CD İçin Yolun Sonu Görünüyor

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Bir zamanlar ultra lüks sayılan CD formatındaki müzik albümleri artık raflarda boşa yer mi işgal ediyor? İşte Nielsen'in 2008 raporu.

Online müzik alışverişleri ve korsan kopyalama, zaten gidici görünen CD satışlarını iyice düşürdü. Nielsen SoundScan tarafından yapılan araştırma, ABD'de 2007 ile 2008 arasında CD formatındaki albüm satışlarının %20 düşüş göstererek 360,6 milyon kopyaya indiğini ortaya koydu.

En çarpıcı inişin, normalde tatiller nedeniyle artış gözlenmesi beklenen son çeyrekte olduğuna dikkat çeken Nielsen, bu son dakika golünün ise birçok beklenen albümün gecikmesiyle alakalı olduğunu öne sürdü. Anlaşılan CD'lerin de taş plaklarla aynı mana âlemine göç etmesi fazla uzun sürmeyecek.

:: Aldığınız en son CD albüm hangisi?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
şunu hiç cd albüm aldın mı diye sorsana :D
cevap hiç :D

Invent-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
müzik olayını bilmem de bir dvd yi doldurmayacak kadar data yazılacaksa daha çok beklemek lazım cd nin göç etmesini : )

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
bir zamanlar cd alır ve cd bozulmasın diye birde kasete çeker öyle dinlerdim o zamanlar walkman denilen aletin sahibiydim hemde sony bu günün ipod u gibi bişey kasetin A yüzü biter B yüzünü çevirirdim sonra bi model çikti B yüzüne otomatik geçiyor felan teknoloji bu dedim işte :D bi süre sonra birde diskman aldım oda panasonic markaydı ama çok pil harcıyordu :D