Biosda meydana gelen hata (verifying dmı pool data)

Bu konuyu okuyanlar

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Bilgisayarımı Her Zaman Açarken bir sorunla karşılaşıyorum bios yüklendikten sonra çıkan verifying dmı pool data hatası, bilgisayar açılıyor windowsu kullanabiliyorum; ancak dün akşam format atmam gerekti pc'ye windows cdsini taktım normalde cdden yuklemek ıcın bır tusa basın yazısı cıkan yerde verifying dmı pool data yazıyor ve windows kura giremiyorum direkt olarak windows açılıyo google ile yaptıgım araştırmalara göre bazı şeyleri denedim. anakartın bios pilini çıkarıp belirli bir süre bekledim ama işe yaramadı. tab+del yapıp bios ayarlarına girebiliyorum ama pek anladıgım söylenemez. bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaşlarım cevap yazarlarsa mutlu olurum. :innocent: iyi günler.
Bilgisayarım : Casper 2005 üretim
İşletim Sistemi : Xp Professional 32bit SP3
Anakartım : Faxcoon
Görüntü Resmi :

f_Goruntu2i_001bm_2ddc82a6.jpg

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eğer format atmak istiyorsan açılırken delete tuşuna süreklı kısa kısa bas..
çıkan biostan cd sürücü seçmen lazım..bide böle denersin..

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
girerken f1 f2 f3 f4 f5 f6 f7 f8 bunlara bsa karışık olarak bizim bilgisayar hocası bilgisayra bişey olduğunda hep böyle ypıyoda sonucun ne olduğunu bilmiyorum bidene belki işine yarar

fprot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biostan Boot Device gel orda açılış HDD-0 olarak görünüyor ise CD-ROM olarak değiştir F10 ile kaydet çık bilgisayarı yeniden başlat tamamdır. Yok olmadı Bilgisayarı resetle açılırken F12 daya F8 basılı tut karşına Boot menüsü çıkar ordan cd-rom seç başla kolay gelsin...

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet fprot dediğin gibiymiş first de floppy secont da hdd thirt de cd warmıs cdyi 1 e hdd yi 2 ye flopyyi 3 e alınca sorun halloldu teskkurler..

fprot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözüldüğüne sevindim...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
girerken f1 f2 f3 f4 f5 f6 f7 f8 bunlara bsa karışık olarak bizim bilgisayar hocası bilgisayra bişey olduğunda hep böyle ypıyoda sonucun ne olduğunu bilmiyorum bidene belki işine yarar

:clap: Hocanla bi gün tanışmak isterim doğrusu :mrgreen:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Kaç aylık konu piyasaya çıkmış yine. :D