Sistem Geri Yükleme Sorunu !!!!

Bu konuyu okuyanlar

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S.D.N MODERATÖR'İ

Bilgisayarım özelliklerde sistem geri yükleme Gözükmüyor

BARİ BU SOruna YArdım EDin LÜtfen !!!!

:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
KAPAlı Bİlgisayarım özelliklerden açılmıyormu orda yok

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Şimdi birincisi ard arda mesaj yazmak yanlıştır ikincisi konuları uygun bölüm altında açman gerekmektedir.

Gereken müdahaleleri yaptıktan sonra sorununa çözüm olabilecek bir kaç şey yazabilirim.

Bilgisayarım üzerinde sağ klik özellikler yaptıktan sonra karşına çıkan pencerede sistem geri yükleme sekmesin tıklatmalısın açılan yerde bütün sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapat seçeneğini göreceksin. O seçenek işaretliyse onu kaldırman gerekiyor.

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şimdi birincisi ard arda mesaj yazmak yanlıştır ikincisi konuları uygun bölüm altında açman gerekmektedir.

Gereken müdahaleleri yaptıktan sonra sorununa çözüm olabilecek bir kaç şey yazabilirim.

Bilgisayarım üzerinde sağ klik özellikler yaptıktan sonra karşına çıkan pencerede sistem geri yükleme sekmesin tıklatmalısın açılan yerde bütün sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapat seçeneğini göreceksin. O seçenek işaretliyse onu kaldırman gerekiyor.

LÜTFEN Yazdığımı Sorunu tam olarak okuyun

Ben Bilgisayarım Özellikler sekmesinde SİSTEM GERİYÜKLEME YOK diyorum siz bana
Alakasız alakasız cvp veriyorsunuz

Benim İstediğim GözüKmeyen SİSTEM GERİYÜKLEMEYİ Nasıl görünür yaparım

TEŞEKKÜRLER

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Başlat Çalıştır msconfig enter Sistem geri yüklemeyi başlat.

C:\WINDOWS\system32\Restore Klasörü yerinde mi?

Başlat/Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Sistem Geri Yükleme burada böyle bir kısayol var mı?

Bunlar hakkında birşey söylemeden yardım istiyorsun. Önce adam gibi sen görevini yerine getir. Üyeler yardımcı olur.

O da görünmüyorsa format.

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Başlat Çalıştır msconfig enter Sistem geri yüklemeyi başlat.

Başlat/Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Sistem Geri Yükleme burada böyle bir kısayol var mı?

O da görünmüyorsa format.

Güzel cvp ama olmuyor Tek çare Format mı Şimdi

TEŞEKKÜRLER

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Siz de benim mesajımı dikkatli okumalısınız.

Ben yukarıda ne yazmışım? Ard arda mesaj yazmak forum kurallarınca yasaktır diye belirtmişim değil mi?

Forum kurallarını okumanızı size tavsiye ediyorum.

Başlattan çalıştıra gelin ve oraya gpedit.msc yazın açılan pencerede sol taraftan yönetim şablonlarına tıklayıp oradanda sistem seçeneğine tıklayacaksın. Sağ tarafta sistem geri yükleme kutucuğunu göreceksiniz ona tıklayıp sistem geri yüklemeyi kapat seçeneğine tıklayıp onu devre dışı yapacaksınız..

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Oh be ben de buldum. Cevap vermek için burada biryerlerde diye hatırlıyordum. Bulamamıştım. Sağol chimera ;)

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Devre dışı yaptığınızda sistem geri yükleme gözükür ama pasiftir o kutucuğu işaretleyemezsiniz diye tahmin ediyorum. Eğer sistem geri yüklemeyi kapat seçeneğini yapılandırılmadı diye işaretleyip ondan sonraki ayarı da yani yapılandırmayı kapat seçeneğini de yapılandırılmadı olarak işaretlerseniz sistem geri yükleme seçeneği aktif olarak kullanılabilir hale gelecektir.

Rica ederim tudRoY ;)

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Siz de benim mesajımı dikkatli okumalısınız.

Ben yukarıda ne yazmışım? Ard arda mesaj yazmak forum kurallarınca yasaktır diye belirtmişim değil mi?

Forum kurallarını okumanızı size tavsiye ediyorum.

Başlattan çalıştıra gelin ve oraya gpedit.msc yazın açılan pencerede sol taraftan yönetim şablonlarına tıklayıp oradanda sistem seçeneğine tıklayacaksın. Sağ tarafta sistem geri yükleme kutucuğunu göreceksiniz ona tıklayıp sistem geri yüklemeyi kapat seçeneğine tıklayıp onu devre dışı yapacaksınız..

TEŞEKKÜRLER
Ama Bu durumda Bilgisayarım Özellikler sekmesine SisTEM GERiYÜKLEME
SEKmesini

GEri GetirMedi

Yani BU CVp lar Son mu Sorun Çözülmedi !!!

Bari Xp cd ile Onarmayı yazarsanız Daha MAkbule Geçer

Çünkü FOrmat Atmak İstemiyorum

TEŞEKKÜRLER

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bak hala ard arda mesaj yazıyorsun. Dikkat et forum kurallarına.

Ayrıca bu ayarları yaptığında sistem geri yükleme sekmesi geri geliyor. Denedim. Denemeden yazmam. ;)

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Windows XP cd'sini takın. Başlat ---- Çalıştır diyin. Bu komutu (sfc /scannow) yazın ve başlatın. Biraz uzun sürebilir ama sisteminizde kurulu olan windowstaki bozulmuş hasar görmüş dosyaları düzeltir.

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ama olmadı Oyunmu oynuyoruz sanki sistem den konuşuyoruz olmadı

VE Ayrıca Forum Kurallanrını Değiştirin Bence Ben ilk Mesajımdan 2 saat sonra 1

Sonuca Ulaşabildim ard ard Mesaj Yazmasam Kim bilir Sonuca N Zaman Ulaşabilirdim

TEŞEKKÜRLER

Ayrıca Bu Programdan Kaynaklana bilirmi Çünkü Daha Dün Yükledim

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Chimeranın söylediğini yapıp yeniden başlattığınızda sorun devam ediyorsa yapacak birşey yok. Çünkü ben de denedim kayboluyor ve geri geliyor o ayarlarla oynandığında. Bilgisaayrda kısıtlama vs programı kurulu değilse veya virüs yoksa üzerinden konuşuyoruz.

Oyun kısmına gelince; yardım etmeye çalışmak deniyor bizim dilimizde buna. Beğenmyorsan burayı tıkla.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Burada forum kurallarını tartışacak değiliz ;)

Yüklemiş olduğunuz programın içeriği nedir sistem üzerine ne amaçla çalışır. Belki de sizin dediğiniz gibi o yazılımdan kaynaklanıyordur. O programı kaldırıp ondan sonra tekrar deneyiniz.

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Program değil ki windows un activatörü :D Üzerinde Razor911 yazıyor basit bir crack. Bundan kaynaklanmaz tahminimce. Yıllardır kullanılırım razor911 in cracklerini, daha hiç yamuğunu görmedim.

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben YardımLarınıza 1 şey demiyorum ama denedinmi deyince öle yazdım
Denemeden Niye cvp yazıyım sizce

AYrıca Ard ard Mesaj yazamanın yasak olduğu 1 yer eksik 1 yer demektir

MODOROTÖRLER V.S EKSİK DEMEKKİ YETİŞEMİYORSUNUZ

O zaman BU Foroum Hiç 1 zaman BETA'dan Kurtulamaz Yada İleiride Forum Diye 1 Şey Kalmaz

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Ben hiç kullanmadığım için bilmiyordum :)

Herşeyin yasalı makbuldür :D

Sizin amacınız burada bizi eleştirmek mi yoksa sorununuza çözüm bulunmasını istemek mi?

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tabiki ÇÖzüm İÇİN Ama ilk yazdığım mesaj saat 14:50 şimdi 17:27 Bu size bu Kuralın Hata

Olduğunu Anlatma için sadece 1 örnek

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Birkan burada sorununa çözüm aramaya çalışılıyor. Forum kurallarının nasıl olması gerektiğini tartışmıyoruz. Eğer forum kuralları ile ilgili bir mesajını daha bu konunun içine yazarsan silineceğinden emin olabilirsin.

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
:icon_::icon_::icon_::icon_::icon_:

Silinmek sorun değil başka isim v.s ÇÖzerim

Ama Genede Bu kadar YArdım için TEŞEKKÜRLER

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
:icon_::icon_::icon_::icon_::icon_:

Silinmek sorun değil başka isim v.s ÇÖzerim

Ama Genede Bu kadar YArdım için TEŞEKKÜRLER

dostum sorununu şöle ççözersin...

çalıştıra gir.."gpedit.msc" tırnaklar hariç yaz...oradan 1. seçeneğe gir...sonra 3. seçeneğe gir..sonra 2. seçeneğe gir.daha sonra ordan sistem geri yüklemeye gir.oradan iki seçeneğide "yapılandırılmadı" olarak değiştir..

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bu sorun bendede var ve hala çözüm bulamadım konudaki denilen herşeyi yaptığım halde.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
İşine yararmı bilmem ama

1. Start(Başlat)=>Run(Çalıştır), eventvwr.msc /s yaz
  2. System(Sistem) kategorisini seç.
  3. Source(Kaynak) sekmesine tıkla ve ada göre sırala. "sr" veya "srservice." isimlerine bakman gerek. Her servise çift tıkla. Olay günlüğü tanımlarını incele. Bu servisler neden çalışmıyor, belki cevabını bulabilirsin. Combofix tarzı program kullandın mı? Bazı virüsler bu özelliğin çalışmasını engeller. Bir de Advanced System Care türü hatta bizzat kendisi ilk çalıştırmada gerş yükleme noktası oluşturuyor. Bu programları da dene istersen.
şimdilik vaktim fazla yok ama vakit ayırabilirsem yardımcı olmak isterim.
Ek: Troubleshooting Windows XP, Tweaks and Fixes for Windows XP burada ilgili bölüm mevcut. Registry de ilgili düzenlemeleri yaparsan sanırım düzelir.