Cpu kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

gümüşhane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ben bu gün üye oldum inşallah benim ve sizin için hayırlı olur benim sizlerden istediğim bir yardım var iş yerinde kullanmakta oldugum bilgisayar felaket bir şekilde yavaşladı ram 1gb idi 2 gb yükselttik ama bilgisayara baglı olan makinanın programını çalıştırdıgımda zaman zaman kasılıyor ve cpu degerlerine baktıgımda 90 gösteriyor bunun sebebini ögrenebilirmiyim işlemci sogutucusu yeterli gelmiyormu acaba şimdiden teşekkürler

aliorhan15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hoşgeldin.bana soracak olursan seninde dediğin gibi işlemcinde sorun var.sorun derken işlemcin yetersiz geliyo sanırım.bence bilgasayara bağlı olan makinanın programı baya bi kasıyo.işlemcin nedir?cpu 2 ise kascanı sandetmiyorum.ama normal bi işlemcin varsa sorunu burdan kaynaklanıyo.%90 yüksek bi rakam bi işlemci için.aslına bakarsan cpu 2 lerde bile %90 oranı yüksek.bu arada kullandığın programın adı ne?yani bilgisayara bağlı olan makinanın kullandığı proğram?birde başlangış proğramlarına bi bak orda gereksiz çalışan programlar varsa onlarıda kapat.çünkü çalışan her program işlemcinden yer ve kasar.hangi anti virüs proğramını kullanıyorsun?bazen antivürüs proğramlarınıda çalışma düzeyleri yüksek olur ve işlemcileri% 50 lere kadar çıkartır ve kasar bununla birlikte çalışan proğramlarda eklenince (gerekli veye gereksiz) işlemci tavan yapar.işlemcinin tavan yapması demek gerisini anlatmama gerek yok.

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Virüs gibi birşşey bulaşmış olabilir mi? Ayrıca arkadaşın söylediği gibi sorun antivirüs programından kaynaklanabilir.

whois

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Program yöneticisinden hangi uygulamanın daha çok işlemci kullandığına bakarsan yorum yapman daha kolay olur. Virus tarzı birşey varsa belli olacaktır. Arka planda çalışan gereksiz programları kapatarak bir nebze makineyi rahatlatabilirsin.
En son çözüm olarak zaman sıkıntın yoksa sistemi yeniden kurarak da deniyebilirsin. Halen düzelme olmuyorsa eğer işlemcin yaptığın işlem için yetersiz demektir.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ya bu bendede oluyo mesela en son nero 9 ' u yükledim baya kastı hatta windowstan uyarı bile geldi windowsun belleği yetersiz lütfen çalışmanızı kaydedip yeniden başlatın die sonra yeniden başlat dedim pc durdu drdu tam 30 dk durdu sonra açma düğmesine 5 sny basıp kapadım :s