Nokia Android Telefon Yapar mı?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Finli mobil devinin internete sızan yol haritasında öyle bir model var ki, özellikleri ile önemli soru işaretleri oluşturuyor. İşte o model ve çıkış tarihi.

Nokia'nın akıllı telefonlarla ilgili detaylı bir listesi internete sızınca, yapımı sürdürülen modellerden özellikle bir tanesi soru işaretleri oluşturdu. "Eitri" kod adına sahip olan bu bar tipi cihaz, QWERTY klavye, 3,5 inç dokunmatik ve hareket tanımlamalı ekran, 8 GB dahili hafıza, yakınlık sensoru, hızölçer ve dahili pusulaya sahip. Bu özelliklerin birçoğu, Google Android telefon yapmak için gerekenler arasında bulunuyor. Acaba Nokia, yeni aldığı Symbian işletim sisteminin yanı sıra bir de Android modeli mi hazırlamayı düşünüyor? Eitri, önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde tamamlanacak. Eğer bir aksilik çıkmazsa, bu soruların nihai yanıtını da o zaman alabileceğiz.

:: Sizce Nokia Android telefonu yapar mı?

Yazan : Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
konsept tasarım ile ilgili birkaç resim verelim

22420-450x-n_2.jpg

22421-450x-nokiaconceptphone_1.jpg

Bunun gibi olmasada yine de güzel bir cihaz olacağını tahmin ediyorum.Bu telefon benzeri bir cihaz çıkarırlar ise yıllardır süre gelen SE saltanatım sona erer bırakır geçerim Nokia'ya

neresionline

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tasarım bencede gayet güzel
nokia android'i kullanırsa almayı düşünürüm
ama symbian tercihlerim arasından çıkmaz:D

yasarix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben boyle bir sey yapacaklarini dusunmuyorum. Aksine yeni aldiklari Trolltech'in QT ve Qpedia'sini kullanarak Symbian'in yeni bir surumuyle veya Maemo kullanarak Android'e rakip bir platform ile karsimiza cikacaklarini dusunuyorum. Hatirlarsaniz cok yakin zamanda Qt Symbian'a port edildi ve C++ icin kutuphaneler yayinlandi. Ayrica yeni bir N8X0 serisi de olabilir. Belki N810 gibi bir alete telefon ozelligi eklenebilir.