyor yoksa açılmıyor mu firefox için üretilen flash player var kaldırıp onu kurmayı denedin mi?

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şöyle flash palyerı sitesinden yükluorum sonra firefozu yenıden baslatıyorum ama değişen bişey yok..Görünüşte yüklendi ama icraat yok yınede aynı..Hata vermıyor sadece yüklenıyor ama firefoz kullanamıyor..Bu sorun yuzunden nette cogu arkadas benım gibi müzdarip..

coal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
flash playeri indirdikten sonra çalıştırın,
sonra firefox u yeniden başlatın

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Değişen birşey olmuyor ne yazikki..Çözümü olması lazım..

coal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adobe flash player i tam çalıştırıp kurmalısınız
eğer deepfreez tarzı bir program aktifse
bilgisayarı yeniden başlattığınızda
sistem eski haline döner.
youtube da dün firefox 3 kullanarak ktunnel ile video izledim.
izlediğiniz video da sorun olabilir.
ayrıca vista ile xp arasında şöyle bir fark var
indirdiğiniz program o sistemi desteklemeli

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Dostum, mahkeme kararı ile yasaklanan sitelerden görüntüyü oynatıyordur. Doalyısı ile flash player cıkar ama bir şey görünmez. üste sağ tıkladığında da "movie not loaded" video yüklenmedi denir.

unknownrealmman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
flash player indir, ki bunu yapmışsınız sanırım
sonra firefox u kapat, hiçbir şekilde firefox programına ait açık pencere kalmasın dikkat et
indirdiğin flash player programını yükle
şimdi firefox u çalıştır bakalım olmuş mu

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
flash player indir, ki bunu yapmışsınız sanırım
sonra firefox u kapat, hiçbir şekilde firefox programına ait açık pencere kalmasın dikkat et
indirdiğin flash player programını yükle
şimdi firefox u çalıştır bakalım olmuş mu

Aynı cevapları yazıp durmayın ya çocuk diyo yaptım olmadı diyo.

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dedikleriniz olmuyor..Ayrıca engellenen sitelerden çoguna direk erişim saglıyorum..İşin ilginci diger youtube türü sitelerde de flash kullanınıyor ama youtubea gelince aynı şeyı söyleyemem..Google yazın firefox 3 flash player sorunu die çözüm üretilememiş...

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tam olarak nasıl izleyemediğini yazar mısın? Tamam izleyemiyorsun ama karşılaştığın olay nedir? Hiç mi açılmıyor. Flash playerı görmeyip kurun mu diyor? Ya da oynatıcı penceresi görünüp video mu başlamıyor? Bunun gibi.

coal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sorunun sadece youtube la olmalı,
ya da izlemek istediğin videoyla.
belki kayıt defterinde bir sorun olmuştur
gireyim derken bazı özellikler yanlış kullanılmış olabilir:
girme yontemlerine bak
mesela firefox ta araçlar menüsüne bak
belki bazı özellikleri engelledin,belki siteyi
...
araçlar da eklentiler e
ve seçenekler e bakmayı dene

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Başka bir tarayıcı denedin mi? Chrome, Explorer Vs....

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu an denıyorum exploererde sorun yok çalısıyor..Firefoxta flash player yükleyin yazısı tekrar çıkıyor anlamadım bişey engelleıyor ama...

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Youtube karsı olan bişey diger flv uzantılı video sitelerinde sorun cıkarmıyor..Telekomun uyguladıgı bir saçmalık olsa gerek..

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
Konuyu Up yaptım ama bende halledemedim bir saattir didinip duruyorum..
Kesin ve net çözüm yok nette de..

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Bende firefox kullanıyorum ve hiçbir sorun olmadan heryerdeki flashlar ve videolar açılıyor, aklıma bir ihtimal geliyor, kullanmış olduğun firefox'da sahip olduğun bir eklenti bu hataya sebep veriyor olabilir, firefox yer imlerini ve varsa şifrelerini yedekleyip, firefox'u baştan kurmanı öneririm. eklentileri adım adım kur, her kurulumdan sonra videoları dene eğer bahsettiğim tarz bir hata ise, hangi eklentiden sonra hata çıktığını bulabilirsin.

ayrıca flash player activex leride yüklemeni tavsiye ederim http://rapidshare.com/files/125826565/flashplayer10_install_activex_051508.exe

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
zaten eklentiden de FF o kadar kapsamlı ki kadırıp yüklemek istemiyorum bile..
ama DLM den kaynaklandığını düşünüyorum onun updateini gördüm en son..
active x leride deneyeyim bakalım ...

Not: Sorun halloldu fakat neden olduğunu anlayamadım. ACtive x yaptım, DLM yi kaldırıp yeniden kurdum. Sonra halloldu galiba. Yada başka birşeyden ama çözemedim.
NEyse teşekkürler

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
firefirox 3.5 en iyisi neredeyse bütün eklentiler uyumlu günleştirme sorunu yok rahat rahat kullan..

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Flash playerin firefox için olanını yüklememişsindir belki iki versiyounu yok muydu onun ie için ayrı diğerleri için ayrı olanı

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
özgün yok artık yazımı okumadın mı :D

Yıllardır FF kullanıcısıyım Fp'yide yükleyeyim dimi :)

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
zaten eklentiden de FF o kadar kapsamlı ki kadırıp yüklemek istemiyorum bile..
ama DLM den kaynaklandığını düşünüyorum onun updateini gördüm en son..
active x leride deneyeyim bakalım ...

Not: Sorun halloldu fakat neden olduğunu anlayamadım. ACtive x yaptım, DLM yi kaldırıp yeniden kurdum. Sonra halloldu galiba. Yada başka birşeyden ama çözemedim.
NEyse teşekkürler

Sorunun düzelmesine sevindim ayrıca yukarıda kaldırıp yüklemek istemiyorum demişsin sanırım çok fazla eklentin var ve tek tek uğraşması sorun oluyor bu nedenle sana en kral eklentilerden birini tavsiye edeyim, eğer kullanmıyorsan FEBE adlı eklentiyi kurman yararlı olur, bu eklenti firefoxunu A'dan Z'ye yedekliyor, firefoxu tamamen silsen bile FF i tekrar kurduğunda ilk olarak bu eklentiyi kurarsan tüm yer imlerin şifrelereni temaların ve daha önce kullanmış olduğun eklentileri en son kullandığın şekilde geri alabilirsin, tabi ayarlarını doğru yapman lazım ama karışık değil.

Yani bir nevi backup programı, firefox'u komple yedekliyor :yes:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Flash yüklü bir sayfaya gel üst kısımda bir çubuk çıkacak oraya baksana :D

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.shiftdelete.net/yazilim...-sorunu-3.html

arkadaşlar yukarıdaki linkte yazılanları okudum fakat benim sorum farklı cevaplarsanız memnun olurum.

soru 1: ben İŞ bilgisyarında firefox 2 'den firefox 3.6 ya geçtim.ancak flash player yüklemesi istiyor bazı sitelerde..adobenin sitesinden indirirken "yükleme için iznimin olmadığı " söyleniyor. bu iş bilgisayarında hiç bir program yükleyemiyorum ancak firefox gibi açık kodlu yazılımları yükleyebiliyorum..(aynı makinede explorer ile internete giremiyorum mesela)

bana açık kodlu ve firefoxta işimi görecek flash programı ve linki verir misiniz.

2- Aynı bilgisayara google chrome yükledim ancak chrome hiç bir siteyi açmıyor..bu konuda ne dersiniz.

cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum..

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
1- Kullanıcı hesabın admin mi?
2- Firewallda izin varmı?

T@MUDO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunu hallettim. nasıl yaptıgımına dair işlemler forumun "diğer yazılm haberleri " bölümündedir.cevaplar için tşk ederim.

cakmakfuat

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Kardeşler bu konuyu açan kardeşimizin yazdıklarını ve gelen cevapların hepsini okudum, aynı sorunu bende yaşadım, valla enson DLM kaldırdım activX kurdum sonra DLM tekrar kurdum deyince bende aynısını yaptım benimkide oldu, bu firefox acaba eklentileri sırasıylamı algılıyo :))) ya gıcık olmuştum kaç gündür varya, firefox tekrar kurdum aynen devam etmişti, neyse Allah razı olsun sizden ve SDN Forumdan, bence Türkiyenin en kapsamlı bilişim ve teknoloji forumu, tekrar teşekkür ediyorum sizlere :)