Yerel disk gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Meraba arkadaşlar ben bi programla diskleri bölmek istedim ve böldüm ama bilgisayarımda yerel disk G: gözükmüyor. birde uzatılmış disk gözüküyor. Lütfen yardım acill

Sorunum honline arkadaşımızın yazdığı yorum sayesinde çözülmüştür.Hepiniz ilgilendiğiniz için saolun.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
G orda duruyor, alttan ikinci, yukarıdaki yerde de var 55,8GB olarak. sorunu daha açık yazarsan daha iyi anlaşabiliriz.

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sorunda orda zaten G: diski bilgisayarımda gözükmüyor. 4 tane disk olması gerekirken 3 tane var.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
diskinin adresleme yapısı bozulmuş olabilir, ve buna da bir virüs neden olmuş olabilir.
Öneri olarak söylemiyorum, sadece ben olsaydım ne yapardım diye düşündüm; kurtarma programları ile G içerisindeki verilerimi alır ve bir sonraki formata kadar beklerdim, format sonrasi eski haline gelir zaten.

* olan yer de alttaki üç disk parçanın hepsini göstermektedir.

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
G diski boş benim sorunum G diskini bilgisyarımda göstermek orada gözüküyor ama Bilgisayarımda gözükmüyor.

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Sorunda orda zaten G: diski bilgisayarımda gözükmüyor. 4 tane disk olması gerekirken 3 tane var.

Gizlemiş olabilir misin?

* işaretli bölüm "uzatılmış bölüm"dür. D, G ve F sürücüleri o uzatılmış bölümün üzerindeki mantıksal sürücülerdir.

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ben diski bölmek istedim bu sorun meydana geldi:helpsmilie:

Google'da sürücü gizlemek şeklinde arama yaparsan yardımcı olacak yazılar bulabilirsin. Sürücü gizlenmişse gösterebilirsin.

Bilgisayar yönetiminden disk yöneticisine girip gerçekten bir harfi var mı yok mu bakmayı deneyebilirsin.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
üstte solda görev bölümünde Bölüm birleştir var onu kullanmayı dene yada yeni bölüm oluştur de

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar yönetiminden disk yöneticisine girip gerçekten bir harfi var mı yok mu bakmayı deneyebilirsin.

Aynen şu yolu izledim: Bigisayarıma şag tıklayıp yönet dedim.disk yöneticisine girmeye çalıştıgımda hizmet veri tabanı kilitli hatası aldım

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Acaba bölümlendirme yaparken system dosyalarına mı zarar verdi??

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Cvp yok mu yaw

deaftarzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu tip durumlarda XP işletim sitemin kendisi bozuk olma ihtimaline karşı

sistemi Linux türevi LiveCD ( HIREn de olabilir) [ en iyisi Acronis Disk Director 10] ile açmak
veya

Harddiski söküp sağlam XP makinasına bakıp incelemek gerekebilir.

Bu arada XP de kullandığınız kullanıcı'nın admin yetkisi olup olmadığına bakmak gerekebilir.

Her ihtimale karşı yedekleme yapın. Yedekleme ortamı da başka cihaz olsun ( CD, DVDROM, başka bilgisayara bağlanıp kopyalamak gibi)..

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
1.setuptan açılışı cdrom olarak ayarla
2.xp cd sini tak ve yüklemek için bir tuşa basın deyince bi tuşa bas
3. hdd ile ilgili ayarların yapıldığı yere gelince D yi seç ve seçili bölümü silmek için sırasıyla D sonra ENTER sonra L ye bas
4. Bölümlenmemis alanı seç ve bölümlenmemiş alanda bölüm oluşturmak için ENTER e bas sonra Tekrar ENTER e bas daha ileri gitme
5.CD yi çıkart
6. RESET at setup a gir ve açılışı tekrar HDD ayarla
sonra eski işletim sitemin tekrar açılacaktır
7.Bilgisayarım a sağ tıkla YÖNETE bas
8.orda Disk Yönetimine bas ve Dyi biçimlendir umarım işine yarar

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Acele etme. Kimse sana cevap yetiştirebilmek için pc başında beklemiyor. Ard arda 4 mesaj yazılmaz.

Disk yönetimine girmeye çalıştığında partition magic açık mıydı?

Özür dilerim ama sorunum acildi. partiton magic açık değil.

Reflex

Profesör
Reaksiyon puanı
1
1.setuptan açılışı cdrom olarak ayarla
2.xp cd sini tak ve yüklemek için bir tuşa basın deyince bi tuşa bas
3. hdd ile ilgili ayarların yapıldığı yere gelince D yi seç ve seçili bölümü silmek için sırasıyla D sonra ENTER sonra L ye bas
4. Bölümlenmemis alanı seç ve bölümlenmemiş alanda bölüm oluşturmak için ENTER e bas sonra Tekrar ENTER e bas daha ileri gitme
5.CD yi çıkart
6. RESET at setup a gir ve açılışı tekrar HDD ayarla
sonra eski işletim sitemin tekrar açılacaktır
7.Bilgisayarım a sağ tıkla YÖNETE bas
8.orda Disk Yönetimine bas ve Dyi biçimlendir umarım işine yarar

Senin bu dediğin format olmuyor mu :wassat:

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
hayır format olmuyor asıl format daha ileri gitme dediğim yerden sonrası buraya kadar olan kısım hdd yi bölme ve biçimlendirme ama sen dediğim yerden ileri gitme yoksa D ye de windows kurarsın

AKA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin disk gizlenmiş ve regeditten onrılabiliyor ama tam nerden olduğunu bilmiorum bilgisayar teknisyeni bakasa iyi olur

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

ben bilgisayar bölümünde okuyorum ve bugün onu araştırmmamız gerekti ordan biliyorum