Falımız Fallanmış

Bu konuyu okuyanlar

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Falımız fallanmış...

Bu işlere elini veren kolunu kaptırır. Hem de fena halde... Fal dediğin; diyelim dövme yaptırmak, estetiğe, diyete sardırmak gibidir. Misal; önce bileğine küçük bir harf yaptırmakla başlar dövme sevdası, sonra ayağın, bacağın, karnın derken kopar gidersin. Estetik işlerinde de aksini görmedim valla. Minik bir botoks ya da burun operasyonuyla olaya "Merhaba" çekersin sonra ille de gerisi gelsin! Kimse seni durduramaz, "Çok güzelsin" demeleri kesmez, aynaya baktın mı mutlaka bir kusur bulacaksındır.

AKUT BİLE KURTARAMAZ
Fal da o hesaptır. Bir kere fal dünyasına dadandın mı, seni kim kurtarsın! Bizim kızlarda da bir fal muhabbetidir gidiyor. İş gırgırı aşmış durumda. Kahvesi, tarotu, suyu derken o kadar falsız kalınamıyor ki geçen gün Beyoğlu'nda dolanırken bir bakmışım, 'kahve içene fal bedava' kafelerinden birine sürüklenmişim! Karanlık merdivenlerden çıkarken üç Kulhuvallahü bir Elham okuyorum. Neymiş kapıda 'su falı bakılır' yazıyormuş, öyle herkes su falına bakamazmış. Ay Allah'ım sen affet... Merdivenler de çık çık bitmiyor. Bizi fal diye oracıkta kesseler AKUT bile bulamaz. Öyle gerilmişim ki, kafenin kapısına gelince, kapıyı tıklatıyorum. Salak! Kafenin kapısı tıklatılır mı? İçeri giriyoruz. Bilge garson kadın yanımıza geliyor. "Ne falı baktıracaksınız?" Ay ne bileyim ben, bakla falı olsun! Arkadaşım kızıyor, duruma hakim "Önce su, sonra tarot..." Masa masa sıra bekliyor insanlar. "Valla sıra bekleyemem" diyorum, bizi araya kaynatıyorum. Bizimkini yanına alıyor falcı teyze, ben de hemen masanın ucuna sıkışıyorum. Ortada bir bardak bildiğiniz su!

PEYNİR DE KOY BARİ!
Arkadaşım pek gergin, ne derse inanacak besbelli. Ben de havaya girdim mi. Kadın önce okuyor üflüyor suya... (Tövbeee) Başlıyor anlatmaya. Arada "İç şu sudan" buyuruyor arkadaşıma. Kaşım gözüm oynuyor. Aman! İçme içme... O bayılırsa, beni kimse ayıltamaz, sonumuz falcıdan olur valla. Vayy! Teyze bir atıyor ki... Kendi işinin sahibi arkadaşıma "Yakında patron olacaksın, biraz sabret" falan çekiyor. Torlanıp toplanıp çıkıyoruz fal kafeden. O sırada başka bir arkadaştan haber geliyor; "Kızlar koşun, yumurtacı gelecek..." E bana da bir kasa al, köy yumurtası mı bari? Yok! Falcıymış yumurtacı. "Hadi oradan!" çekiyorum... "Ay valla ne dese çıkıyor Ayşe koş" diyor. Nasıl ya! Kadın bardağa yumurta kırıyormuş. İçine peynir ufalasın da omlet olsun bari! Anlaşılan bu fal dünyası yakaladığının suyunu çıkartıyor. Herkes duymak istediğini duyana kadar bu işin peşini bırakmıyor. Aman sen kapılma ey okur! Sonun yumurtacı olur.

Ayşe ÖZYILMAZEL
sp.gif

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Fish'm bende biraz önce bu yazıyı okudum bi baktım ki eklemişsin... :D

Ben de zaman zaman fal baktıranlardanım Türk Kahvesi falı ama hiç hastalık boyutuna getirmedim neyse ki, kıslarla toplanınca kendi aramızda ya da ayda yılda bir dışarıda eğlencesine baktırırım. Ama sadece bu kadar ötesi yoktur...!

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
valla şirinecim yazının kaave içene fal bedava ilanını görüp ıssız mekanlara dalma kısmında kendimi buldum :D

hergün içiyorum hergün baktırıyorum ama zaten buradan da işin geyiğinde olduğumuz belli ..maksat muhabbet işte :stuart:

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Doğru biz işin ğeyiğindeyin ama bunu çok ciddiye alıp

kapı kapı falcı falcı gezenler var işte onların durumu hakikaten vahim...!

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sabah gazetede okudum bu yazıyı. Valla sizler geldiniz kızlar aklıma. :D

Varsa yoksa fal... bakın sonunda neler oluyor. :D

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ben geçen gün yine baktırdım taksim de :D

ama biliyolar napim :D sevgilimden işimden evimden annemden herbişeyden bahsetti ve bildi kadın :ph34r: gel de inanma :D

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Fish benden habersiz gittin heee tamammm bende yarın giderim işte hıh :happy:

ayrıca bilmiyorlar tutturuyorlar iştee :D

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ben en son kahve falına baktırdım. İnanmamak elde değil ama hemen geçiyor ben de bıraktığı etki. :D

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
kısss çok spontane gelişti fal amaçlı gitmemiştim taksime anaaa bi baktım falcıdayım :D

bora diye bi arkadaşımla gittim adam hayatında fal baktırmamış buraları nerden biliyosun diyo aklıma sen geldin hemen anlattım gdişlerimizi zaten :D

dedim şirine hastası ama çaktırmıyo :pppp

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Peki fish affedildin birlikte gitmelere devam edebiliriz :D

hatta yarın gidebiliriz :mrgreen: hiç çaktırmıyorum dimi fish :sweatdrop:

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
şirinem hiç anlaşılmadı meraklısı olduuun :D