DVD-R CD okumuyor?

Bu konuyu okuyanlar

ztan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayara format attıktan sonra cd leri okumaz oldu. Açma/Kapama düğmesine basınca ışığı yanoyor, kapak açılıyor, cd yi içine aklıyor fakat hepsini boş olarak görüyor. Sebebini net olarak bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.:(

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
optik okuyucuların yazılım güncellemelerini biliyorsan bir dene.

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sistem ayarlarında Tekrar güncelle yok olmadı kasanın id kablolarını değiştir kardeş Diskin id kablosunu tak

byhackerx12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
banada oldu herseyı yaptık net alemınde olmadı guncellestırme yap dedıler yaptım olmadı suan hala ole o yuzden servise goturcem

Tsunmys

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Donanımı kaldır Aygıt Yöneticisinden. Sonra otomatik olarak görüp yükleyecektir bilgisayar. Sonra yeniden başlat.

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bütün yazılım yollarını denedikten sonra sorunun donanımsal olduğuna karar verirsen öncelikle dvd write ı değiştir ve sorunun devam ederse farklı bir güç kaynağı takıp makineyi çalıştırmayı dene.sorunun güç kaynağında(power supply) olabilir.ben herşeyi denedikten sonra son olarak güç kaynağını (power supply)değiştirdim ve sorunun bu parçada olduğunu gördüm.

sana şimdiden kolay gelsin...

ztan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sağolun, fakat hala çözemedim. Önerilerinizi tek tek uyguluyorum çözdüğümde haber vereceğim. Teşekkürler.

iRoN_RoCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bütün yazılım yollarını denedikten sonra sorunun donanımsal olduğuna karar verirsen öncelikle dvd write ı değiştir ve sorunun devam ederse farklı bir güç kaynağı takıp makineyi çalıştırmayı dene.sorunun güç kaynağında(power supply) olabilir.ben herşeyi denedikten sonra son olarak güç kaynağını (power supply)değiştirdim ve sorunun bu parçada olduğunu gördüm.

sana şimdiden kolay gelsin...

bu sorunu bende yaşamıştım. güç kaynağını değiştirdim ve dvd-rw'ı slave olarak ayarlayınca düzelmişti sanırım. ama IDE kablosunda da sorun olabilir. farklı uçları dene

klain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
marka model verirsen sana firmware update dosyasini upload edelim

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
optik okuyucunda tozlanmış olabilir çünkü daha önce benimde başıma gelmişti temizledim düzelmişti

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
tozlanmış ola bilir o yüzden okumuyordur yada bozulmuştur başka bitane cd rom takıp denedinmi yada dvd?

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
benimde dvd rom okumuyor bakalım bi gün okuyucusunu temizlerim artık

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
CD okumayıp DVD Okuyorsa Optik Başlık Bozulmuştur . Bende De Aynı Sorun var . DVD Okuyor Yazabiliyor Ama CD Okumuyor ve yazmıyor.!

barinal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm benim de dvd ram de sorun war öncesinde açırken takılıyodu bi kaç deneme sonrası açılıyodu format atıp temizledikten sonra hiç cd-dvd okumuo artık ama açılması düzeldi yardım lütfen :crying:

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
benim dvd rom bilgisayarımda gözükmüyor ne yapabilirim acer(vista)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benım bilgisiyar 4.7 dvd cd okumuyo bilgisayar dvd format atım okumuyo nıye lutfen hemen soleyın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde çıkarmıyor dosyadan hata veriyor arkadaşta denedim oldu acil yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dvd ye oyun atıyorum okumuyor nedeni nedir arkadaşlar??????

fahabaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı dvd ve cd okuyucular backup diskleri desteklemiyor bende bu sorunla karşılaşmıştım.
Edit:Formattan sonra demişsin,formattan önce okuyorsa sorun yazılımsaldır.Driverları kontrol etmende fayda var.