Yaz okulu dersini başka okuldan verme hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bir arkadaşım çukurova üniversinde okuyor ve yaz okulu için işletme dersini alacak. yaz okulu için başka okullardan öğrenci kabul eden üniversiteleri yazarsanız çok memnun olurum.

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ah sorma bizim okul izin vermiyor verse bi senem heba olmazdı ah ulan ahh

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
ne tarafta oturuyorsunz..
size yakın olanlar hakkında yardımcı olalım :)

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bir arkadaşım çukurova üniversinde okuyor ve yaz okulu için işletme dersini alacak. yaz okulu için başka okullardan öğrenci kabul eden üniversiteleri yazarsanız çok memnun olurum.
Öncelikle kendi bölümündeki hocalarına ve danışmanına gidip sorsun, "başka üniversiteden ders alırsam denkliğini kabul ediyor musunuz" diye.Sonra ders almayı düşündüğü üniversitelerin öğrenci işleri ve ilgili bölümleriyle temasa geçsin(Yüz yüze,telefon,e-mail vs.).Benim bildiğim özel üniversiteler yaz okuluna dışardan öğrenci kabul eder,tabii yüksek ücretlerle.

Reaksiyon puanı
0
Öncelikle ders içeriklerinin uyması ve dışarıdan alınacak dersin kredisinin en az içerideki dersin kredisi kadar olması koşuluyla dilekçe yazılır, bu yukarıdaki şartlar sağlanırsa istek kurula girer (senato). Kurul kabul ederse dışarıdan almaya hak kazanırsın yani çok alengilli iş.
Yaz okulu açan bütün üniversiteler dışarıdan öğrenciyi kabul ederler.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Evet arkadaşların da söylediği gibi (Hacettepe'de öğrenci danışmanıyım o sıfatla cevaplıyorum) öncelikle kendi okulunun dışarıdaqn alınan dersi kabul edip, denk sayması gerekiyor, daha sonraki aşamada aynı ya da daha yüksek kredili olarak aynı içerikli dersin bulunup o üniversite ile görüşülmesi gerekiyor (ki bu durumda çok sınıtı yaşanmıyor zaten, ücreti karşılığında çoğu kabul ediyor).

Teorik olarak YÖK'le ilgili bir sıkıntı yok ancak okula hatta fakülteye göre değişiklik gösterebiliyor, örn bizim fakülte dışarıdan ders alınmasını kabul etmiyor.

Dikkatli araştırmak ve görüşmek lazım, hem zaman hem para kaybınız olur ve hiçbir hak talep edemeyebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben başka bir üniversiteden yaz okulu aldım fakat notlarım kendi transkriptime yansımamış ne yapmalıyım?