Arkadaşına aşık olmanın iki sonucu vardır.

Bu konuyu okuyanlar

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Hiç başınıza geldimi bilmiyorum, ama benim başıma geldi
Yakın arkadaşıma aşık oldum.. Ona açılmak için doğru zamanın ne olduğu konusunda o kadar kararsızdım ki, aptalca hareketler yapmaya başlamıştım.. Zaman geçtikçe büyüdü içimdeki sevgi ve köpürdükçe eritiyordu beni, yolun sonunda ya onu kaybedecektim yada yanımdan hiç ayrılmayacaktı.
Kaybetmek ah o kötü kelime her an rüyalarıma giriyordu, fakat kanka dedikçe yalan söylemenin hissi yakıyordu yüreğimi. Dayanamadım, söyledim bir gün ; Sevdiğimi. Ama o "olmaz" dedi ve "sen benim arkadaşımsın, kankamsın.. Seni kaybetmek istemiyorum" diye ekledi yavaşça. Birşey diyemedim, cümleler düğümlendi. Tekrar düşün diyeibldim sadece. Yüzde doksan olmaz dedi ve o an yüzde onluk şansımın olması bile mutlu etti beni..
Ayrılırken otobüse bindirdim ve benim için tekrar düşün dedim. Başka ne diyeceğimi bilmiyordum. Bakakaldım otobüsün arkasından.
Tek düşündüğüm yüzde onluk kısımdı ve asla olmamasını istediğim kaybetmek. Aradan bir hafta geçti tekrar konuştum onunla olmaz dedi bu sefer kesin olarak. O an kaybetmek benim için en acı şeydi. Ona son dediğim eğer kararını değiştiriren beni nerede bulacağını biliyor olduğuydu. Ve ekledim "bitti bu arkadaşlık oyunu". ve şiir yazıp gönderdim maille.

O gün bugün 1,5 sene oldu ama hala aklımda o var. Hatıraları çok olunca silinmiyor, silenemiyor kolayca.. Ortak arkadaşlarımız vardı hepsiyle bağlantım neredeyse koptu. Arasıra da olsa onlar aracılığıyla bir araya gelsekte bakamıyorum yüzüne, oda kaçınıyor belki haklı belkide üzgün olarak..

Kaybettiğim arkadaşın acısı hayatta en kötü şey belkide. Onunla tekrardan konuşmak bi yana bir selam vermesi bile mutlu edecek beni. ama nasıl yapacağımı bimiyorum onu tekrar kazanmak istiyorum..

Bu durumda olan varmı bilmiyorum ama bana bi yol gösterirseniz gerçekten mutlu olacağım. Artık günlüğe yazmak sıkıyor içimi, bi cevap bekledikçe kahroluyor insanın yüreği..

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ben hiç aşık olmadım en yakın arkadaşıma....ama yakın arkadaşım bana oldu...şimdi düşünüyorum o kızarkadaşının yerinde olsam sana nasıl davranırdım diye...

ben de olmaz diyip görüşmeyi kesmiştim...aslında hiç istemezdim iletişimi kesmeyi...eminim o da istememiştir..ama birarada olduğunuz sürece senin hep birşeyler umut edeceğini düşünmüştür...

sevip de karşılık alamamak zor şey olsa gerek...ama inan ki seven kişiye karşılık verememek de çok zor birşey...insan hem karşısındakini üzüyor böyle hem de kendini...

iki net seçeneğin var...ya ısrar et, ya kesip at....senin durumunda yapacağın şeyin orta hali yok ...

ben sevdiğin kızın yerinde olsam ya ısrar edilmesini ya da tamamen unutulmayı tercih ederim...çünkü sizin özel bir durumunuz var..herhangi iki insan değil, zamanında iki iyi dostmuşsunuz...

o yüzden zor ama seçimi o değil sen yapmak zorundasın bu arkadaşlığı bozduğun için prometuscum...

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı durum benimde başıma geldi.Çok sevdiğim bi kız arkadaşım vardı,sürekli konuşur sohbet ederdik,ama ne olduysa benimde düşüncelerim değişti ve ben ona söyledim bunu.Kabul etmedi,sen benim normal arkadaşımsın ben sana o gözle bakamam dedi.O an gerçekten yıkılmıştım.Onunla tamamen ilişkimi koparmayı düşündüm ama o bunu unutabileceğimizi eskisi gibi devam edebileceğimizi yoksa çok üzüleceğini söyledi.Bende kıramadım onu ve eskisi gibi olması için çok çabalıyorum halada öyle ama görüşlerim değişmedi onu çok seviyorum oda bunu biliyor ve bana ümit vermemeye çalışıyo her fırsatta.Onunla eskisi gibi yüzyüze bakamıyoruz dostluğumuz msn ve tel de kaldı artık.Yanyana gelince konuşamıyoruz malesef.Bu nereye kadar sürer bende bilmiyorum tek bildiğim benim çok üzüldüğüm.Bu olayın bitmesi tamamen bana bağlı ama onuda kaybetmek ve üzmek istemiyorum,unutmaya çalışıyorum sadece.Sende benim gibi aynı durumdasın eğer acı çekmek istemiyosan ve hergün karşılaşmıyorsan benim gibi tamamen irtibatını kesmeni tavsiye ederim.Yoksa hergün üzülürsün benim gibi..

CEH

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allah sabır versin kardeşim.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
yaw aynı olay yemin ederim başıma geldi kankamı kaybetmek istemem dedi ama hala daha aklımda :(

capslocksmith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde 1 yıl oldu...

biraz farklı bi durumdu bizimkisi,ama galiba beni başkalarına karşı kullandı...

çok detaya giremicem ama bu bana çok pis koydu, artık nerde olduğunu bile bilmiyorum..

ara ara aklıma geliyor...ama işte ne yaparsın, olmazsa olmuyor işte..

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
benim 8 senelik yakın arkadaşımla 3 yıldır bir ilişkim var. her şey yolunda aynen devam ;)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Dostum kesinlikle çok berbat bir durum.Zaten kalp nerede olmadık aşk var ona konar.Yakın arkadaşına aşık olan ve karşılık bulamayanlara tavsiyem onlarla irtibatı kesmeleridir.Olayı ne kadar çok uzatırsan o kadar fazla acı çekersin.Tamam o kişiden uzaklaşmakta , onun yanında olup belki bir gün diye beklemekte çok acıtır yüreğinizi ama göz görmedikçe, zaman geçtikçe unutuluyor.Tabi birde öldüm bittim mahvoldum olaylarına girmemek gerek.Yoksa gerçekten içinden çıkılmaz bir duruma düşebiliyor insan.Tecrübe ile sabittir.

İşte herkeste corpus gibi olmuyor, olamıyor.Allah sabır versin aşk acısı çekenlere.Umarım bu yılda herkes gönlüne göre bir aşk bulur.Bulamayanlarda benim gibi tek tabanca gezer :D Dertsiz başıma belli bir süre daha dert almak istemiyorum.En azından başımdaki dertleri savana kadar :)

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
benim 8 senelik yakın arkadaşımla 3 yıldır bir ilişkim var. her şey yolunda aynen devam ;)
adam ne yazmış ne demiş sen ne diyosun
hocam unutacaksın.zor ama başka yolu yok.bundan sonra biriyle tanışırsan yavaştan al.ölçüyü tut.ne çok yakın ol ne çok uzak.sonra ters gider işler.böyle şeyler olur.öff.akşam akşam morelim bozuldu.Allah sabır versin

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bazı kızlar çıkar karşına ve herzaman her istediğinin olmadığını öğretirler sana, bunu sana öğreten de o kızmış olmuş yapabileceğin birşey YOK...

Reaksiyon puanı
48
bence kötü bişi yaa yani zor bişey valla
ama eğer karşılıklıysa kötü olmaz heralde :D

sleepless006

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım çok zor bir durum açıkçası ne yapabileceğin konusunda da bri fikrim yok kelin ilacı olsa kendi başına sürer misali bende de var aynuı dert ama ne arkadaşıma söyleyebildim ne de ondan uzaklaşıp ondan vazgeçebildim her türlü yolu denedim ama aklımdan çıkaramadım başka kız a-rkadaşlar edindim hep onunla kıyasladım vs ayrıldım yapamadım

şimdi mümkün olduğunca görüşmemeye çalışıyorum onu tamamen kaybetmektense böle gördüğüm anda eskisi gibi yakın olmayı tercih ediyorum bu benim bulduğum yöntem tabii sonunda ne olur bilmem ya karşıma onu unutturacak biri çıkacak ona aşık olacağım yada böyle onu severek ondan köşe bucak kaçacağım

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bu yılbaşı hatrına dayanamadım aradım telefonu değişmiş. Sanırsam artık istesemde birşey değişmeyecek... Bende her zaman giden bu arkadaşıma, dostuma yanacam..
çağlar kardeş inanırmısın bilmiyom ama ölçü işinin ayarını tamamen kaçırdım. Artık arkadaşalrıma arkaşça bile yaklaşamıyorum. Ortamdan sürekli kaçmak, yalnız kalmak istiyorum. Belkide çekmem gereken bi acıymmış diyim tekrar normale dönüyorum.
Belki bir gün bitecek, ama umduğum o zamanın erken gelmesi artık...

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Dostum geçmiş olsun ama bunu göze alarak açıldın arkadaşına hiçbişey kesinlikle eskisi gibi olamaz.

cakal_fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ona kilitlenip kalman çok doğal insanoğlu böyledir işte bişeyi elde edemediği sürece deliler gibi peşindedir aklından cıkaramaz ama sahip olduktan sonra eskisi gibi vazgeçilmez değildir...Pamela'nın güzel bi şarkısı var :D "Garip varlıklarız başkasında kendini hep arar varlıklarız....Buldugumuz an uzaklaşan" arkadaşım kısacası sen erdemmin arkadaşın dediği gibi kendini başka taraflara yönel duygusal ilişkiler kurmamaya çalış allah kolaylık versin...

saadet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zor bir durumun içerisindesin dostum, ama unutmaktan başka çaresi yok :(

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
şu sevişme dürtüsü yapıyor hep bunları :D

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
sen hiç aşık oldun mu ?
bir çin ilkesi şöyle buyurur..

Bir ev satın alabilirsin
ama yuvayı alamazsın

Bir yatak alabilirsin
ama uykuyu alamazsın

Bir saat alabilirsin
ama zamanı alamazsın

Bir kitap alabilirsin
ama bilgiyi alamazsın

Bir mevkiye kavuşabilirsin
ama saygıya değil

Doktora para ödeyebilirsin
ama sağlığa değil

Ruhunu satın alabilirsin
ama hayatını değil

Seksi satın alabilirsin
ama AŞKI değil..

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
birbirimizi kandırmayalım xD

bence herkes kendini baskalariyla karistirmasin.. !!!

baya bi etkilendim yapmis oldun itirafdan arkadasim.
belki böle benziyen bi durumda oldum icindir..
ne yazik ki sevilen benim, seven degil :(
acikcasi arkadasini anliyabiliyorum az cok.. belki onun biraz zamana ihtiyaci vardir ve suan ne yaptini bilmeye bilir. ama yinede seni cok umutlandirmak istemem ! dilegim zamanla herseyin yoluna girmesi ...

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bence herkes kendini baskalariyla karistirmasin.. !!!

baya bi etkilendim yapmis oldun itirafdan arkadasim.
belki böle benziyen bi durumda oldum icindir..
ne yazik ki sevilen benim, seven degil :(
acikcasi arkadasini anliyabiliyorum az cok.. belki onun biraz zamana ihtiyaci vardir ve suan ne yaptini bilmeye bilir. ama yinede seni cok umutlandirmak istemem ! dilegim zamanla herseyin yoluna girmesi ...
bu sorunun cevabını hatta soruyu en ıyı anlayan bu arkadas bence:D

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hepimizin içinde bi aşık insan var ne güzel değil mi...
Bazen düşünüyorum da o gördüğüm tiki insanlardan çok fazla farkı var seven insanların...Uğruna herşeyi harcayabileceğiniz birisi olduğu için kendinizi şanslı hissetmeniz lazım aslında... Çünkü aşka önem vermeyen o kadar çok insan var ki, hayatı boş boş yaşayan o kadar çok insan var ki...Onlardan bİr farkınız olduğu için sevinmelisiniz bile...
Uzaklarda bi yerlerde de olsa sevdiğiniz birisinin olması kadar güzel birşey yok...
Eğer gerçekten seviyorsan VE sevilmeyi de hakediyorsan kardeşim emin ol ki elbet karşına senin kadar seven birisi çıkacaktır...Onun için bu konuyu daha fazla düşünme, çünkü aşk o kadar büyük bir bulmacadır ki daha çözen birisi yok çözdüğünü sanan insanlar var ama sadece SANIYORLAR....
Kendini özgür bırak arkadaşların da dediği gibi bu fani hayatın tadını çıkart eğlenmeye bak, güzel yaşamaya bak hayatını, hayata hakettiği değeri ver... Değeri haketmeyen kişiye değer vermek çok aptalca bişey çünkü...
Emin ol karşına senin başkalarına verdiğin değeri sana verecek kişi elbet birgün çıkacaktır er ya da geç...
Hayata hakettiği değeri ver ve hiç bir zaman korkma aşktan, çünkü öyle birşey ki ne kadar kaçsan da peşini bırakmaz aşk... Dediğim gibi işte elinde sonunda seni bulacaktır o hayalindeki aşkın arkadaşım...
Hayatını artık bir düzen içine sok ve bu düzeni bozmaya çalışanlara karşı diren ve unutmaya çalış sana acı veren gerçekleri...Çünkü hiç bir acı seni üzecek kadar değerli değildir.Hayatta tek değerli şey var o da SENSİN...
Hayatında BAŞARILAR...

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
çok sağolun arkadaşlar verdiğiniz destek için :yes:

zaman herşeyin ilacı artık hayata daha bi başka bağlanıyorum :) şu finaller bitsin kısa bir tatil iyi gelecek :yes:

rst2009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eh boşuna dememiş atalarımız erkekle kadın ateşle barut gibidir. Yakınlaşmalar belli bir zaman sonra bazen tek bazen de her iki tarafta ister istemez etkileşim yaratır. Tabi ki bu karşılıklı olduğunda çok güzel bir şey ama bir de taraflardan birinin acı çekmesi gerçekten çok kötü.. Tek taraflı kullanılmalar işin en kötüsü.. Böyle bir teklifte bulunmadan önce karşı tarafın düşüncelerini yoklamak bir fikir sahibi olup ta açılmak en doğrusu belki de en azından arkadaşını kaybetmezsin. Ama arkadaşlığın devam etse ne yazar. Her gün daha fazla eriyip bittikten sonra. Atamazsın kalbinden başka birine aşık olmadığın sürece.. Bir de ulaşılamıyanın değeri her zaman yüksek olur, gözünde büyütürsün. Eğer seni kendine uygun görmüyorsa yapabileceğin pek bir şey yok, ama bir de bazıları kolay fethedilen kalelerden değilim diye saçma kaprislere girerler allah korusun. Ama herşeye rağmen " Sev seni seveni, aşk nedir bileni. Arama hiç boşuna çekip te gideni.." Alışmak zor olsada bazen gerekir....

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İnsanlarin öğrenmesi , bilmesi ve yapması gereken o kadar çok şey varken çoğu zamanda buna sürlerinin bile yetmediği bilinirken, nasıl olurda aşka zaman, enerji ve hatta para harcayabildiklerini anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu.

beyrezan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepimizin içinde bi aşık insan var ne güzel değil mi...
Bazen düşünüyorum da o gördüğüm tiki insanlardan çok fazla farkı var seven insanların...Uğruna herşeyi harcayabileceğiniz birisi olduğu için kendinizi şanslı hissetmeniz lazım aslında... Çünkü aşka önem vermeyen o kadar çok insan var ki, hayatı boş boş yaşayan o kadar çok insan var ki...Onlardan bİr farkınız olduğu için sevinmelisiniz bile...
Uzaklarda bi yerlerde de olsa sevdiğiniz birisinin olması kadar güzel birşey yok...
Eğer gerçekten seviyorsan VE sevilmeyi de hakediyorsan kardeşim emin ol ki elbet karşına senin kadar seven birisi çıkacaktır...Onun için bu konuyu daha fazla düşünme, çünkü aşk o kadar büyük bir bulmacadır ki daha çözen birisi yok çözdüğünü sanan insanlar var ama sadece SANIYORLAR....
Kendini özgür bırak arkadaşların da dediği gibi bu fani hayatın tadını çıkart eğlenmeye bak, güzel yaşamaya bak hayatını, hayata hakettiği değeri ver... Değeri haketmeyen kişiye değer vermek çok aptalca bişey çünkü...
Emin ol karşına senin başkalarına verdiğin değeri sana verecek kişi elbet birgün çıkacaktır er ya da geç...
Hayata hakettiği değeri ver ve hiç bir zaman korkma aşktan, çünkü öyle birşey ki ne kadar kaçsan da peşini bırakmaz aşk... Dediğim gibi işte elinde sonunda seni bulacaktır o hayalindeki aşkın arkadaşım...
Hayatını artık bir düzen içine sok ve bu düzeni bozmaya çalışanlara karşı diren ve unutmaya çalış sana acı veren gerçekleri...Çünkü hiç bir acı seni üzecek kadar değerli değildir.Hayatta tek değerli şey var o da SENSİN...
Hayatında BAŞARILAR...

çok güzel yazmışsın, ama doğruyu sölemek gerekirse ben bu yazdıklarına inanmakta zorluk çekiorum. neden diosan. yani şu zamanda kimse aşkı takmıo. yani aşk insanlar için iki günlük bir eğlence. böyle bi zamanda gerçekten seven birini bulabilmek, dahası birini hiç birşey beklemeden sevmek çok zor . ama şuna kesinlikle katılıyorum; hayatta degrli olan tek şey insanın kendisidir. gerisi sonra gelir. anacak o gerisi insanın canını acıtıo zaten :D

beyrezan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnsanlarin öğrenmesi , bilmesi ve yapması gereken o kadar çok şey varken çoğu zamanda buna sürlerinin bile yetmediği bilinirken, nasıl olurda aşka zaman, enerji ve hatta para harcayabildiklerini anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu.

o halde birde şu açıdan bak; aşk, insanların şu öğrenmesi, bilmesi ve yapması gereken şeyleden birisi. nasıl mı. aşk bir duygudur ve sen o duyguyu yaşamadan onun hakkında birşey bilemezsin. yani aşık olarak aşkı öğreniyorsun. zaman harcama konusuna gelince insan kendine zaman ayırmalıdır deil mi? işte aşk bir nevi de o zaman ayırma yöntemlerinden biri.ayrıca çalışacağım, öğreneceğim die duygularına gem vurmak saçma ve zarar verici olabilir. :D