IP adresinden adres bulunur mu? Acil!

Bu konuyu okuyanlar

serkan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR BEN KNİGHT ONLİNE DAVASINA DOLANDIRILDIM 270YTL PARA GİTTİ VE FRMTR ADMİNLERİYLE KONUŞUP ADAMIN IP SİNİ ALDIM BEN ŞİMDİ IP LE ADAMIN NERDE OTURDUĞUNU MAHALLE SOKAK gibi nerde kaldığını nasıl bulabilirim lütfen yardımcı olun inanın hiç bir bilgim yok bu konularda sizlerin yardımlarına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler veya bu IP le ne tür bir hukuki işlem yaparsam bir sonuç elde edebilirim lütfen yardımcı olunca rica ediyorum

IP Adresi: 78.177.184.80

:(

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Kendisiyle İrtibata Geçe bilirsen anlaşarak al itemlerini ama hukuki olarak hiç bişey yapamassın diye hatırlıyorum genede araştır.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Sen kumar oynamissin kaybetmissin simdi bizlerden yardim bekliyorsun.insan oyuna para verirmi? *ustelik bu tarayici tabancli sacma bir oyunsa

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Daha akıllı olsaydın paran gitmezdi..

Bu konuda bir bilgim yok.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
polise gidersen yardımcı olabilirler
savcılıga suc duyurusu falan filan
ama resmi kanıt gerek
yani verdigin parayı nasıl kanıtlayacan gibi sorular.. bide böyle ufak seyler için ugrasmıyolar.
bizim eve hırsız girmişti ne kadar kayıp var die soruyolar :D maliyete göre iş :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ip adresinden sadece kullanılan internetin *bağlı olduğu yeri bulabiliyorsun diye biliyorum,
Mesela Ankara'dayım, kendi ip mi yazınca ulus görünüyor, google a yazarsan ip den adres bulma diye çıkar

*buraya bi tanım getirilebilir orda ne var bilmiyorum :D

newbie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
msn hacklenmesi vb. durumlar için ip adresinden yola çıkarak kişiyi bulabiliyorlar. Sanırsam savcılık ip adresini telekom'a bildirerek kime ait olduğunu, adresi vb. öğreniyor. Savcılığa müracaat et, ama gerçekten haklıysan. Online oyunlarda bu tip dolandırıldım muhabbetleri çok oluyor. Adalet sistemini gereksiz şeylerle meşgul de etmemek lazım.

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İşi reale dökmeye kalktiginda kat kat fazla paran gidecektir. Knight Online'da bir söz vardir ; '' Babana bile güvenme ''

Ptt, banka dekontu filan var ise bayagi işine yarar. Ama hiç bulaşma, salla gitsin.

Geçmiş olsun, umarim çabuk atlatirsin.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
savcılığa başvur ancak 270 lira paran gitti dava aç falan 1 milyarın gider. Mahalleye kadar inebilen bir sistem yok sana şehri söyleyebilir ancak belki.

Verdiğin ip den izmirli çıktı :)

IP Address Country Region City Latitude/
Longitude ZIP Code Time Zone 78.177.184.80
TR.gif
TURKEY IZMIR IZMIR 38.417
27.15 - +02:00 Net Speed ISP Domain - TT ADSL-TTNET ALC DYNAMIC_ACI - IDD Code Area Code Weather Station 90 - TUXX0015 - IZMIR

SoundOfLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
turk telokoma dilekce yaz belki verirler adresi, bence o parayı unut ..

namename1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
parayı kolay kazanıyosunuz her halde ben olsam 270 değil 20 ytl vermem oyunda eşyalar için bide o oyun çok garip...Paranı geeri alma kosunda da zor arkadaşlarda yazmış dava açmaya kalkasan verdiğin paradan fazlası gider.bide hemende sonuçlanmaz.

webmaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bu tür alışverişlerde çeşitli güvenilir transfer yollarını kullanmak her zaman avantajınıza olacaktır. ( Gittigidiyor, Ebay, Paypal ) İşinizi devlete bırakmayın :) Ip adresinden yer tespitinde, dinamik ip olduğundan dolayı ip adresi kadar, o ip ile hangi saatte bağlandığı da önemlidir. Telekoma dilekçe vermeniz bir ihtimalle işe yarayacaktır ama ortada resmi bir durum olmadığından müdahale edeceklerini sanmıyorum. Alan kişiye ulaşıp bir şekilde ikna etmek daha mantıklı geliyor.

Geçmiş olsun

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bu tür alışverişlerde çeşitli güvenilir transfer yollarını kullanmak her zaman avantajınıza olacaktır. ( Gittigidiyor, Ebay, Paypal ) İşinizi devlete bırakmayın :) Ip adresinden yer tespitinde, dinamik ip olduğundan dolayı ip adresi kadar, o ip ile hangi saatte bağlandığı da önemlidir. Telekoma dilekçe vermeniz bir ihtimalle işe yarayacaktır ama ortada resmi bir durum olmadığından müdahale edeceklerini sanmıyorum. Alan kişiye ulaşıp bir şekilde ikna etmek daha mantıklı geliyor.

Geçmiş olsun

Telekoma yazılan her dilekçe dikkate alınır mı?

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
oyundan uzak durun gençler ders çalışın üniviersite zamanı geldiğinde başarısız olursunuz ya daha çok var iniversite zamanına yada ben hem oyunu hemde dersleri birlikte yönetirim de demeyin başarısız olursunuz oyun size hiçmi hiçbirşey kazandırmaz karikatürleri yönlendiriyorsunuz oyun bu başka bişe değil gerçek olmayan hiçbir getirisi olmayan birşeyle zamanlarınızı geçirmeyin ders ders ders çalışın kulağınızda hep ders kelimesi çınlasın geri gelmez giden yıllar

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle işi resmiyete dökmen gerekiyorki Türk Telekom senin dilekçeni dikkate alsın.Öncelikle Savcılığa suç duyurusunda bulunacaksın oda elinde ödemelere dair makbuz vs varsa daha sonra Savcılık Telekomdan Bu ip adresine ait dökümanı alıp inceleyecek.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Bu ip Adresi
İzmir Kazan sen Kepçe Arıcan Artık :)
IP Address Country (Short) Country (Full) Flag Region City ISP Map
78.177.184.80 TR TURKEY
TR.gif
IZMIR IZMIR TT ADSL-TTNET ALC DYNAMIC_ACI

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Geçmiş olsun sen o parayı unut.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Ah be 270 TL bir oyuna nası verirsin ya.. Geçmiş olsun ne diyim.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bu işi yalnızca savcılık aracılığı ile çözersin. Tabi yaptığın legal birşeyse!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ıp den ev adresimi bulmakla tehdit eden biri var yapabilirmi gerçekten :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yardım edin lütfen :( bende fake hesap açıp birini eklemiştim. eski sevgilisi gibi davranmıştım. oda evlenmiş ama haberim yoktu. ıp adresimden bulucakmış beni mahkemeye vericekmiş. tehdit etmedim . suçlu çıkarmıyım acaba bulunurmuyum sizce :(

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
arkadaşlar yardım edin lütfen :( bende fake hesap açıp birini eklemiştim. eski sevgilisi gibi davranmıştım. oda evlenmiş ama haberim yoktu. ıp adresimden bulucakmış beni mahkemeye vericekmiş. tehdit etmedim . suçlu çıkarmıyım acaba bulunurmuyum sizce :(

mahkemeye başvurursa bulunur.herhangi bir şey yapmamışsan niye korkuyon.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Bende bu oyuna başladım taa 5 inci sınıftan liseye kadar sorarsanız kaç para kaybettin diye bütün hayatımı kaybettim.

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dolandırıcılar yakalanmamak için Hotspot Sheild v.b program kullanırlar. IP adresinin doğru olduğundan eminmisin ?

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Konu hortlamış ama o aldığı IP kendi IP si galiba :)

Bir kaç tane hack olayına şahit oldum. Knight yetkilileri tutupta çalınan hiçbir item (eşya) yı ne geri verdi ne de çalan kişinin IP bilgisi filan. Sizleri mağdur etmeyeceğiz gibi maillerle dönüp olayı geçiştirdiler.

esatceza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
savciliga git durumu anlat kesin yardimci olurlar benimde basima geldi kesin sonuc alirsin bende silkroad da dolandirilmistim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kanka emınmısın mah. le sokak a kadar bulamadıklrı. polıs bulamazmı yanı bunu ?