Türk askeri yardım ediyor

Bu konuyu okuyanlar

Yataghan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kosova'da KFOR barış gücü bünyesinde 1999 yılından bu yana görev yapan Türk askeri, her türlü destekle Kosova halkının yanında olmaya devam ediyor. Yaptığı faaliyetlerle din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin her türlü destekle Kosova halkının yanında olan Türk askeri, iki ay içerisinde 650 bin Euro değerinde yardımda bulundu.

Eğitim, sağlık ve gıda faaliyetleri yanında ihtiyaç sahibi ailelere odun yardımında da bulunan Türk askeri, yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte yaz ayı boyunca 20'ye yakın okulda değişik onarımlarda bulunarak sınıfları yeniledi. Türk askeri son olarak Prizren bölgesinde bulunan bir fiziksel engelliler okuluna çocuk parkı yaptı. Çok sayıda üst düzey yetkilinin katıldığı açılış töreninde Prizren Eğitim Müdürü Orhan Volkan, Türk askerinin desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Törende bir konuşma yapan Kosova Türk Taburu Sivil Asker İşbirliği-SAİB Komutanı Binbaşı Gürbüz Demirtaş, Türk askerinin her zaman her türlü destekle Kosova halkının yanında olacağını söyledi.

Konuşmanın ardından çocuk parkının açılışını okulda eğitim gören bir çocuk yaptı. Açılış töreni ardından davetlilere kokteyl verildi.

kaynak