Kurban Bayramı Mesajları Birikintisi... Hadi Millet!!!

Bu konuyu okuyanlar

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Kurban Bayramına Çok Az Bir Zaman Kaldı... Sevdiğimiz İnsanlara, Uzaktaki Akrabalarımıza Mesaj Yazmak İçin Kurban Bayramı Mesajlarını Burada Topluyoruz...

Forum kurallarına uyalım! Mesaj içeriğinin tamamı kalın harflerle ve renkli yazılmamalıdır.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Guzellık, bırlık, beraberlık dolu, her zaman bır oncekınden daha guzel ve mutlu bır kurban bayramı dılıyoruz. Buyuklerımızın ellerınden kucuklerımızın gozlerınden opuyoruz...

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Forum kuralları No 10 : Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır, mesaj içeriğinin tamamı kalın harflerle ve renkli yazılmamalıdır.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Edit: CÜmlem yanlış anlaşıldı. Bu yüzden değiştirme kararını almış bulunmaktayım.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
:icon_-1: Gerçekten senin dini bilgilerinde zayıflık olduğunu düşünüyorum artık. Böyle düşünmene sebep olacak şeyin tek nedeni eğitimsizlik.

Ben kurban kesmek yerine insanlara para yardımında bulunmanın daha mantıklı olduğuna inanıyorum. Kendim gidipte para verip kurban alıp onu kestirtemem. Çünkü çok acırım. Dinimizin bunu böyle yapmamız yönünde bize söylediğini biliyorum ama hayvanlara acıyorum.

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Katliam bayramında kimseye msj atmadım atmam da

Cenab-ı Allah Kevser Suresi'nde şöyle buyuruyor:
1. Şüphesiz biz sana Kevseri verdik.
2. O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.
3. Doğrusu sana buğzeden, soyu kesik olanın ta kendisidir.

Müslümansan ve Kuran'a inanıyorsan bu söylediğin çok tehlikeli bir söz, yok müslüman değilsen zaten bayram senin bayramın değil...

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Her bayram attığım mesaj Bayramınız mübarek olsun.

kesekci işin çok zor :)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben kurban kesmek yerine insanlara para yardımında bulunmanın daha mantıklı olduğuna inanıyorum. Kendim gidipte para verip kurban alıp onu kestirtemem. Çünkü çok acırım. Dinimizin bunu böyle yapmamız yönünde bize söylediğini biliyorum ama hayvanlara acıyorum.

Be5te, Daha önce ki bir çok konuda da hep kendi mantığınla hareket etmiştin. Ancak İslam dini mantık dini olmakla beraber hüküm dinidir. Yani bir konuda hakkında sergilenecek tavır için önce Kur'an-ı kerim'e bakılır. Orda yoksa Sünnet'e bakılır. Sünnette de yoksa İcma'ya bakılır. İcma: Sahabe efendilerimizin bir konu hakkında sözbirliği yapmasıdır.

Eğer icma da da yoksa bu hüküm kıyas yapılır, yani peygamber efendimiz döneminde ki bir durum ile kıyaslanır.

Şimdi Hayvanlara acıdığımızdan dolayı kur'an-ı kerim'in hükmünü yok sayabilirmisin ? Sayamazsın. Bu yüzden "Benim mantığım" diye birşey demen kur'anı inkar'a girer ki bundan kesinlikle sakınmalısın.

Bu yüzden yeteri kadar bilgin olmadığı konularda yorum yazmaman senin hayrına'dır kardeşim.

Sen Et yermisin ?

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Elhamdülillah Müslüman. Bu yazıyıda biliyorum. Ancak sadece ben kesilne hayvanlara acıyorum. Yoksa onların kesilmeleri gereltiğini biliyorum. Kurban bayramlarında 1-2 seney kadar her yer kan gölüne gönerdi çou yerde bunlar hala böle ben bunlara karşıyım . Kurban tabikide kesilmeli asla karşı değilim ama vahşice onları öldürmektense para vermek daha mantıklı diye düşünüyorum. BU benim fikrim. Ben sadece onların kesilmeleri gerekse bile öle vahşice kesilmemeleri gerektiğini , her yerin kan gölüne dönmemesi gerektiğine inanıyorum.

Edit : PcMaSTeR abicim. Yorumların için çok teşekkür ederim ben yanlış anlaşıldım. Benim anlatmak istediim bir daha söyleyeceğim her yerin kan gölüne dönmesi ve hayvanların vahşice kesilmesidir. Ben Kur'an-ı Kerimi asla inkar etmem.Onu da boşver onu düşünemem bile.

Ben et yemem , karşıyım demedim demek istediğimi 2-3 kere açıkladım.

Tabikide et yiyiorum. Onu yemem gerekli o hayvanlarında kesilmesi ... Sadece vahşice kesilmemeli bunu demek istedim yanlış anlaşılmak istemiyorum. Bu yüzden özür dilerim.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Elhamdülillah Müslüman. Bu yazıyıda biliyorum. Ancak sadece ben kesilne hayvanlara acıyorum. Yoksa onların kesilmeleri gereltiğini biliyorum. Kurban bayramlarında 1-2 seney kadar her yer kan gölüne gönerdi çou yerde bunlar hala böle ben bunlara karşıyım . Kurban tabikide kesilmeli asla karşı değilim ama vahşice onları öldürmektense para vermek daha mantıklı diye düşünüyorum. BU benim fikrim. Ben sadece onların kesilmeleri gerekse bile öle vahşice kesilmemeleri gerektiğini , her yerin kan gölüne dönmemesi gerektiğine inanıyorum.

Edit : PcMaSTeR abicim. Yorumların için çok teşekkür ederim ben yanlış anlaşıldım. Benim anlatmak istediim bir daha söyleyeceğim her yerin kan gölüne dönmesi ve hayvanların vahşice kesilmesidir. Ben Kur'an-ı Kerimi asla inkar etmem.Onu da boşver onu düşünemem bile.

Ben et yemem , karşıyım demedim demek istediğimi 2-3 kere açıkladım.

Tabikide et yiyiorum. Onu yemem gerekli o hayvanlarında kesilmesi ... Sadece vahşice kesilmemeli bunu demek istedim yanlış anlaşılmak istemiyorum. Bu yüzden özür dilerim.

Hayvanın kurban edilme yöntemi, boğazının kesilerek yapılmasıdır. Elbette hiç birimiz kurbanlıkların acemi insanlar elinde eziyet görmesini istemez. O yüzden Ehil insanların bunu yapması gerekir.

Kurbanlıkların ortalık yerlerde kesilmesi belki hoş bir görüntü değil, ancak gerekli önemler artık alınıyor. Özel kesim yerleri kuruluyor. bu Yüzden bu ön yargını giderebilirsin.

Ancak konuda sana yapılan tepki ilk mesajından ötürüdür. Bundan sonra anlatmak istediğin şeyleri daha doğru ifade etmelisin tamam ?

Şimdiden bayramın mübarek olsun. ;)

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ihvan bayramınız mübarek olsun.
kurban konusunu kimse ajite etmesin iman işi mantıkla ölçülmez biz mütezile değiliz Alemlerin Rabbi İbrahim Aleyisselama emretmiş bizde uyarız vacibtir bunun dışında güzel mesajlarınızı gönderin bu konuda tereddütünüz varsa[iman tereddüt kabul etmez]konu olarak açın
iyi bayramlar

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Haklısınız. Kullandığım cümleleri daha dikkatli seçiceğime emin olabilir misiniz.

Teşekkür ederim. Sİzinde bayramınınız mübarek olsun :)

ZeK.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Topla bütün mahalleyi ziyafet var:D:D

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
forumda yazdığınız şeyler kurbanın katliyam edilmesiyle ilgili
lütfen burda kurban bayramı yazabilirmiyiz. Be5te, bu arada kurbanlar katliyam edilmiyor allah için kurban ediliyor. acemi vahşi insanlar var mı ? var acımasız gibi kesen. sana hak veriyorum... ama böyle düşünmen çok tuhaf kurban eti ye yada yeme o birşey değiştirmez. işini bilmeyen insanlar kurbanlarını bir kasap tutarakta kesebilirler.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
forumda yazdığınız şeyler kurbanın katliyam edilmesiyle ilgili
lütfen burda kurban bayramı yazabilirmiyiz. Be5te, bu arada kurbanlar katliyam edilmiyor allah için kurban ediliyor. acemi vahşi insanlar var mı ? var acımasız gibi kesen. sana hak veriyorum... ama böyle düşünmen çok tuhaf kurban eti ye yada yeme o birşey değiştirmez. işini bilmeyen insanlar kurbanlarını bir kasap tutarakta kesebilirler.

Tuhaflık kurduğum cümlenin yanlışlığından.

Ben hayvanları vahşice kesmelerinden dolayı dedim.

Bu arada son kez söyleyeceğim. Ben çok mesaj çekmeyi sevmem açıkcası. Ortada bir duygu paylaşılacaksa aranmasından yanayım ya da ziyaret edilmesinden.BU yüzden benim bayram MESAJIM yok :)

cihanser

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Katliam bayramında kimseye msj atmadım atmam da

Irakta yüzlerce çocuk katledilirken .Filistinde yüzlerce çocuk katledilirken katliam değildir. Yüzlerce hayvan zengin budalalar tarafından zevk uğruna katledilirken katliam değildir. Ama Tanrının insanlara içlerindeki öldürme duygusunu kontrol altına alabilmesi ve hayatlarında yılda bir defa et ihtiyacını karşılayan insanlar için bir lütuf olan bayram "katliam bayramı öylemi" ..... Yazık yazık .Önce insana sonra canlıya ve her hayvana saygı duyun..

"""""Tuhaflık kurduğum cümlenin yanlışlığından.

Ben hayvanları vahşice kesmelerinden dolayı dedim.

Bu arada son kez söyleyeceğim. Ben çok mesaj çekmeyi sevmem açıkcası. Ortada bir duygu paylaşılacaksa aranmasından yanayım ya da ziyaret edilmesinden.BU yüzden benim bayram MESAJIM yok :)"""""

Yazını düzelt o zaman anlatcağın şeyin kullandığın kelimelerin insanların kutsal duyguları ile alay etme ifadesi içermemesine dikkat et.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Tamam Yanlış anlama diyo Varmayın Be5te nin üstüne

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar lütfen konuyu dağıtmayalım. Madem ki bayram mesajları yazılıp bir nevi arşiv yapılacak o zaman konuya uygun mesajlar yazalım. :)

Son mesajlar