Sağ Tuş Menü Modifiyesi

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Mouse ile sağ tıkladığımda açılan menüyü Kendimce Düzenleyebileceğim Bir Program var mı? En azından Gönder kısmında istediğim herhangi bir klasörü ayarlamak?

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Gönder bölümünde değişiklik için şunu kullanabilirsin.

(Gizli klasör ve dosyaları göster özelliği açık olmalıdır)
sürücü\Documents and Settings\kullanıcıadı\SendTo > Buraya istediğin yerin kısayolunu atarsan,sağ tıklayıp gönder dediğinde o yer de gözükecektir.

Sağ tıkla açılan menülerin tamamını düzenleyebieceğin bir program vardı ama hatırlayamadım :* Aklıma gelirse yazarım ;)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
shell toys mu neydi istediğin şeyleri ekleyebiliyordun ama ücretli bir program olması lazım

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
anticor dedi ki:
Gönder bölümünde değişiklik için şunu kullanabilirsin.

(Gizli klasör ve dosyaları göster özelliği açık olmalıdır)
sürücü\Documents and Settings\kullanıcıadı\SendTo > Buraya istediğin yerin kısayolunu atarsan,sağ tıklayıp gönder dediğinde o yer de gözükecektir.

Sağ tıkla açılan menülerin tamamını düzenleyebieceğin bir program vardı ama hatırlayamadım :* Aklıma gelirse yazarım ;)

Evet İşe yarıyor. Teşekkürler.. ;)

*bu Şekil yapınca Aynı Dosyayı kopylama yapıyor direk taşıması için bir ayar varmı?

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Direk taşıması için bir ayar var mı bilmiyorum.Bu arada programı hala hatırlayamadım :(

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/343661/.swf[/flash]

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Anlatım videosunu bizimle paylaştığın için teşekkürler anticor. ;)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Anticor Video İçin tşk Ederim ama bu video daki adam gibi kasmaya gerek yok. Winrar ve Winamp'ın zaten Ayarlarına Girdiğinde sağ tuşta hangi başlığın olup olmuyacağını belirliyebilirsin.Ancak Diğer Programlarda işe yarar ;) bana daha Çok D sürücüsünün altında bulunan 2-3 tane farklı kategori olan klasörlerime sağ tuşla direk taşıma işi lazım ;) tekrardan Tşk'ler.

[size=15pt]Winamp[/size]
winampez5.png

[size=15pt]Winrar[/size]
winrarna1.png

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ben de winrar için koymamıştım zaten.Diğer programları da kaldırabileceğin için koydum.Ancak videoda sadece winrar'dan bahsedilmiş B)
Bu arada ben sağ tuştaki program menülerini kaldırmak istiyorsun sandım :)

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben size önereyim sistemi kasmayan sadece bir kere kurup ayarlamaları yaptığınız, sonradan sistemde çalışmasına gerek kalmayan, sağ tıkladığınız dosyayı taşıyan, kopyalayan ya da sağ tık menüye program ekleyen, bilgisayarı sağ tık menüden kapatabileceğiniz, dosyaları gizleyebileceğiniz, dosya adını kopyalayabileceğiniz daha bir çok özellik ekleyebileceğiniz bir program hem de free.

Resimde benim sağ tıka eklediğim gönder menüsü var sadece taşıma fonksyonu ekledim ben.
http://img390.imageshack.us/my.php?image=menulm3.jpg

Linkten indirebilirsiniz Türkçesi de var benimki ingilizceydi hem de eski versiyonu sayenizde ben de yeni versiyonu indireyim. :D
http://www.lopesoft.com/en/index.html

Adını yazmamışım. :^)
FileMenu Tools 5.1.2

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
menulm3.jpg

Harika tam benim İstediğim Gibi ;) Teşekkürler.

Resim Üstteki Ark. Menüsü bu arada :)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Dostum senin verdiğin bu Programın yeni versiyonunda senin resimde ki gibi bi menü oluşturamıyoruz.

menufo8.png

Sende varsa Eski versiyonu (Senin menü gibi yapan) buraya eklermisin linki?