Windows XP bir türlü ölmüyor

Bu konuyu okuyanlar

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Microsoft Windows XP kararını değiştirdi. Ocak 2009'da ömrünü doldurması gereken XP'ye ek süre geldi

Microsoft bir yandan PC kullanıcılarına Windows Vista'nın ne kadar başarılı bir işletim sistemi olduğunu anlatmaya çalışırken, bir yandan da PC üreticilerine XP için verdiği süreyi uzatıyor. Daha önce yapılan bir açıklamada, PC üreticilerinin Vista yüklü sistemlerle birlikte XP yükleme CD'si de verebilmeleri için son tarihin 31 Ocak 2009 olduğu duyurulmuştu. Ancak alınan yeni bir kararla bu süre 31 Temmuz 2009'a kadar uzatıldı.

Peki bu karar ne anlama geliyor? 31 Temmuz 2009 tarihine kadar Windows Vista Ultimate ya da Business yüklü olarak satılan PC'lerle birlikte, geri dönüş imkanı sağlayan XP CD'si de verilebilecek. Yani isteyen kullanıcılar, Vista yerine Windows XP kullanmayı tercih edebilecek.

Bu gelişmeler yaşanırken, Microsoft'un çalışma ortağı olan donanım üreticileri yeni tarihi daha da ileriye atmak için çalışıyor. Bu sayede Vista'ya geçmek istemeyen ve XP kullanmaya devam eden kullanıcıların doğrudan Windows 7'ye yönlendirilmesinin daha kolay olacağı düşünülüyor.

kaynak:http://www.chip.com.tr/konu/Windows-XP-nin-yasam-suresi-yine-uzadi_8995.html

nickbulamadım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bırakın ölmesin hatta yeni şletim sistemi yapıp xp yi öldürmek yerine bunu geliştirsinle gönclemelr falan sunsunlar boş bırakmasınlar
ölmesin kardeşim dertsiz başınıa dert aramayın

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çok kral işletim sistemi (Microsoft'un ürünleri arasında tabiki) bence daha 5-10sene daha gider böyle..