Windows Mavi Ekran Hatası 0x00008086

Bu konuyu okuyanlar

f-r-o-z-e-n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
0x00008086 mavi ekran hatası donanım olarak hangi parçanın hatasıdır bilen varmı

halitkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
donanımsal hata diye kesin birşey diyemem windows update ettiniz mi son zamanda ?

işletim sisteminiz çökmüş olabilir. hddyi başka pc de deneme şansınız varsa deneyin derim.

tam olarak sorun pc açılırken mi veriyor ?

f-r-o-z-e-n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
başka image olan h.d.d denedim windows açılışta veriyor ve o kadar çok sık vermiyor çoğu zamanda windows açılıyor

halitkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sp3 mü yüklü işletim sisteminizde. update etmeyi deneyin .bence işletim sisteminden kaynaklanıyor.
en son olarakda diyebilcem chkdsk yapın harddiskinizi

maxtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
DUMP dosyasını buraya koyarsan senin için analiz edebilirim.

Dump dosyası için;
c:\MEMORY.DMP veya C:\WINDOWS\Minidump\ buraya bakmalısın

Tahminimce senin bu sorunun ram dan kaynaklanıyor olabilir yada SATA controller kullanıyorsan onun driver da bu sorunu verebiliyor.Controller programının son versiyonu yüklemeni öneririm ve ayrıca ramlarin optimum MHZ, ısı ve CAS değerlerinde çalışıp çalışmadığını kontol etmelisin.

f-r-o-z-e-n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
DUMP dosyasını buraya koyarsan senin için analiz edebilirim.

Dump dosyası için;
c:\MEMORY.DMP veya C:\WINDOWS\Minidump\ buraya bakmalısın

Tahminimce senin bu sorunun ram dan kaynaklanıyor olabilir yada SATA controller kullanıyorsan onun driver da bu sorunu verebiliyor.Controller programının son versiyonu yüklemeni öneririm ve ayrıca ramlarin optimum MHZ, ısı ve CAS değerlerinde çalışıp çalışmadığını kontol etmelisin.

memtes86+ v1,65 ram test programı ile cihazı test ediyorum dmp. dosyasını aldımda buraya koyamıyorım açılmıyor. size özelden msnde versem olurmu şimdi hatayı tekrar verdi windows içinde verdi dosyayı alırken ve pc yi çok kasıyor

maxtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
MSN kullanmıyorum.ZIP leyip buraya ekleyebilirsiniz.Ancak akşam bakabilirim birazdan sınava gideceğim :)

Son mesajlar