Kablosuz modem tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

vlk4n

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar güzel bir tane kablosuz modem önermenizi istiyorum aradığım özellikler
Uzun mesafelere yayın yapabilsin
Sürekli kopmalar yaşanmasın
5 kişi bu kablosuz modem ile nete bağlanıcaz.

Yani uzun mesafelere yayın yapsın özellikle

şimdiden teşekkürler

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben biraz araştırdım ve bir kaç tane modem buldum.Hangisini istersen seçebilirsin ama benim tercihim ya linksys yada zyxel....

LINKSYS WAG200G 4 PORT ADSL2 KABLOSUZ MODEM

Özellikleri:
  • 4 port 10/100 AutoMDI-MDIXSwitch,
  • 54Mbps Acess Point(802.11b/g)
  • ADSL2+ ile 25Mbps download hızı
  • Hem 11Mbps(802.11b) hemde 54 Mbps(802.11g) cihazlar ile uyumlu
  • Güçlü SPI Güvenlik duvarı, Kablosuz bağlantıda MAC adres filtreleme
  • WEP/WPA şifreleme ile güvenli kablosuz bağlantı
  • Webadresi, içerik ve servis bloklayabilme
  • VPN geçirme özelliği
  • Port Triggering,Port Forwarding,DMZ ve QoS desteği ile paketleri onceliklendirme ve Kazaa ve emule gibi programlar ile internetten daha hızlı veri indirebilme özelliği
  • 7dBi lik HGA7S ile opsiyonel olarak kapsama alanini genişletme olanağı
  • Linksys WRE54G ile kapsama alanini genişletme olanağı
  • SNMPV1 ve V2 ile uzaktan yönetilebilme
  • UPnP ve IGMP Proxy
  • Log tutabilme raporlayabilme,Ping test, Modem konfigurasyonun yedegini modemde tutabilmek. Ucretiz yazılım güncelleme.
  • Şık tasarım
  • 3 yıl garanti
  • Türkçe Linksys destek hattı 0 212 444CSCO(2726)
  • Cisco Systems markası ile güvenilirlik
bd82037.jpg

Teknosa 'da 100 ytl(kdv dahil)
Teknosa Alışveriş Sitesi - LINKSYS WAG200G WIRELESS ADSL2+ MODEM

AIRTIES RT211 125Mbps 4 PORT ADSL2+ KABLOSUZ MODEM

Özellikleri:
  • Ürün Marka Model: AIRTIES RT211 125Mbps ADSL2+ MODEM Wi-Fi 4PRT+AP
  • Garanti Süresi: 36 ay
  • Data Hızı (Maksimum): 125 Mbps 802.11g/b uyumlu
  • Mimari: RJ-45 4 adet 10/100 Ethernet Port
  • Splitter: Var
  • Güvenlik: WPA(802.11x,TKIP,PSK)64/128bit WEP,MAC filtreleme,SSID gizleme
  • Firewall: Statik IP, RIP v1/v2, DHCP, NAT/NAPT, PAP/CHAP, SPI firewall, DMZ, VPN pass through (PPTP, L2TP, IPSec), DNS proxy
  • Router desteği: Var
  • Açıklamalar
  • Mesh Teknolojisi ile "EN GENİŞ KAPSAMA ALANI ", DDNS (Dinamik DNS) özelliği, Tak&Çalıştır özelliği, ADSL Sayacı (Limitli ADSL kullanımı için), Düşük voltaj problemlerine son veren özel güç adaptörü, otomatik hız seçimi
  • SNMP sayesinde uzaktan yönetilebilirlik, Reset butonu, Sertifikalar: CE, T.C. Telekomünikasyon Kurumu / Türkçe Web Arayüzü, Isıyı dışarı dağıtan aliminyum taban

bd48340.jpg

Teknosepet'de 150 ytl(kdv dahil)

AIRTIES RT211 ADSL2+ 4 PORT 125Mbps KABLOSUZ MODEM

US Robotics Usr209107a - Adsl2 , Usb Ve 4 Port Ethernet Modem, Router Print Server

Özellikleri:
  • USRobotics ADSL2+ Ethernet Router, en yeni ADSL teknolojisini bütün bir ev ya da küçük işletme genişbant ağı için gerekli temel özelliklerle birleştiriyor.
  • ADSL2+’nın yanı sıra mevcut ADSL standartlarını da destekleyen yöneltici ile, 24Mbps’ye kadar servis sağlayıcınızın sunduğu en yüksek hızlardan faydalanabilirsiniz.
  • Ağ güvenliği için güçlü Stateful Packet Inspection güvenlik duvarı, entegre 4 portlu Ethernet anahtarı ve USB yazıcı sürücüsü ile bu yöneltici; güvenli, yüksek performanslı genişbant ağı için ihtiyacınız olan tek cihazdır.
  • Ev ve işyeri için kolay, yüksek performanslı ADSL ağı
  • Dört ürün bir arada
  • ADSL2+ Modem, 4 Portlu Yöneltici, Güvenlik Duvarı ve USB Yazıcı Sunucusu
  • Entegre Yazıcı Sunucusu
  • Entegre yazıcı sunucusu, desteklenen USB yazıcıyı tüm ağ kullanıcıları arasında paylaşılabilen bir ağ yazıcısına dönüştürür
  • Gelişmiş ADSL Teknolojisi
  • Yüksek hızlar için, ADSL2 ve ADSL2+ de dahil olmak üzere en yeni ADSL teknolojileri desteği
  • DSL üzerinden yüksek kalitede Video için ATM QoS desteği (ATM trafiğiniherhangi bir Ethernet portuna bağlayın)
  • Web tabanlı uzaktan konfigürasyonveyönetim
  • Tam Kapsamlı Güvenlik Önlemleri
  • Gelişmiş güvenlik duvarı (Stateful Packet Inspection)
  • Sanal Özel Ağlar (VPN) geçiş (PPTP, IPSec ve L2TP) desteği
  • MAC adres filtreleme
  • Servis Reddi
  • ADSL , ADSL2 (ITU-T G.992.3/ADSL2+ (ITU-T G.992.5): 24 Mbps’ye kadar
  • 12 Mbps’ye kadar S=1/2
  • Tam hızlı G.DMT (ITU-T G.992.1) ve T1.413 Issue 2 ADSL desteği: 8 Mbps’e kadar yük tarafı hızı ve 1 Mbps’e kadar ağ tarafı hızı
  • G.lite (ITU-T G.992,2) ADSL desteği: 1,5 Mbps’e kadar yük tarafı hızı ve 512 Kbps’e kadar ağ tarafı hızı
  • DSL el sıkışması (ITU-T G.994,1) desteği
  • RFC 2516 Ethernet üzerinden PPP (İstemci)
  • RFC 2364 ATM üzerinden PPP
  • RFC 2684 (daha önceki kodu 1483) ATM üzerinden çoklu protokol (Bağlı ve Yöneltilmiş)
  • Ek A ya da B (ITU ve ETSI)
  • Multicast video akışı - VLAN

• Güvenlik Duvarı Özellikleri
  • Stateful Packet Inspection (SPI)
  • Servis Reddi
  • IP Filtreleme
  • IP protokolüyle adres ya da port yönü (sadece giden)
  • Syslog
  • Güvenlik duvarı olaylarının raporlanması
  • VPN Geçişi (IPSec, PPTP, L2TP geçişi)
  • Şifre Korumalı konfigürasyonerişimi
  • DMZ ve sanal sunucu desteği
  • Fiziksel 4 Portllu RJ-45, 10/100 otomatik algılama/otomatik anahtarlama Ethernet
  • RJ-11 ADSL portu
  • USB 1.1/2.0 portu (USB yazıcı eklemek için)

• Yasal Bilgiler
  • EMI - FCC Sınıf B
  • Güvenlik - UL, CUL
  • EMI ve Güvenlik - CE Sınıf B
  • Kullanıcı Özellikleri
  • IP Servis Kalitesi (QoS)
  • Dinamik DNS
  • Ebeveyn Kontrolü (Günün Saati ve Haftanın Günü)
  • Boyutları/Ağırlığı : 13,97 x 23,36 x 4,06 cm (5,5 x 9,2 x 1,6 inç) /0,454 kg

• Minimum Sistem Gereksinimleri
  • HTML konfigürasyonu,TCP/IPveHTMLWebTarayıcıyı (4.01 veya üzeri) destekleyen her bilgisayar tarafından desteklenir
  • Ethernet ağı oluşturmak için Ethernet kartı (NIC) kurulu bilgisayarlar kullanılmalıdır
  • Yazıcı Sunucusu, bir sayfa tanımlama dilini (örneğin, PostScript, PCL, vb.) destekleyen USB yazıcılarla çalışır.

• Paket İçeriği
  • USRobotics ADSL 4 Portlu Router
  • Ethernet Kablosu
  • Telefon Kablosu
  • Güç Adaptörü
  • Hızlı Kurulum Kılavuzu
  • Kurulum CD-ROM
  • Mikrofiltre
  • Garanti Süresi (ay) : 24
106669.jpg

Hızlı PC'de 95,50 ytl (kdv dahil)
http://www.hizlipc.com.tr/index.php?do=catalog/product&pid=21846&ref=kaclira

Zyxel ADSL 2 , Kablosuz VPN Özellikli, 4 Port Ethernet Modem, 125Mbps

Özellikleri:
  • 802.11b/g/g+ Super Speed 125Mbps kablosuz iletişim
  • ADSL2+ desteği ile yüksek hızlı internet bağlantısı
  • 4 Port 10/100 Switch
  • ICSA Sertifikalı SPI Firewall,
  • Anahtar kelime bloklama,IP alias,H323,SIP VoIP VPN passthrough,2 IPSEC VPN,
  • QoS (Quality of Service) ile kesintisiz sesli görüşme ve video izleme
  • Yönetilebilir bant genişliği
  • Dynamic DNS (Static Ip gerektirmez)
  • Trend Micro Güvenlik Çözümü(Unlimited Virus Scan&AntiSpy, 60 gün Antivirus ve Parantel Control ücretsiz) ,
  • Splitter Hediyeli
  • Satış Garanti Süresi (ay) : 24

ARN_P-662HW-D1_727.jpg

Webdenal'da 140 ytl(kdv dahil)
http://www.webdenal.com/store/zyxel-p-661hw-d1-adsl-2-kablosuz-vpn-ozellikli-4-p_fiyat.htm?idProduct=44833&idCategory=231&topnavCategory=37

Son olarak da önerebileceğim Philips CGA5722 ADSL2 4 PORT MODEM Wi-Fi ROUTER

Özellikleri:
  • Adsl Standardı : ADSL/ADSL2
  • Erişim : 54 Mbps Kablosuz Erişim Noktası
  • Port : 4 Port 10/100 MbpsRJ-45,1 port RJ-11
  • Router : Var

GMA14668_315.jpg

Webdenal'da 83 ytl (kdv dahil)
http://www.webdenal.com/store/philips-philips-cga5722-adsl2-4-port-modem-wi-fi-r_fiyat.htm?idProduct=85431&idCategory=231&topnavCategory=37

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Airties ve Zyxel'den şaşmayın. Bu işte iyiler gerçekten.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
linksys tavsiyemdir. cisco nun daha alt kesime hitab eden işlerini linksys yaptığı için ve cisco nun dünyada network ürünleri konusunda 1 numara olmasından kaynaklandığı için. eğer çok para yatırırım hiç sorun değil diyosan sırası ile şu 2 modelini önerebilirim...

1. WRT300N
2. WRT150N

kusva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ADSL ye bağlaı bir AP(Accespoint) kullanıyorum ben uzak mesafelere yayın için Güçlü çıkış gücü lazım Modemlerinkiler daha düşük genelde ama AP ler modifiye ile yükseltilebiliyor iyide bir anten ile 400-500 mereye kadar sinyal gönderebilirsin tabiiki açık alanda
https://www.wifianten.com/www/detay.asp?id=96 (800 mwat 29 dbm )
14 db lik antenle 1,5 km mesafede test edilmiştir

Diyorsan telekomla her bölgede en stabil çalışan Airties

Bunun yerinede yine usb veya pci alıcı yerine eğer mesafe uzaksa tabiiki AP kullanmanı tavsiye ederim

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
airties al bence servisi çok kaliteli gerçekten.. kendisi de öle:) ayrıca airtiesle ara istasyon alarak mesafeyi artırabilrsin;)

laylomi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ADSL ye bağlaı bir AP(Accespoint) kullanıyorum ben uzak mesafelere yayın için Güçlü çıkış gücü lazım Modemlerinkiler daha düşük genelde ama AP ler modifiye ile yükseltilebiliyor iyide bir anten ile 400-500 mereye kadar sinyal gönderebilirsin tabiiki açık alanda
https://www.wifianten.com/www/detay.asp?id=96 (800 mwat 29 dbm )
14 db lik antenle 1,5 km mesafede test edilmiştir

Diyorsan telekomla her bölgede en stabil çalışan Airties

Bunun yerinede yine usb veya pci alıcı yerine eğer mesafe uzaksa tabiiki AP kullanmanı tavsiye ederim

selam ben bişe soracaktım erken cevap gelirse seviniim bu kablosuz modemle başka evlere net yollayabilirmiyis be n bunu soracaktım yardımcı olaacak arkadaşlara tşşk edeerim şimdiiden

real_sinan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Airties RT-205 benim 2 senedir evimde kullandığım kablosuz modemim, bir gün bile bağlantım kopmadı. Kesinlikle tavsiye ederim. Yönetilebilirliğide herkesin anlayabilecğei düzeyde ve kullanılabilinir.

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
usroboticsin yukardaki modelinide kullandım airtiesin modelinide daha uzağa yayın konusunda airties'in usroboticse göre daha iyi olduğunu söliebilirim, uzun mesafe demişin ne kdr olduğunu tam olarak yazarsan daha net bir bilgi verebilrim.

laylomi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar güzel bir tane kablosuz modem önermenizi istiyorum aradığım özellikler

Yani uzun mesafelere yayın yapsın özellikle

şimdiden teşekkürler

bende 150metreye yapacağım bana bir modem ve bir de wirelişş alıcı lasım uygun fiyatlı iyi çalışır verimli bir cihas önerebilirmisiniz ve bu modemlerde birbirii görme olayı varmış bu evin içindeen diğer evi görür değilmi benbu konuda çok takıldım

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
150metre demişin fakat düz alan mı yoksa arada duvarlar var mı?

laylomi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
150metre demişin fakat düz alan mı yoksa arada duvarlar var mı?

düz alan ya kar şımda görüyorum ama modemle benim bulunduğum oda birbirini görmüyor birbirini gören bir odaya mı geçmem lasım ve modemide bir camın kenarına mıkoymam lasım

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Modem alıcaksan 3com yada us.roboticsden şaşmıcaksın.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Zyxel veya Us Robotics'den şaşma

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Baya güvenlikten anlayan biri olman lazım kardes cok kullanıslı yanında cok da güvensiz..

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
kardeş evimde Airties kullanıyorum.
AHES'te çalışırken de ZyXel ile savunma sanayiine sistemler kuruyorduk.
Güvenlik anlamında en iyisi ZyXel. tavsiye edebilirim.
Hem ZyXel'in anten filan da değişiyor ve en son bir kapalı çarşıya 13 kişinin bağlandığı bir kablosuz iş ağı kurmuştum.
4 kişi kablolu 6 kişi ZyXel'in Usb adaptörüyle 3 kişi de laptopla bağlanıyor.
Orjinal anteniyle sıkıntı çektim ve iki tan 5db anten alıp taktım.
N teknolojiye sahip olanlarına anteni de ekleyince gayet iyi performans veriyor.

Tecrübeye sabit. Öneririm.

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
usrobotics 9108a modeli var bende adaptörünü krana kadar canavar gibi çalıışıyodu haylaz 4 etnernet girişi var kablusuz yazıcı bağlanabilme özelliği var usb de var ama işte adaptörü kırınca airties e mahkum oldum gene ya bunun adaptörünü nerden nasıl bulurum bana sağlam biyer söyleyebilicek biri varmı yada elinde olan varsa ücreti mukabilinde bana verirlerse süper olur ücret konusnda düşünceniz asla olmasın istediğim bu modemin adaptörü yardımedecek birileri varmı

laylomi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş evimde Airties kullanıyorum.
AHES'te çalışırken de ZyXel ile savunma sanayiine sistemler kuruyorduk.
Güvenlik anlamında en iyisi ZyXel. tavsiye edebilirim.
Hem ZyXel'in anten filan da değişiyor ve en son bir kapalı çarşıya 13 kişinin bağlandığı bir kablosuz iş ağı kurmuştum.
4 kişi kablolu 6 kişi ZyXel'in Usb adaptörüyle 3 kişi de laptopla bağlanıyor.
Orjinal anteniyle sıkıntı çektim ve iki tan 5db anten alıp taktım.
N teknolojiye sahip olanlarına anteni de ekleyince gayet iyi performans veriyor.

Tecrübeye sabit. Öneririm.

AIRTIES RT211 ADSL2+ 4 PORT 125Mbps KABLOSUZ MODEM

almayı düşünüyorum kullana varmı bir sorun çıkarır mı die kullanacağım mesafe 75 metre bu mesafeyi google earth dan ölçtüm bir sorun tesşkil edrmi acaba arada ne ağaç ne duvar nede bişe var

laylomi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usroboticsin yukardaki modelinide kullandım airtiesin modelinide daha uzağa yayın konusunda airties'in usroboticse göre daha iyi olduğunu söliebilirim, uzun mesafe demişin ne kdr olduğunu tam olarak yazarsan daha net bir bilgi verebilrim.

selam ne kadar uzak dedin de hemen diyeyim 80 metreden çekecem bu modemler birbirini görmesi şertmı yoksa evin içinden dışarda ban kadr gelirmi

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Gerçekten yoğun bir trafik söz konusu ile adsl router+ Access Point daha mantıklı bir çözüm. Access point için Linksys/cisco gayet iyi. Bir de N desteği varsa yeme de yanında yat misali. Tabii ki maliyet kablosuz destekli bir modeme göre daha yüksek fakat performansta sorun yaşatmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4 portlu kablosuz modem ttnetin verdiği standart kablosuz modemden daha mı iyidir? yani bende ikisi de var. evde iki kişi kullanacak ama eğer 4 portlusu daha hızlı ve sorunsuz bağlantı sağlayacaksa onu kullanayım dedim, yok birşey farketmez diyorsanız hiç uğraşmayayım. zaten çok anlamıyorum bu işlerden :)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Konuyu hortlatmışsınız bari yazıyım bişeyler

Tp-link ten kaçın. Onun kadar dandirik bişey görmedim. Wifisi her dk kesilirmi bi modemin.

Şuan zyxel kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum. Hız olsun kalite olsun süper. Air ties in yeni modemlerini bilmiyorum fakat 2005 ten kalma modemi hala taş gibi çalışıyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim Arties kablosuz modem 2 Laptop 1 masaüstü 2 tel bağlanıyoruz heryerden kapatıyoruz masaüstü ile bir laptop oyun oynuyoruz laptop Kasıyor neden olabilir 2 kişi bağlı Olarak düşünelim ? yardımm ederseniz sevinirim

Unique111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ZyXEL VMG3312 B10A v2 alabilirsin, ben evde kullanıyorum sorunsuz çalışan bir ürün, wlan sinyal kalitesi üst düzey.

Son mesajlar