Hangi Adsl?

Bu konuyu okuyanlar

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar benim ttnet 2 yıllık zorunlu aboneligi bitiyor çok şükür:sweatdrop:bu ttnetten kurtulmak istiyorum.sözde int bağlanıt hızı 1 mb hız testi yaptıgımda 800 ü geçmiyor.sizce hangi int sağlayıcısı iii.smile adsl in verdği kampanya bence güzel reklam yapmış gibi olması ama www.internetinitasi.com görçekten fiyatlar güzel birde biri adsl hakkında bilgi almak istiyorum.bağlantı hızı fln ii değilmiş doğrumu hangisine gçeyim.lütfen yardım ttnetten kurtulmak istiyom:icon_-1::icon_:

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Selamlar karakule... Senin de söylediğin gibi smile şuan için seçilmeye değer bir net sağlayıcı... Ayrıca artık tt net in altyapısından bağımsız olarak çalışacaklar... Bir smile abonesi olarak gayet memnun olduğumu söylemeliyim... Bağlantı kopması sıfır... Tek problem müşteri hizmetleri... Yetersiz kalıyorlar... Ama bilgi bakımından anlama aradığında biraz geç ilgileniyorlar hepsi o...

Not: 2 yıllık sözleşmeye imza atma derim... Tabi öyle bir seçenek varsa... Çünkü net sağlayıcı birçok firma türedi ve rekabet iyice hissedilmeye başladı... Eğer böyle bir imkan varsa ileride senin için iyi olur...

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hm peki ben online oyun oynuyorum ping düşük olması lazım genellikle int hızlı oluyormu?yani download ve upload hızı?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
hm peki ben online oyun oynuyorum ping düşük olması lazım genellikle int hızlı oluyormu?yani download ve upload hızı?

Malum Türkiye de internetin up lık bir durumu yok... Down hızı ne kadar artarsa artsın up yerinde sayıyor... Fakat bağlantı hızı ve down değerleri gerçekten iyi... Bağlantının sınırlarını zorlayabiliyorsun... Örneğin IDM ile 1024 bağlantıyla 230 kbit değerini gördüm...

Not; Silkroad da 2 char açabiliyorum...(Gayet rahat) Daha fazlasını denemedim... Ama eminim zorlasan 4 ü bulur...

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
o zaman şimdiki altarnetif smile adsl:icon_:

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
smile kendi altyapısını kullancakmış demişsiniz de..?

Bu nasıl olur mümkünmü yani çok zaman ve gayret isteyen bir çalışma gerekir.

Ben kısa sürede bunu gerçekleşebileceğini sanmıyorum

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91

Ben Cafeciyim ve adsl Kulanıyorum Cafe olduğu Halde bende counter strike online çok oynarlar ping 10 15 arası ama japon adslesi gelirse Direk kopartırım kamloları koşarım orya :D

ddogukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende smile kullanıyorum ve cok memnunum artık bildigim kadarıyla kendi alt yapısıda var ben menunum:)

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşlar benim adsl 1megabitlik ttnet ama ben hız testlerinde falan farkettim ki faturada da 1000/256 kbps çıkıyor yani 1 megabit parası veriyoz ama 256lık internet kullanıyorum neden böyle bilen varmı ?

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Valla al birini vur diğerine sonuçta hepsi aynı.Tek fark şirket farkı o kadar...

Bakunin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben gittim eve biri adsl aldım. Taahhüt yok en güzeli bu. Modem istersen eğer kablosuz airties'ın 4 portlu modemini 50 lira depozito vererek alabiliyorsun, kapatmak istediğinde parayı geri veriyorlar yada modem kalsın dersen 50 liraya almış oluyorsun. İlk ay sınırsız dl hakkın var. Kredi kartıyla başvuru yaparsan eğer, indirimli kampanyadan 1 ay daha fazla yararlanabiliyorsun. 3 ay indirimli ödüyorsun. Kampanyaları hoşuma gitti aldım ve bağlantı sırasında sadece 1-2 kere kopma yaşadım onda da ttnet bakım yapıyormuş bulunduğum bölgede en fazla 1 saat falan sürmüştür zaten. Şimdilik memnunum hızından.

Tek sorun aradığında birine ulaşmak en az 10 dakikanı alıyor. İlk bağlandığımda başvuru yaptığım yerdeki mahlukat yanlış kullanıcı adını yazıp vermiş birilerine ulaşıp kullanıcı adımı öğrenme sürem yaklaşık 43 dakikadır. Bu yönden berbat. Hatta berbat değil rezil ötesi..

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
TTnete ulaşmak da çok zor gece 03:00 civarı arıyorum rahat oluyor.Ayrıca diyorum ki bu kampanyalardan yararlanmak için değiştireceksin tarifeni.Kampanya bittimi gidip başka bir tarifeye geçeceksin.....Ama adamlar kesin bu gibi durumlar için önmel almışlardır.:D

stnbl_l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben gittim eve biri adsl aldım. Taahhüt yok en güzeli bu. Modem istersen eğer kablosuz airties'ın 4 portlu modemini 50 lira depozito vererek alabiliyorsun, kapatmak istediğinde parayı geri veriyorlar yada modem kalsın dersen 50 liraya almış oluyorsun. İlk ay sınırsız dl hakkın var. Kredi kartıyla başvuru yaparsan eğer, indirimli kampanyadan 1 ay daha fazla yararlanabiliyorsun. 3 ay indirimli ödüyorsun. Kampanyaları hoşuma gitti aldım ve bağlantı sırasında sadece 1-2 kere kopma yaşadım onda da ttnet bakım yapıyormuş bulunduğum bölgede en fazla 1 saat falan sürmüştür zaten. Şimdilik memnunum hızından.

ben de biri kullanıyorum modemini çok beğendim baya kaliteli bi model. hızından bağlantısından memnunum şuana kadar bi şikayetim olmadı

CyFTs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizde ofiste biri kullanmaya başladık 8 mb. İlk zamanlarda küçük bağlantı kopmaları yaşadık ama şuan gayet iyi tavsiye ederim. Ayrıca Airtiesin çok kaliteli bir modemini veriyolarlar.

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
arkadaşlar adsl sağlayıcılarının hepsi bu hizmeti ttnet ten alıyor. yani ttnet ne ise diğerleri de o. şu iyi bu iyi deyip kendinizi kandırmayın.al birini vur ötekine.türkiyede internet kullanmak isteyeni resmen soyuyorlar. 2 yıllık sözleşme kotalı kullanım ne kadar saçma yaw. bende adsl abonesiyim ama internet kullanmak için telefon hattı almak zorunda olmama ve bu hat için her hay 10 küsür lira sabit ücret vermeye daha birçok şeye gıcık oluyorum.
neyse ağzımı açtımmı susmam şimdi.
herkese selam.

stnbl_l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar adsl sağlayıcılarının hepsi bu hizmeti ttnet ten alıyor. yani ttnet ne ise diğerleri de o. şu iyi bu iyi deyip kendinizi kandırmayın.al birini vur ötekine.türkiyede internet kullanmak isteyeni resmen soyuyorlar. 2 yıllık sözleşme kotalı kullanım ne kadar saçma yaw. bende adsl abonesiyim ama internet kullanmak için telefon hattı almak zorunda olmama ve bu hat için her hay 10 küsür lira sabit ücret vermeye daha birçok şeye gıcık oluyorum.
herkese selam.

hakkaten sen baya doluymuşsun :mrgreen: ben de ttnet kullanıcısıydım ama biriye geçtiğimden beri eskiden olan biçok problemi yaşamıyorum en azından bu önemli bi fark benim için hepsi bi anlamda ttnete bağlı olsa da gerçekten farklı oluyor kendi altyapılarını kuruyolar sonuçta bu da baya etkiliyodur. çünkü gerçekten nazar değmesin baya iyi bağlantım. kampanya farkları da oluyor aralarında fiyatları hemen hemen aynı ama cazip kampanyalar çıkabiliyor ortaya. bide tabi biri taahhütsüz başka hiçbirinde yok bu avantaj :)

capoch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese selam.

burada yanılıyorsun dostum , tam bağımsız olarak bu işi yapan şuanda superonline war.. vae ve yapa olmak üzere adsl hizmeti weriliyor. quicknet olarak fiber döşeniyor.

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
quciknetin altyapısı kendilerine ait ama ben yaklaşık 2 sene superonline adsl kullandım telekomdan alıp satıyordu iplerden gördüğün kadarıyla

capoch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
quciknetin altyapısı kendilerine ait ama ben yaklaşık 2 sene superonline adsl kullandım telekomdan alıp satıyordu iplerden gördüğün kadarıyla
eskiye dönük aktardığın bilgiler doğru , fakat tellcom ile entegrasyondan sonra . artık satılan adsl hatların portları superonline tahsis ediyor. aktardığım gibi birleşmeden sonra tamamen kendi alt yapılarını kullanıyorlar.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
[MENTION=118653]azadhan[/MENTION] banlanacaksın birazdan... :thumbdown: