Mail şifreleme nasıl yapılır

Bu konuyu okuyanlar

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar ben gönderdiğim maillerin şifreli olarak gitmesini istiyorum.yani karşı tarafa mail gidecek ama maili okuması için benim belirlediğim bir şifre isteyecek bu mümkün mü?mümkünse nasıl olur?

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Not defterine bir yazı yazarsın onu zipe atarsın şifre korsun yada worde atarsın şifre korsun başka yolu zannetmiyorum yoktur.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Mail encryption için bir çok program var ücretli ücretsiz, ancak karşı tarafında bu programa sahip olması gerekir. Kimisi doğrudan bir e-mail istemcisi gibi çalışır yani program üzerinden kullanırsınız e-posta hesabınızı. Kimisi de metin şifreleme şeklindedir, mesajınızı yazarsanız, bir parola belirlersiniz ve mesajınızı şifrelenmiş bir metin haline getirir. Sonra bu metni istediğiniz kişiye mail olarak atarsınız, ona parolayı söylersiniz, o da o programda parolayı ve şifrelenmiş metni girerek mesajınızı okunabilir hale dönüştürür ve okur.

Doğrudan şifreli mail gönderebilen ücretli ve ücretsiz bazı yazılımlar:
http://encrypted-email.qarchive.org/

yetkilibiri

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
çözüm buldun mu arkadaşım bilmiyorum ama sana basit bir yöntem hatırlatayım.
kimi zaman en iyi güvenlik en basit olanıdır...
bilgisayarcı mantığı ile düşünürsek mesela bir not defteri açarsın içine istediklerini yazarsın yada word dosyası yap içine resimde koymak istersen hatta link...
kaydettikten sonra dosya uzantısını değiştirirsin. Örneğin *.wav yapabilirsin.
(*.asasdasd de yapabilirsin ama meraklı halkımız onu ne yapar ne eder açar.)
*.wav yapınca kimsenin aklına gelmez uğraşmak. göndereceğin kişiylede anlaşırsın...
sonra arkadaşın aldımı uzantıyı tekrar *.txt yaparsa not defterinde açabilir.

Yok ben illa programını kullancam dersen onuda paylaşırız.
Kolay gelsin.

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
valla çok faydalı oldu bilgiler hepinize tşk

Son mesajlar