2 işletim sistemi Kullanma.

Bu konuyu okuyanlar

MeLantiax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaslar sorum su ben Wndws Prfessional Srvs Pack 3 kuLLanıyorum ve aynı zamanda pardus kurdum makinaya 2 işletim sistemim var fakat su var ben c yi yani Prfessional Srvs Pack 3 formatladıqımda pardusta gidiyor bunu anlamadım yani hdd 3 ayrık sekilde D yedek olarak birde pardusun kurulu oldugu K var bunu nasıl önleyebilirim Acık ve Net sekilde bir çözüm sunabilirmisinz Teşekkürler

Mod not : mesajın tamamı kalın olamaz ve yazım kurallarına dikkat edelim, Forum Kuralları

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Forum kurallarını okumanı tavsiye ederim.

Sürekli uğraşmak didinmek istemiyorsan birinde karar ver.
Pardus milli işletim sistemimiz yanlış anlaşılmasın.
Harddik fiziksel anlamda 1 tane ise sadece XP ile devam et.. demedi deme ;)

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
pc de 1 hdd varsa sen c ye xp d ye yedek e ye pardus kuruyosan
son kurdugun sisteme format atarsan bişey olmaz ama ilk kurdugun sisteme format atarsan digerinin boot u bozulur

betelguese

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xp ile format atarken hardiskini partionlara böl..

diyelim ki C ve D partion ...

c'ye xp
d'ye pardus kur..

pardus kurarken grub denilen bir eklenti kuracak. bu grub sayesinde bilgisayar açılırken hangi işletim sisteminden açmak istedğini sana soracaktır..

İYİ ÇALIŞMALAR.

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
sanırım pardus ta grub kurma gibi bir problem söz konusu ancak ben bu olayı ubuntu da çok rahat bir şekilde yapabiliyorum pardusta ise sanırım diğer işletim sistemine formattan sonra pardusu da formatlamak gerekiyo tam olarak araştıramadım yüzeysel bir araştırma yaptım sadece ancak ubuntu da ki gibi bir grub ekranı kurma işlemine rastlayamadım

MeLantiax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki arkadaslar saolun .Son Birşey Diyelim ki ben sistemi formatlıcam fakat formatlamadan önce TrueImage11 ile C nin Yedeğini aldım tabi bu sırada pardusta kurulu format attıktan sonra TrueImage ile almıs oldugum yedeği tekrar geri yüklersm pardusta geri gelirmi

Saolun

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Peki arkadaslar saolun .Son Birşey Diyelim ki ben sistemi formatlıcam fakat formatlamadan önce TrueImage11 ile C nin Yedeğini aldım tabi bu sırada pardusta kurulu format attıktan sonra TrueImage ile almıs oldugum yedeği tekrar geri yüklersm pardusta geri gelirmi

Saolun

gelmez çünkü pardusu c ye kurmuyorsan sen sadece c nin yani xp nin imajını almış oluyosun