Google Chrome bunu nasıl yaptı

Bu konuyu okuyanlar

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar demin bir şey dikkatimi çekti ve bu müthiş özelliğin nasıl eklendiğinden haberim yok bununla birlikte onun oraya nasıl geldiğine dairde hiç bir fikrim yok şu müthiş özelliği bilinçli kullanalım.

Google chrome anasayfasının sagında bulunan aramalar bölümüne sozluk.sourtimes.org (ekşi sözlük) arama şeysi gelmiş.oraya yazdığımda direk ekşide arıyor yani bu shiftdelete.net'de olabilir yani oraya yazdığımız kelimeler sadece site içinde aranıyor ama nasıl yapıcaz bunu bu özelligi nerden aktif olarak kullanabiliriz size soruyorum? bi bulalım şunu :D

2j2cllk.jpg

Reaksiyon puanı
188
varsayılan arama motoro sistemde neyse oraya o gelir arkadaşım. seninki ekşi sözlük benimki google. değişebiliyor yani...

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
varsayılan arama motoro sistemde neyse oraya o gelir arkadaşım. seninki ekşi sözlük benimki google. değişebiliyor yani...

benimde varsayılan arama moturum google ama o oraya yeni geldi sanıyorum hiç bir ayara ekşiyi yazmadığıma eminim.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
benimde varsayılan arama moturum google ama o oraya yeni geldi sanıyorum hiç bir ayara ekşiyi yazmadığıma eminim.

Sen daha askere gitmedin mi:D

sen bunlara bakacağına esas duruuş uygun adım v.b konulara bak...Hayırlı tezkereler...;)

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sen daha askere gitmedin mi:D

sen bunlara bakacağına esas duruuş uygun adım v.b konulara bak...Hayırlı tezkereler...;)

hehe :D gider ayak güzel bir bilgi bırakıyorum bulabilirsek :D 10 gün sonra yolcuyum :razz:

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
sanırım cevabı buldum [ seçenekler, temel bilgiler, varsayılan arama ] yolunda bir çok sitenin arama motoru var tahminime göre oradan sık kullandıgımız sitenin arama moturu oraya geliyor şimdi sdn yide ekledim bakalım ne olacak :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bagcivan usta ekşi sözlük te yazar felansın heralde :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Çok kullanıyor olmandan olmasın. Seçeneklerde arama'nın yanında yönet var ordan bişeyler anlayabilir msin acaba... Ben yapamadım bişey..

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Youtube-Düm Tek Tek :D

Dikkatimi Çeken O oldu bnm hehe:D

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sozluk.net e gir ve google arama motoru gibi sözlük ekleyebilirsin. ayrica youtube arama motoru pcnet yaz googleye. youtube yi de arama motoru yapabilirsin.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
sozluk.net e gir ve google arama motoru gibi sözlük ekleyebilirsin. ayrica youtube arama motoru pcnet yaz googleye. youtube yi de arama motoru yapabilirsin.

Chrrome ile istersen SDN'yi de arama motoru yapabilirsin, orası mesele değil; asıl mesele olan, ana sayfaya onu nasıl ekleyeceğiz...???

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
chrome_95451d_tr.gif

Sık kullandığınız arama motorları

Google Chrome, İnternet'te gezinirken karşılaştığınız arama motorlarının listesini kaydeder. Sık sık kullandığınız arama motorlarının arama kutuları, kolay erişim için sayfada otomatik olarak görünür. Bu arama motorlarının web sitelerini doğrudan bu sayfadan ziyaret edebilirsiniz.

Yani bu alana müdahale edemezsiniz.
Yeni Sekmede bulunan
En çok ziyaret edilenler
Son yer imleri
Yeni kapatılan sekmeler
Nasıl otomatik olarak ekleniyorsa
Arama bölümüde bu mantıkla çalışıyor.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kromsa yapar yakışır büyücüdür krom :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Eyvallah Enzim kardeş. Demek ki Bahçıvan çok kullanıyor ekşiyi...:)

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
son izledigim video oldugundan kaymış oraya :D

napalım kullanmam gerekiyor yazıyorum çiziyorum :D Bendende bir teşekkür enzim.ayırca yusufsan21 bişi dicem bakalım sen ne diyeceksin :D:D benim nickim tam olarak ney :D:D

harbi yaa bende hep bahcıvan diye okuyordum bu zamana kadar :D kusura bakma

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Çok özür dilerim kardeşim. Ne bileyim şimdi sen dedin dikkat ettim.

Ne anlamı var nickinin? Öğrenebilir miyiz mahzuru yoksa...

önemli değil eminimki herkes öyle okuyor :D

nickimin anlamı soy ismim olması gerçeği Bağçivan türkce karakter olayında Bagcivan oluyor :)

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
chrome'da bunu yapmanın yolu şu. arama çubuğuna youtube yazarsanız en altta youtube'da ara gibi bişi çıkıyor. oraya gelip de herhangi bir arama yaparsanız youtube.com sizin aramalar sekmenize ekleniyor. aynı şekilde diğer sitelerde de bu uygulanabiliyor.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence Google internetteki başarısını Chrome da gösterememiş Chrome da çok takılmalar sayfa hataları vs. oluyor.Bence gereksiz bir tarayıcı.

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
chrome'da bunu yapmanın yolu şu. arama çubuğuna youtube yazarsanız en altta youtube'da ara gibi bişi çıkıyor. oraya gelip de herhangi bir arama yaparsanız youtube.com sizin aramalar sekmenize ekleniyor. aynı şekilde diğer sitelerde de bu uygulanabiliyor.

1. İlk önce siteye girmen gerekiyor örneğin www.mynet.com siteye girdin

2. Tekrar adres çubuğuna girdiğin site adresini www.mynet.com yazınca google chromenin özelliği olan tab butonu ile site içinde arama özelliğine götürüyor. Yani sen tab butonuna basınca google chromenin adres çubuğu mynetin arama motoru oluyor. Sonra birşey arayınca ekleniyor.

Ama bu kadar uğraşmaya gerek yok eklemek için onun mantığı şudur
www.mynet.com sitesine sitedeki arama bölümüne rastgele birşey yaz ve enterla :) Yani hangi sitenin arama motorunu kullanırsanız otomatik eklenir.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
orada msn arama'da hakia'da yahoo arama'da çıkabilir. mesela seslisozluk.com'da birkaç çeviri yaptığında seslisozluk'te orada çıkacaktır.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence Google internetteki başarısını Chrome da gösterememiş Chrome da çok takılmalar sayfa hataları vs. oluyor.Bence gereksiz bir tarayıcı.

firefox şu sıralar 3. sürümünü çıkardı, internet explorer'da 8. sürümü opera zaten koptu 10'a doğru gidiyor. bu tarayıcılar ilk çıktıgında sıfır hata ilemi çalıştı derisniz. onlarda da donmalar sayfa açılmamaları olmadı mı?

Chrome, hızlı ve görsel açıdan güzel bir tarayıcı. daha yolun başlarında yolu yarıladığında firefox'a kafa tutacaktır. ayrıca henüz chrome için geliştirilen eklentide yok. bunları düşünmek gerek yorum yazmadan önce değil mi?

saygılar

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80

o zaman chrome kullanmıyorsun değil mi ?
burda ne işin var konumuz bu değil demezler mi adama?
illa alakasız şeyler yazıp konuyu bulandırmaya bayılıyosunuz...

nedense uzun zamandır kullandığım arama motorları sağ taraftaki alana otomatik olarak eklenmemişti
adresi yazmaya başlayıp tab tuşuna basınca ekleniyor çok güzel bi özellik.

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
evet nasıl yapıldığı çözüldü ama shiftdelete.net gelmiyor yani adres çubuguna yazınca sagdaki tab'a basın yazısı çıkmıyor.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
sdn'nin arama kutusuyla ilgili bir sorun var sanırım denediğim bütün sitelerde oldu.

Son mesajlar