Lenovo Dell'in PC Fabrikalarıyla İlgilenmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
lenovo_logo.jpg

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell'in maliyetleri kısmak adına PC üretim fabrikalarını satmak istediği geçtiğimiz haftanın önemli haberlerinden birisiydi. İlgili haberlerin çıkmasıyla birlikte gözler Lenovo firmasına çevrilmişti. Zira Çin'in en büyük bilgisayar üreticilerinden Lenovo, IBM'in PC üretim departmanını satın alarak küresel oyuncu olma yolunda önemli bir adım atmış ve devam eden süreçte bilgisayar piyasasında daha etkin bir rol oynamaya başlamıştı. Büyüme planları ekseninde acaba Dell'in fabrikalarını da satın alabilir mi soruları gündeme gelen Lenovo cephesinden "üst düzey" bir açıklama geldi. Firmanın tepe yöneticisi yani CEO'su olan William Amelio yaptığı açıklamasında rakiplerinin üretim tesislerine yönelik herhangi bir satın alma planları olmadığını açıkladı. Bay Amelio ayrıca büyüme hızı yavaşlayan global bilgisayar pazarı için mevcut tesislerinin yeterli üretim kapasitesine sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Lenovo'nun açıklamaları Dell'in planlarını nasıl etkiler konusunda şimdilik birşey söylemek zor olsa da kulislerde Dell'in fabrikalarını büyük bir ihtimalle OEM üreticilerine satmayı planladığı konuşuluyor.

Kaynak

Son mesajlar