Opera ayarlari yardim :(

Bu konuyu okuyanlar

cool_eagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben daha önce firefox kullanıyordum sonra operayı denedim çok daha kullanışlı ve hızlı geldi ama bişeyi farkettim opera sayfadaki her linki belleğe alıyor.
daha bugün 3 eylül kotam 500 MB olmuş daha önce firefoxla daha fazla site geziyodum bu kadar olmuyordu...
operadaki bu özelliği nasıl kapataibilirim :(

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
her tarayıcı belleğine alır dosyaları. operanın diğerlerinden farkı yeniden geldiği zaman aynı şey kendi belleğinden kullanır, diğerlerinden hızlı gözükmesinin sebebi budur. ama bunun kotana olumsuz değil olumlu bi etki sağlar. bence sen operaya değil de nerelere girdiğine dikkat et. video izleme siteleri, flash siteler veya girdiğin sitelerin içerikleri, işte bunlar farkeder kotada

cool_eagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben sık forum sitelerine giriyorum... ama opera kullanmadanda bu sitelere giriyodum hiç bu kadar olmuyodu :(

ChernobyL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
doğru nelere girdiğine dikkat et çok fark olmayacaktır kota kullanımında ayrıca virüs felan bulaşmış olabilir yada ttnet yiyodur ee adamlar para kazanmak için ne yapacağını şaşırdı..:D

cool_eagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaspersky var bakıorum internet trafiği normal gözüküo heralde ttnet in işi :D

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
sana du meter i önerebilirim. hangi saatlerde kaç mb indiğini dahi görebiliyosun işe yarar bi bandwidth izleme programıdır