Kablosuz Modem olmadan iPhone ile internet keyfi

Bu konuyu okuyanlar

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Bu zamana kadar iPhone ile internete bağlanabilmenin tek yolu olarak kablosuz modem kullanmanızı önermiştik. Tabi bir alternatifinizde EDGE bağlantısıydı .
Başka bir alternatif bir bağlantıdan söz etmek istiyorum .
Diyelim ki benim az önceki durumum gibi , ortamda kablosuz modem olmadığı halde internete erişmek istiyorsunuz . Artık komşularda uyandı , herkes şifreli yapmış kablosuz modemlerini . Edge ise hem yavaş hem pahalı . Bilgisayarımızdan internete girebiliyoruz ama bunu iPhone ile nasıl paylaşacağız ?
Kendimize sormamız gereken ilk soru , kablosuz ethernet kartımız var mı ? hani artık laptoplarda standart haline gelen wi-fi alıcıdan bahsediyorum . Aslında alıcı dememek lazım , çünkü şuanda amacımız bunu verici olarak kullanmak.

Özetleyecek olursak , bilgisayarımızın ethernet girişine kablo ile ulaşan internet bağlantımızı , wi-fi kartımızı verici olarak kullanıp ortama yaymak . Sonrada ister iPhone ile ister başka bir laptop ile internetin tadını çıkarmak . Bahsedeceğim adımlar Windows Vista işletim sistemi için geçerlidir . Dilerseniz Windows XP içinde test eder ve yayınlarım . Neticede mantık aynı .
Şimdi gelelim adımlara .
1. Araç çubuğunun en sağında sistem saatimizin hemen yanındaki network bağlantısı ikonuna sağ tıklayıp "Ağ ve paylaşım merkezi" ni seçin.
veya Başlat-Ağ-Ağ ve paylaşım merkezi
2. Kablosuz Ağları Yönet ' - Ekle sekmesine tıklayın .
3. Geçiçi Ağ oluştur - İleri tıklayara oluşturacağınız ağa isim verin ve güvenlik tipini seçin. Bu ağı kaydet i işaretleyip İleri ye tıklayın .
4. İnternet bağlantısı paylaşımını seçip onaylayın .
Artık iPhone unuza dönüp Kablosuz bağlantı arayabilirsiniz .

http://iphoneservis.com

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
emeğine sağlık çok güzel anlatmışsın ama ben windows xp kullanıyorum bu ayarı nasıl yapacağımı yazarsanız çok sevinirim teşekkürler

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
kendisi direk copy/paste yaptığı için bilme ihtimali bir trilyonda sıfırdır.

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
xp de ağ bağlantolarını açın. kablosuz ağ bağlantısı üzerine sağ tıklayıp özellikleri seçin.bu ekranda "kablosuz ağlar" sekmesine geçin.alt tarfta yeğlenen ağlar kısmında "ekle" butonuna basın.gelen ekranda bir ağ adı girin ."anahtar benim için sağlandı" işaretini kaldırıp kendinize göre en az 5 karakterli bir şifre girin.tamam a tıklayın.gelişmiş sekmesine geçip "diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı aracılığıyla bağlansın işaretini işaretleyin".bunun altındaki işareti kaldırın.isterseniz bu ekranda "ayarlar" kısmında ağ kullanıcılarının hangi internet protokollerini görebileceğini seçebilirsiniz.
tamam a tıklatıp çıkın. artık bir ağınız var.herhangi bir bilgisayar veya wi-fi olan bir cihazdan bağlanabilirsiniz.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Çok teşekkür ederim inşallah yapabilirim

cerecc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yada boş bir access pointin var ozaman onuda otomatikleştirip yanınızda taşıyorsanız onlada her ortamda kablosuz ortam yaratabilirsiniz.