Google Ne İşe Yarıyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Başka bir işle uğraşırken MSN'den soru sorup duran arkadaşlardan bıktınız mı? Tam size göre bir çözüm var: "Let Me Google That For You".

Sezen Aksu'nun son albümünün adı neydi? A.R.O.G. ne zaman vizyona girecek? Bu ve benzeri onlarca soruyla her gün MSN keyfinizi baltalayan arkadaşlardan bıktıysanız, tam size göre bir site biliyoruz. Let Me Google That For You (Bakalım Google Bu Konuda Ne Diyor?) adlı Ajax ile hazırlanan site, arkadaşlarınızın sorusuna cevap vermenin yanı sıra, Google adı verilen nimeti kullanmayı da kısa yoldan öğretiyor.

Nasıl Kullanılıyor?

Canınızı sıkan soruyla ilgili aramayı Google yerine bu siteden yapın. Alt kısımda çıkan URL'yi arkadaşınıza gönderin. İlgili kişi bu linke tıkladığında, sonuç sayfasına gitmeden önce Google'ı kullanma kılavuzu ile karşılanıp, ardından da "Was that so hard?" (Niye birbirimizi kıralım?) sorgusuyla baş başa bırakılıyor. Let Me Google That For You tekniğinden sonra bile sizi rahat bırakmayan arkadaşlar için ise daha kalıcı çözümler için bir oduncuya uğramanızda fayda var.
letme-google1227453189.jpg
:: Bu site sizi MSN belalarından kurtardı mı?

Bilgi İçin :
Let Me Google That For You
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Soci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kulanırız ihtiyac oldumu tşk:Dd::D:

yaramazca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ooo harika bunu senmi yaptın :happy:

tam adamlar yapıyo dicektim ki linki gördüm milliyetçi duygularım kabardı :mrgreen:

altına birde http://tinyurl.com linki verebilirmisin çünkü çok belli oluyor

Bende adamlardan aldım ve türkçeleştirdim sadece :) Malum bu soruları soranlar ingilizce de bilmiyor genelde. O yüzden bir anlamı olmayacaktı. Tinyurl linkini verdim. Teşekkürler.

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
valla iyi düşünülmüş yaa sinir oluyorum öyle iki kelime yazıp bulunacak şeylerin bana sorulmasına!!

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Çok güzel de sitenin adı çok uzun ve karşık...

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Laftan anlamıyorki msn'dekiler. Resimli anlatım veriyorsun. 5 dakka sonra "Ya muratcan sağolda sana versem şunu yutube'ye (aynen böyle) uploading edermsin ?" Bıktım artık msn'i açmaktan korkar oldum.

En iyisi durumunuzu çevirim dışı gösteri işaretlemek veya fazla soru sormayanları farklı bir msn'e kaydetmek

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Olurmu ya msn dekilerle ancak bu sayede 2 kelam ediyoruz :D bu çıkarsa msn ye hiç gerek kalmaz :D

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ama güzel olmuş yaa tam kafadan savmalık mış :D

cihanser

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence bu bir işe yaramaz.Yani googleye sormak vatandaşın aklına bile gelmiyor.Uzaktan Yardımı da biliyorsa karşıdaki hemşehrimiz.:) Daha da işin zor. N'alet olmasın içimdeki şu insan sevgisine:) Yaşasın insanları sevmek.;)Ama sonraki teşekkürler mutlu ediyor :)