Eternet kartı sürekli "ağ kablosu takılı değil" uyarısı veriyor...

Bu konuyu okuyanlar

kolezyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam üstadlar!
Son 2 aydır eternetten internete bağlanamıyorum, sürekli "AĞ KABLOSU TAKILI DEĞİL" uyarısı var.
Sürücüyü kaldırıp yeniden yükledim, kabloyu ve modemi başkasıyla değiştirip denedim yine aynı hata verince, yeni bir eternet kartı aldım, onu yükledim, aynı uyarı yeni eternet kartında da veriyor. Anakart mı bozuk, anlamadım... Acil Yardım Lütfen

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
ethernet kartını başka bir PCI yuvaya taktınmı

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ethernet kartını başka bir PCI yuvaya taktınmı
ethernet kartı yada pci yolu bozuk olsa "ağ kablosu takılı değil" hatası vermez. bağladığı kablonun uçları yanlıştır yada kabloda kopukluk vardır. eğer onlarıda değiştirmişse tek sorun kalmıştır oda windows ağ ayarlarında sorun vardır. aynı sorunu bir kere yaşadım pc ye format atıp yeniden kurdum düzeldi.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
ethernet kartı yada pci yolu bozuk olsa "ağ kablosu takılı değil" hatası vermez. bağladığı kablonun uçları yanlıştır yada kabloda kopukluk vardır. eğer onlarıda değiştirmişse tek sorun kalmıştır oda windows ağ ayarlarında sorun vardır. aynı sorunu bir kere yaşadım pc ye format atıp yeniden kurdum düzeldi.

dikkat edersen kabloyu ve modemi değiştirmiş format atmadan önce denese belki daha iyi olmazmı

tanırmısın bilmiyorum ama sevdiğim biri olan DRX hep derdiki basit bir Türk usulu olan PCI yerlerini değiştirme bazen çözüm olabiliyor derdi

kolezyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka kablo ve modem denedim aynı hatayı veriyor, pci de de sorun yok, aygıt çakışıyordur diye önceki modemi biostan kaldırdım nafile. şu an aynı modemde usb üzerinden bağlanabiliyorum ki bu da hatta da sorun olmadığını gösteriyor.
Çok defa yeniden format attım, aynı hata devam ediyor. :(

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
1: modemi ve kabloyu başkasıyla denedin
2: yeni bir ethernet kartı taktın
3: çok defa yeniden format attın

o halde geriye tek seçenek kalıyor önce bios update yap olmadı usb den bağlanmaya devam yada yeni anakart

yargic81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benimde bir sorum olacak :s 4 portlu modemim var benim kasa ortak kullandığım komşumda internete giriyor fakat onun pc o evde internete girmiyor ama bizde giriyor :S pcye yenı format attık herseyi normal kablolar yeni :( ama naptıysak onlarda internete girmiyor. Ağ bağlantı kablosu takılı değil diyor yardımlarınız için şimdiden tşk

yigitx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aynı sorun ile bende karşılaştım, servise götürdük mac adresi silinmiş dedi, virüz yapmış bu olayı, Ama ben mac adresini ilk 6 byter yada öle bişi tam hatırlamıyom , sadece o alete özel olduğunu biliyorum , fabrika tarafından yakılıyo , nese gitti geldi gene aynı ne kablodan n modemden, bende calışıyo hepsi,

anakart asus tu p5 gcmx, bios güncellemeside yoktu yeni, , benim emektar gigabyte ile aynı yıl dı bios sürümü,
gigabyte cıyız,
ayıp sana asus......

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun oluyordu modemin arkadaki düğmesine 10sn basıllı tutun ve elinizi çekin sorun çözülmüştür