Microsoft office ve open office

Bu konuyu okuyanlar

vildang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar. ben bu foruma yeni üye oldum. ve acilen bir ödev yapmam gerekiyor. bilgisi olan arkadaşlar cvp verirse çok memnun olurum. ödevim şu microsoft office ile open office arasındaki farklar nelerdir? uzun olmasına gerek yok çok kısa bir ödev yazıcam. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

ntquartex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Openoffice açık kaynaklı ve bedava bir yazılım,MS Office ise ticari amaçlı yapılmış ve ücretli bir yazılım.İşlev olarak ise pek fark yok.

vildang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim verdiğin cvp için bu ödevim iin pek yeterli değil. işlev olarakda farklarını yazmam gerekiyor.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
işlev olarak aslında openoffice sofficin ucretsizbir kopyası gelıstırıcı sayısı fazla oldugu ıcın bazen guzel fıkırler cıkıp uygulanabılıyort farklı olarak. ama genel yapısı office2003 ile aynı .

2007 baska bır dunya :D

pulsarkuant

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Office 2007 bence Microsoftun en iyi başarılarından biri. Tüm ofis paketleri arasında en kullanışlı ve sağlam çalışanı. Ancak o da daha ömrünün b aşında Service Packlere boğuldu.

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
open office 3 çıktıktan sonra ms office bıraktım

whois

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Open office java tabanlı bir yazılımdır. Dolayısıyla java'nın çalıştığı(hemen hemen hepsi) tüm işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır.

alacam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Office 2007 bence Microsoftun en iyi başarılarından biri. Tüm ofis paketleri arasında en kullanışlı ve sağlam çalışanı. Ancak o da daha ömrünün b aşında Service Packlere boğuldu.
valla haklı ya en iyisi microsoft office 2007 kurnaz olan bedava yükler [SDNTV][SDNTV2][SDNTV3][SDNTV][SDNTV2][SDNTV3][SDNTV][SDNTV2][SDNTV3]
Kod:
[/SDNTV3][/SDNTV2][/SDNTV][/SDNTV3][/SDNTV2][/SDNTV][/SDNTV3][/SDNTV2][/SDNTV]

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Open office java tabanlı bir yazılımdır. Dolayısıyla java'nın çalıştığı(hemen hemen hepsi) tüm işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır.

OpenOffice C++ diliyle yazılmıştır. Bazı eklentiler vb. işler için java kullanmaktadır. (Örneğin zemberek türkçe imla denetimi için gerekli).

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ben bu konuda tez yazmış ve okul birincisi olmuştum.
sonra tezime dayalı bir ders programı hazırlayarak ofisi çok iyi bilmeyen öğretmenlere ders vermiştim. ne günlerdi bee :D

bakıyım tezimi bilgisayarımın bi köşesinde bulabilirsem sana gönderirim.
ne de olsa okul çoktan bitti.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bu konuda tez yazmış ve okul birincisi olmuştum.
sonra tezime dayalı bir ders programı hazırlayarak ofisi çok iyi bilmeyen öğretmenlere ders vermiştim. ne günlerdi bee :D

bakıyım tezimi bilgisayarımın bi köşesinde bulabilirsem sana gönderirim.
ne de olsa okul çoktan bitti.

aynı ödevi bende aldım engin bilgilerini burda paylaşır mısın :)