Tüketiciden Vestel'e mektup

Bu konuyu okuyanlar

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Gerçek olup olmadığını bilmiyorum ama mailime gelen Bir msj :D Ben çok güldüm paylaşıyım dedim ADam baya sinirlenmiş yanlız :mrgreen:

Vestel'e yazılmış gerçek bir tüketici mektubudur:
Vestel onyx flat 82 ekran 16:9 100 hz pip marka televizyonu 5 sene önce 2.100 ytl vererek satın aldım. bu süreç (1 yıl önce) içerisinde ilk önce konjektörü bozuldu. sebep olarak stand by konumunda bıraktığınız için bozuldu dediler. 260 ytl ücret aldıktan sonra tamir ettiler. ya sabır olur böyle şeyler dedim sineye çektim. bu arızanın üzerinden 1 yıl geçti. bu kez renkler gitmeye başladı. servis çağırdım. renk tüpü bitmiş 600 ytl dediler. bu durum, yenisi 1000 ytl civarı olan bir televizyonun, tüpü 600 ytl olunca çöpe at yenisini al demek. 82 yılında amcamın almanya’dan getiridiği itt schaub lorenz marka televizyon hala takır takır çalışırken vestel üretimi 2.100 ytl'lik televizyon çöp oluyor. avukat olsam sizinle uğraşırım. ama ben bu dünya da olmasa da öbür dünyada kesin çözüm yaratan başka bir yol seçiyorum.

şimdi….bu televizyonu üretenin, yapım aşamasında çalışanın, kamyona koyup istanbul'a getirenin, mağazasına koyup müşterisine satanın, eve getirip kuran teknik servisinin, vestel reklamın da oynayan sanatçısının, o fabrikayı yapan mimar ve mühendisinin bu firmanın sahibi mehmet nazif zorlu olmak üzere ölü - diri tüm zorlu ailesinin

allah bin türlü belasini versin….. iki yakalari bir araya gelmesin…. fabrikalari yansin, ocaklari batsin….. kuru ekmeğe muhtaç kalsin….. kestiği kurbanlar ettiği dualar kabul olmasin… mezarlarina bir tas su döküp, fatiha okuyan olmasin….. cehennemin en dibinde cayir cayir yansin….. vatandaşta sattiği çürük malin parasiyla satin aldiği uçaği düşsün, yati batsin….. soyu kurusun…. arayani sorani olmasin……

amentü birsin ve billahi nursun. bütün müsibetlerin vestel'in üzerinde dursun.

eveet. şimdi rahatladim.

gelelim benim gibi ‘yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı’ düşüncesi ile yaşayan ulusalcı öküzlere....

araştırmadan sormadan, en azından www.sikayetvar.com'da ki vestel hakkında yazılanları okumadan 2.100 yytl verip bu televizyonu alan birisi olarak, öküz olduğumu kabul ediyorum.

ama günün birinde bu aile’ye (zorlu) mensup birisiyle karşılaşırsam, burnunun üzerine kafayı koyacağımı buradan taahüt eder, şimdiden yaptığım bu açık tehdit’i yetkili savcılıklara bildiririm. ayrıca allah kısmet ederse bu yaz tatilinde çeşme’ye giderken, üşenmezsem arabanın bagajına televizyonu koyup vestel fabrikasının kapısının önüne atacağım. o fabrika da bu televizyonu üreten herkesin münasip bir yerine sokacakları kadar un ufak edip hediye olarak bırakacağım. tabii en büyük parça mehmet nazif zorlu’ya.. vestel kullanıcısı bir müşterisinden hatıra olarak.

bu yazdiklarima ilaveten yok biz doymadik bi de küfür ve dayak yemek istiyoruz diyorsaniz adresim de telefonum da gerçektir. yiyorsa arasiniz. sizden bu durumu düzeltmeniz için birşey de istemiyorum. zira firma olarak zaten böyle bir vizyonunuz yok. mali satana kadar sizin işiniz. allahin babadağli basmacisindan elektronik devi olursa bu kadar olur zaten.....

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
velstel ilk yaptığı lcd leri beceremedi , pazarı kaybetti..
artık lcdleri düzgün üretiyor ama pazarı kaybettikten sonra ne fayda :)

xxBlackPearl

Asistan
Reaksiyon puanı
5
(Malesef ülkemizde bu tip sorunları çok sık yaşıyor insanlar . İsmini duyurmuş firmalar ürünlerinin her şekilde arkasında durmak zorunda ama ürünü satana kadar her şey. )

Adamı çok üzmüşler :) Ayrıyetten beddua yarışmasına katılsa kesin 1. olur :)

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
kişisel tecrübelerime dayanarak söylüyorum;
Vestel'den aldığım(ız) hiçbirşeyin adam gibi çalıştığını görmedim
Çalışıyo diyen varsa cvpları da merakla bekliyorum.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250

95 yılı öncesi televizyonlar :mrgreen:
cidden evde var bitane daha hiç bozumadı :)

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bizim evde 2002 de alınma vestel marka çamaşır makinesi var hala düzgünce çalışıyor

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
95 yılı öncesi televizyonlar :mrgreen:
cidden evde var bitane daha hiç bozumadı :)

walla 91 yada 92de aldığımız Vestel Siyah İnci Televizyona aldığımız fiyat kadar daha masraf yaptıktan sonra adam olmuştu, hala çalışıyo bu arada:razz:

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
eski vestel 55 ekran bir televizyonumuz vardı sorun çıkardığını görmedim. aynı şekilde çevremdede eski vesteller var pek sorun göremedim fakat yeni ürünlerinde aynı kaliteyi göremiyorum

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
eski vestel 55 ekran bir televizyonumuz vardı sorun çıkardığını görmedim. aynı şekilde çevremdede eski vesteller var pek sorun göremedim fakat yeni ürünlerinde aynı kaliteyi göremiyorum

zorlu para kazancam diye okadar çok üretim yaparsa kalitede okadar düşer :)
ne demişler nerde çokluk orda .. :mrgreen:

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
başına gelen bir olay :

bir arkadaşımda arçelik notebook vardı garantisi devam ediyordu. notebookun pili 15 dakiada bir bitiyordu bende garanti için servise götürmesini söyledim. servisteki arkadaşlar notebookun bataryasının garantiye girmediğini söyleyip bir de fiyat çekmişler. bende buna sinirlenip arçelik'e sitesinden aynen şunları yazdım:

Diğer bütün büyük firmalarda notebook bataryası garanti kapsamına girerken neden arçelikte garanti kapsamında değil. yoksa arçelik yeterince büyük bir firma değil mi?

sonuç : batarya ertesi gün değişti :D

afram

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vay be her şekilde hakkını arayacaksın

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Güzelmiş :D Evet Bizim de aldığımız vestel tvler bozuldu :razz::razz::sorry2:

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
vestel marka uydu alıcısı almayın derim...Ben o saflığı yaptım

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Bakkalda 1 TL Vestelde 10 TL :)

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Verstel Teknolojiyi AR-Ge sin de özenle "Çalan" ve bu teknoloji üzerine inşa ettiği ürulerini pazara pervasızca sunan nadide bir markamizdir. Eğer problemsiz çalışan ürünleri varsa bunlar kesinlikle "imalat hatası" olan ürünlerdir. Bence bunları vestel derhal toplatmalıdır.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
:D :D :D

Ne mektup ama.
Bedduanın ucu bana da dokunacak diye korktum bir an.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
2 yıl içinde 800 küsur ödemek adamın sigortalarını attırmış belli :D
Ne işçi bırakmış ne patron

Benim şu anda mesaj yazdığım ekran da 17' Vestel Flat, az sonra duman çıkmasın? :D:D

sersev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bizim 55 ekran televizyonumuzu(25 yıl kullandıktan sonra)bu sene emekli ettik.Vestel'den memnun olduğumuz için yeni bir lcd tv aldık.Ayrıca vestel uydu alıcı ve kaset çalar dan da memnunuz.O arkadaşın aldığı tv de büyük ihtimal üretim hatası vardı.Eğer arkadaşımız tüketici hakları koruma derneğine başvursaydı büyük ihtimal ile yenisi ile değiştirerlerdi.Biraz da bu iş şans işi kimi çok memnunken kimi hiç beğenmiyor.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
vestel le bir sorunum yok yıllardır memnunum.

ozcsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknolojinin Türkçesi :)
Geçenlerde Bir müşterim Pc alcak kredi kartı olmadığı için vesteli tercih etti bende yardımcı olmak için ürünü seçtim neyse anlaştılar karar verdiler...
Müşteri temsilcisi intel core dou ürettiklerini söyledi. Hatta anakarttı bile üretiyorlarmış adıda MSI imiş :)) süper bunlar bizzat kendim söz dalaşında bulundum ve çook güldüm

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Teknolojinin Türkçesi :)
Geçenlerde Bir müşterim Pc alcak kredi kartı olmadığı için vesteli tercih etti bende yardımcı olmak için ürünü seçtim neyse anlaştılar karar verdiler...
Müşteri temsilcisi intel core dou ürettiklerini söyledi. Hatta anakarttı bile üretiyorlarmış adıda MSI imiş :)) süper bunlar bizzat kendim söz dalaşında bulundum ve çook güldüm
temsilci sizi çok saf gördü herhalde

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
vestel işe yaramazda adam da acaip beddua etmişş sonu hayırlı bitmezz:wacko:

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben Vestel'in yetkili bayiisinde çalıştım. Eğerki makinanızda tek bir çizik bile varsa şikayet etmeye hakkınız var. Sevkiyat sırasında zedelenmeler nedeniyle oluşan hasarlar da olabiliyor. İade edebiliyorsunuz. Hatta yenisi ile değiştirdiklerini bile gördüm. Garanti kapsamındaysa para da ödemiyorsunuz. Mektubun mizahını sevdim. Açıkçası güldürdü beni ama bu hakikaten gerçekse bu kadar kişiye bela okuması yanlış. Dediği gibi haklıysa zaten öbür tarafta hakkını alacaktır. Günün birinde Vestel'in reklam için yaptırdığı malzemelerden takan masum bir köylü ile karşılaşırsa ona da burnunun kafa atmasından korkarım :) Umarımki karşılaşmaz.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu dünyanın işini öbür dünyaya bırakmayacaksın diye bir söz var. Vestel in ürettiği televizyonlar genelde sorunlu çıkıyor ama şu an düzeltti diye biliyorum. Yerli malı işine gelince Beko alın derim çünkü yurtdışınada yapılan bir marka olduğu için sorun olacağını zannetmiyorum.Ama paranız varsa Sony Bravia alın derim. :)

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu dünyanın işini öbür dünyaya bırakmayacaksın diye bir söz var. Vestel in ürettiği televizyonlar genelde sorunlu çıkıyor ama şu an düzeltti diye biliyorum. Yerli malı işine gelince Beko alın derim çünkü yurtdışınada yapılan bir marka olduğu için sorun olacağını zannetmiyorum.Ama paranız varsa Sony Bravia alın derim. :)
Adi mallar sana denk gelmiştir Bir gazetenin kampanyasında kupon ile Tv Almıstık Vestel sanırım 1997 senesiydi yanlıs hatırlamıyorsam hala da kullanıyoruz annem dizi ve yemek programı hastasıdır. Saat 09.00 da tv Açılır saat 12 1 gibi aralıksız çalışır abimler flnda izler :p
Kısacası Çok saglam ve kullanıslı bir marka VESTEL.

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Adi mallar sana denk gelmiştir Bir gazetenin kampanyasında kupon ile Tv Almıstık Vestel sanırım 1997 senesiydi yanlıs hatırlamıyorsam hala da kullanıyoruz annem dizi ve yemek programı hastasıdır. Saat 09.00 da tv Açılır saat 12 1 gibi aralıksız çalışır abimler flnda izler :p
Kısacası Çok saglam ve kullanıslı bir marka VESTEL.

Eski ürünlerin hepsi öle zaten Bizdede 13 senelik Grundig markalı tv var hala çalışıyor..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
allah bin türlü belasini versin….. iki yakalari bir araya gelmesin…. fabrikalari yansin, ocaklari batsin….. kuru ekmeğe muhtaç kalsin….. kestiği kurbanlar ettiği dualar kabul olmasin… mezarlarina bir tas su döküp, fatiha okuyan olmasin….. cehennemin en dibinde cayir cayir yansin….. vatandaşta sattiği çürük malin parasiyla satin aldiği uçaği düşsün, yati batsin….. soyu kurusun…. arayani sorani olmasin……:D:D:D