Nokia 5800 XM internete Wi-Fi ile baglanma [Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

bykilic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Wi-Fi ile internete bağlanmak istiyorum ama statik IP ve Alt Ağ Maskesi değerleri girmem gerekiyor. Bu sebeple internete bağlanamıyorum.
(Yani oto. IP alan ve alt ağ maskesi olmayan bağlantıyı kurmakla ilgili sorun yok ama iş yerinde bağlanabilmem için bunları yazmam gerkiyor. Arkadaşımda IPot var ve bu ayarları girmek için i.explorer de olduğu gibi gerekli yerler var.)

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Evet arkadaşım sorunu bugün çözdüm. Daha önce belki de ihtiyacım olmadığından böyle bir ayar mevcut olduğunu bilmiyordum.
Şimdi izlemen gereken adımları tek tek yazıyorum yapamazsan yine yardımcı olurum.

Menü >> Araçlar >> Ayarlar >> Bağlantı >> Erişim Noktaları >> İş yerinde kullandığın erişim noktasının adı >> Seçenek >> Düzen >> Gelişmiş Ayarlar

Buradaki gelişmiş ayarlardan IP V6 için de DNS adresi belirleyebiliyorsun.
Symbian'ı seviyorum:happy:

bykilic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok tşk.ederim.
O kadar aradım bulamamıştım. İlk fırsatta iş yerinde kontrol edeceğim...

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Çok tşk.ederim.
O kadar aradım bulamamıştım. İlk fırsatta iş yerinde kontrol edeceğim...

Rica ederim. Umarım işini görür.
Zaten Symbian cihazlar için bunun dışında ayar ne yazık ki mevcut değil. Belki 3. parti bir yazılımla bir gün alternatif işler yapılabilir.

bykilic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet alabula.
bağlantı kuruldu... tekrar etmek gerekirse;

1) "Menü/Ayarlar/Bağlantı/Hedefler/İnternet" menüsüne girin. Ekranda kayıtlı kablosuz ağlar görünecek.
2) DNS IP'si girmek istediğiniz ağın adına tıklayın ve "Seçenekler" e basın.
3) Açılan menüden "Düzenle" ye basın.
4) Tekrar "Seçenekler"e basın ve açılan menüden "Gelişmiş ayarlar"a tıklayın. (Bir uyarı verirse yine de devam edin.)
5) IPv4 ayarlarına çift tıklayın.
6) Açılan pencereden isterseniz telefonunuza statik IP adresi, isterseniz DNS IP adresi girebilirsiniz.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Hayırlı olsun diyelim o halde...

SD_WD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler bir türlü internete giremedim ıp adresini giriyorum ama yine olmuyor nedenini bilen arkadaşların yardımcı olmasını temenni ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben telefonu yeni aldım 5800 xm ama wlan la ilgili bi problemim var modem den 5 metre uzaklaşınca kendi kendine wlanı kapatıyo sonra tekrar bağlanıyo biraz dengesiz yani hele diğer odalara falan geçince hiç çekmiyo çok zor çekiyo yani bunun nedeni nedir bana yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modemden uzaklaşırsanız bağlantı çekmez. eğer yaklaştıqınızdada sorun dewam ediyor ise sorun telefonunuzdadır :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben telefonu yeni aldım 5800 xm ama wlan la ilgili bi problemim var modem den 5 metre uzaklaşınca kendi kendine wlanı kapatıyo sonra tekrar bağlanıyo biraz dengesiz yani hele diğer odalara falan geçince hiç çekmiyo çok zor çekiyo yani bunun nedeni nedir bana yardımcı olurmusunuz

5800 cfw diye aratın google da kurarsanız sorun büyük ihtimmal çözülür.. Benim 5800 da orjinal CWF den başka modlanmış bi CWF kurulu wi-fi yı daha stabil ve 5-6 metre var wirelless en arka odada ön balkona gittiğimde sorunsuz bi diş ya düşüyo ya düşmüyo yada
wifi booster var mağazada onunda biraz etkisi olabilir onu bi deneyin ilk..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hey arkadaşlar wifii yi nasıl ve nerden açıcaz lütfen yardımcı olunnnn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yardım istiyorum yazılanları yaptım ama olmadı:(