Msn 9 Kişi Listem Boş !!! Ne Yapacağım. ?

Bu konuyu okuyanlar

feyk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Msn 9 Kişi Listem Boş !!! Ne Yapacağım. ?

Msn 9 türkçe resmi siteden indrdim. msn 8 i kaldırıp kurdum. proğramı açtığımda kişi listem boştu.

farklı birçok yol denememe rağmen kişi listem halen gelmedi.

şunları denedim.:
- proğramı kaldırıp yeniden kurdum.
- kişi listesine birisini ekledim olmadı. eski liste gelmedi.
- msn e ait bütün dosyaları sildim gizli dosyalar dahil. olmadı.
- en son format attım yeniden kurdum olmadı.
- kurulum işini msn8 üzerinede kurdum olmadı. msn 8 kaldırarakta kurdum olmadı.

sonunda vazgeçtim yeniden 8 versiyonunu kurdum. bu problem ile karşılaşan varmı acaba.

tudRoY

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ben karşılaştım. Aynen dediklerii yaptım format dışında, sanırım softpedia yı biliyorsundur orada şöyle bir ifade geçiyor ;
This is Windows Live Messenger version 2009 aka Windows Live Messenger 9, the latest version of Windows Live Messenger from Microsoft. WLM, right now, is in beta stage, so ONLY beta testers will be able to sign in!

Kaynak

Sonradan ben de vazgeçtim 8 e döndüm.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Sunulan msn 9 aslında tam oturmamış sürümüdür yani tam finalden bi önceki sürümdür onun için bu gibi hatalar olması normaldir,mesela konuşma penceresinde gönder tuşu yok klavyeden basmanız gerekir bide sizi biri eklediğinde ekleyen kişinin adresi görünmüyor sadece nick'i görünüyor kim olduğunu öğrenmek için ekleyip kim olduğuna bakmanız gerekiyor(adresine)

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ayni sorunu ben de yasiyorum malesef. bir önceki sürümü yani .exe uzantili msn 2009 u indirebilecegim bir yer ariyorum.

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben karşılaştım. Aynen dediklerii yaptım format dışında, sanırım softpedia yı biliyorsundur orada şöyle bir ifade geçiyor ;

Kaynak

Sonradan ben de vazgeçtim 8 e döndüm.

bu yazini ayni sorunu ben de yasarken okumustum ve bana biraz mantikli görünse de mantiksiz geldi. cünkü bilgisayar bilgisayardir. bilgisayari bilgisayardan farkli kilan ne olabilirki diye düsündüm ve sorunu cözdüm. asagida :)

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kisi listesi görünmemesinin cözümü:

Arkadaslar ben de ayni sorunla 1 aydir ugrasiyorum. Bugün laptopa windows xp sp2 yüklü cd ile format atip windowsu kurdum. sp3 haric diger güncellemeleri yaptim. sp3 e gecmedim cünkü gerek bazi sürücüler olsun gerek bazi programlar olsun desteklemiyor gibi görünüyor. yani ilk önce sp2 ile olan tüm güncellemeleri yapin msn kisilistesi sorununuz cözüldükten sonra sp3 e gecersiniz.

Sorunu nasil cözdügümü tam bilmiyorum. yarim saat öncesine kadar ben de sizin mesajlarinizi okuyordum. neyse internet explorer üzerinden güncellemek yerine bilgisayarim a sag tiklayip otomatik güncellemeyi aktiflestirdim. cünkü internet explorer üzerinden yapilan windows güncellemesinde sp3 e sira gelince sp3 ü yüklemeden diger güncellemeleri yüklemenize izin vermiyor !!! sonra saatin orda gelen sari renkli güncelleme yerinden "secerek güncelleme" yerinden her güncellemeyi yaptim. sp3 geldi sp3 ün isaretini kaldirdim sp3 ü yüklemedim. ayni anda da laptopun sürücü cdsinden laptopun driverlerini yani sürücülerini yüklüyordum. gerekli gördügüm sürücüleri yükledim ve bitti ve saatin ordaki güncelleme yerinden siradaki güncelleme bittigi icin bilgisayari yeniden baslatin uyarisi geldi. laptopu yeniden baslatirken yada kapatirken hani bazen olur ya "lütfen bilgisayari elinizle kapatmayin güncellemeler yükleniyor" dedi mavi ekranda. 8 tane güncellemeyi sirasiyla yapti ve laptop kapandi. dügmeye basip actim ve ümidimi kaybetmis halde msn 2009 u kaldiracakken son bir defa gireyim dedim kisilistesi gelmis.

bilgisayar konusunda her ne kadar bircok bilgim olsa da bu konu da ustalik gerekmiyor. bu gibi durumlarda mantigi zorlamak gerekiyor. bir cok yöntem denemistim. en son formata karar verdim.

benim tavsiyem ve tahminim sürücülerle bir alakasi yoktur. sorun windows güncellemesiyle alakalidir. sp3 kullaniyorsaniz tüm güncellemeleri yapip deneyin. olmazsa msni kaldirip yeniden kurun. o da olmazsa sp2 ye gecin. sp2 nin (sp3 güncellemesi haric) tüm güncellemelerini yapip deneyin. gerekirse msni kaldirip tekrar deneyin. msni bilgisayardan tam kaldirmaniza gerek yok BENCE.

bu soruna bircok forumda ve googlede heryere baktim cözüm bulamadim.

Format atmaniz gerekmiyor. sp2 ve sp3 ü kurcalayin :)

extra bir yöntem denemedim. normal olarak denedim.

güncellemeleri yaparken msn 2009 kurulu olsun ve her bilgisayari güncelleyip yeniden baslattiktan sonra acin ve kisilistesi gelmis mi diye bakin.

msni yapan adamlar isin uzmani. sorun windows güncellemesinde yatiyor.

sorun cözüldükten sonra sp3 ü kurun. cünkü sp3 sorun cikarmiyor. örnegin windows installer 3 ün son sürümünü microsoftun sitesinden indirdigim halde service pack windows installerdan yeni demisti. ama güncellerken otomatik olarak windows installeri de indirip hata vermeden kurmustu.

yani özetle sp2 nin tüm güncellemelerini yapin. sorun cözülsün. sp3ü de kurun ve tüm güncellemelerini yapin ve sp3ten bir daha korkmayin.

bu sorun sp2de gereken güncellemerin hepsini yapmadan sp3 e gectigimiz icin oluyor !!!

su an hala sp2 nin güncellemesini yapiyor bende simdi neustarten yapmadan bu bilgileri birkac forumda daha paylaymak istiyorum. kolay gelsin. bildiklerim bu kadar.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Messenger sürüm 7.0 :icon_:

kecags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar msn bu son güncellemesinden sonra msn listem gitti USB modemle bağlanıyorum normal adsl ile olan yerde listem açılıyor ama benim bilgisayarda açılmıyor çözüm olarak başka bir yerden oturum açıp ordaki dosyaları benimkilerle değişmiştim o zaman çözülmüştü sorun ama 2 gündür onuda kabul etmiyor Ek olarak contacts. dosyası yok yardımcı olabilecek misiniz?

jawhlan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cevabı yazmak için uye oldum :p
alıntıdır:
Hocalar üstatlar Ben de Çok Uğraştım Eski Messenger Sürümünüzü Kaldırmaya Liwe falan Kurmaya Hiç Gerek Yok Eski Messengerinizi Sağ tıklayıp özelliker Oradan Uyumluluk Altında Win 2000 ile çalıştır var Uygula Tamam
(Şirkete o Kadar Bilgisayarcı Geldi Gitti Format Atmak Lazım Diyenin den Rem Arzası Çıkartanına kadar diyen oldu ama sorunu Ben Onlar Yerine kendim bu şekilde Hallettim )