Müminlere güven duygusu veren ayetler....

Bu konuyu okuyanlar

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adıyla

Siz O'na (peygambere) yardım etmezseniz, ALLAH O'na yardım etmiştir. Hani kâfirler ikiden biri olarak O'nu (Mekke'den) çıkarmışlardı; ikisi mağarada olduklarında arkadaşına şöyle diyordu: "Hüzne kapılma, elbette ALLAH bizimle beraberdir." Böylece ALLAH O'na 'huzur ve güvenlik duygusunu' indirmişti, O'nu sizin görmediğiniz ordularla desteklemiş, inkâra edenlerin de kelimesini (inkâr çağrılarını) alçaltmıştı. Oysa ALLAH'ın kelimesi, yüce olandır. ALLAH üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (TEVBE SURESİ / 40)

(Bundan) Sonra ALLAH, elçisi ile mü'minlerin üzerine 'güven duygusu ve huzur' indirdi, sizin görmediğiniz orduları indirdi ve inkâr edenleri azablandırdı. Bu, inkârcıların cezasıdır. (TEVBE SURESİ / 26)

Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak, sizden şeytanın pisliklerini gidermek, kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (ENFAL SURESİ / 11)

Mü'minlerin kalplerine, imanlarına iman katıp-arttırsınlar diye, 'güven duygusu ve huzur' indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları ALLAH'ındır: ALLAH bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (FETİH SURESİ / 4)

Andolsun, ALLAH, sana o ağacın altında biat ederlerken mü'minlerden razı olmuştur, kalplerinde olanı bilmiş ve böylece üzerlerine 'güven duygusu ve huzur' indirmiştir ve onlara yakın bir fethi sevap (karşılık) olarak vermiştir. (FETİH SURESİ / 18)

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Allah Razı Olsun Rabbim bizeden de güven ve huzur duygusunu eksik etmesin

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Amin. Allah hepimizden razı olsun.

CEH

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gevşeklik Göstermeyin. Ümitsizliğe Kapılmayın. Eğer kalpten inanmışsanız, üstün gelecek olan sizsiniz! /Al-i İmran 139

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
EĞER BÜYÜK BİR DERDİN OLURSA RABBİNE DÖNÜP,"BENİM BÜYÜK BİR DERDİM VAR"DEME. DERDİNE DÖNÜP, "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABBİM VAR" DE

Çok sewgili hocamın iletisi ayet midir değil midir bilmiyorum ama güven duygusu verdiği bariz ortada
Teşekkürler Lavinya

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
ben teşekkür ederim Darklady.

mustafa0155

Asistan
Reaksiyon puanı
0
keşke gerçek mümin olabilsek,olabilseydim.şöyle düşünüyorumda gerçek olanlarla aramda dağlar kadar fark var.Allah sonumuzu hayr etsin.bir kere daha hatırlattın teşekkürler llavinya

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şu ortama bak maaşaallah sübhanallah
ilavinya teşekkürler
mustafacım tereddüt etme biz mü'miniz de tevbe et günaha girmemişsen derecen yükselir

dervis

Asistan
Reaksiyon puanı
0
allah razı olsun.

güven duymak için bize düşen tek şey

gerçekten mümin olmak ihlasla iman etmek.