Bilgisayarımdan ses geliyor

Bu konuyu okuyanlar

zafercem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
son 10 gündür bilgisayarımı açtığımda kulağı rahatsız edecek şekilde ses geliyor sorun ne olabilir.bilgisayar kasasına vurunca ses kesiliyor.içini de pırıl pırıl yaptım,bütün tozları aldım.ama böyle vura vura kasanın bir gün dağılmasından korkuyorum.hardiskin yarısından fazlası boş.bilgisayarım 2 yıllık.bilgisayarımın özellikleri şunlar...

Mainboard : Micro-Star P4M890M3-V
Chipset : VIA P4M890
Processor : Intel Pentium 4 524 @ 3066 MHz
Physical Memory : 512 MB (1 x 512 DDR2-SDRAM )
Video Card : VT82C570 MV IDE Controller VIA/S3G UniChromePro IGP
Hard Disk : WDC (80 GB)
DVD-Rom Drive : LITE-ON COMBO SOHC-5236V
DVD-Rom Drive : ZALWJ 789UJOTM SCSI CdRom Device
Monitor Type : CASPER-777B - 16 inches
Network Card : VT82C570 MV IDE Controller VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter
Operating System : Microsoft Windows XP Home Edition 5.01.2600 Service Pack 2
DirectX : Version 9.0c (Mart 2008)
Modem: Zyxel

yardım istiyorum.sorun fanlardan olabilr mi?
ayrıca pes ve fifa'nın yeni çıkan oyunları bilgisayarıma olmuyor.bilgisayarımı bunlara nasıl uydurabilirim.ne kadar bir masrafı var.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fanların yağlanması gerekebilir.Uzun süredir kullanıyorsan herkesin başına gelebilecek bir sorun kendi yapabilirsen sök tüm fanları dağıt yağla tekrar tak çözüm olabilir ama bilyelerin olduğu mekanizmalar dağılmış ise yenisini alman gerekebilir.

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dediğin aynı olay benim başıma da geldi. Biraz incelemeden sonra sesin ekran kartının fanından kaynaklandığını farkettim ve fanı yağladım. Ses kesildi. Yaklaşık bir ay ses gelmedi. Sonra yine aynı sesler kulağımı tırmalamaya başladı. Yeniden yağladım. Yine ses kesildi fakat 2 gün sonra bilgisayarımı açtığımda görüntü gelmedi. Baktım ki fan ekran kartı fanı çalışmıyor. Yeniden yağladığımda ise çok geçti. Ekran kartım yanmıştı. Acil olarak dışarı çıktım ve ilk gördüğüm bilgisayar dükkanına girdim. Çıktığımda elimde 32 mb lık ikinci el bir ekran kartı vardı ve cebimdeki son 10 ytl artık yoktu. Yaklaşık 5 aydır bilgisayarımdan hiç ses gelmiyor. Çünkü kartın fanı yok. Ben 5 aydır hiç bir oyunu oynayamıyorum.
Vay be, bu kadar acıklı bir yazı yazdıracak kadar etkilemiş beni bu durum :D

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Kasa içindeki kablolardan biri fana değiyo olabilir
ama büyük ihtimalle fanları yağlayınca düzelicektir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sdn okuru allah razı olsun harbi dalga geçmiyorum laptoba tekme attım düzeldi senden allah razı olsun cnaım benim kız olsam sana verirdim