Office 2007 de arka plan nasıl yapılır

Bu konuyu okuyanlar

husserant

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar. office excel 2007 de tek sayfaya arka plan olarak, scan edilmiş bir fatura sayfası yerleştirmek istiyorum. birebir ölçülerde. amacım excelde faturalarımı yeni kesmeye başlayacağım için birebir ölçülerde düzenleyebilmek. filigram yada başka bir şekilde olabilir belki ancak ben yapamadım.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler

makrop!

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar. office excel 2007 de tek sayfaya arka plan olarak, scan edilmiş bir fatura sayfası yerleştirmek istiyorum. birebir ölçülerde. amacım excelde faturalarımı yeni kesmeye başlayacağım için birebir ölçülerde düzenleyebilmek. filigram yada başka bir şekilde olabilir belki ancak ben yapamadım.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler

openoffice 2 kur aradığın özellik onda mevcut...

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
farklı bişeyden mi bahsediyorsun anlayamadım ama office excel 2007 de sayfa düzeni menüsünde arka plan seçeneğiyle arka plana görüntü atabiliyorsun.

husserant

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
openoffice kurmak istemiyoırum öncelikle. tuskilidi dediğini yapıyorum ama ya excelde alabildiğine bütün alana kapsıyor. benim istediğim sadece ecxelde önizleme yaptığımız karşımıza çıkan 1.sayfa için. kullanım amacımı yazmıştım. faturayı altta fonlucam ki her fatura kesişimde kayma mayma olmasın istiyorum

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sunu deneyin

once gostermek istediginiz(yani tek sayfaya basilacak) alani secin sonra set print area deyin.
akabinde filigrani oturtun bildiginiz gibi. herhal bu yontem ise yarar.

yarabbim, siz office 2007'de bu nasil olur diyorsunuz, adam openoffice kullan diyor. gel de kafa atma

husserant

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MESELEYİ BURDAN ÇÖZDÜM. İLGİLENENLERE ;
Excel'de filigran taklit etme

Excel'de filigran işlevi kullanılamaz. Her basılı sayfada bir grafik görüntülemek isterseniz (örneğin, bilginin gizli olduğunu belirtmek için), grafiği üstbilgiye veya altbilgiye ekleyebilirsiniz. Bu şekilde grafik metnin arkasında, her sayfanın üst veya alt kısmından başlayarak görüntülenir. Ayrıca grafiği yeniden boyutlandırabilir veya sayfayı dolduracak şekilde ölçeklendirebilirsiniz.
  1. Filigranla görüntülenmesini istediğiniz sayfayı tıklatın. Tek bir çalışma sayfasının seçilmiş olmasına dikkat edin.
  2. Ekle sekmesinin Metin grubunda Üstbilgi ve Altbilgi'yi tıklatın.
    xl_Insert_Text_ZA10165439.gif
  3. Üstbilgi altında Sol bölüm, Orta bölüm veya Sağ bölüm kutusunu tıklatın.
  4. Üstbilgi ve Altbilgi Araçları'nın Tasarım sekmesindeki Üstbilgi ve Altbilgi öğeleri grubunda, Resim öğesini
    InsertPicturePS_ZA10180169.gif
    tıklatın ve ardından eklemek istediğiniz grafiği bulun.
    xl_HeaderFooterDesign_Head_Foot_elements_ZA10165422.gif
  5. Grafiği çift tıklatarak üstbilgi kısmı kutusuna ekleyin.
  6. Grafiği yeniden boyutlandırmak veya ölçeklendirmek için Üstbilgi ve Altbilgi öğeleri grubunda Resim Biçimlendir
    FormatDrawingObjectPS_ZA10179783.gif
    seçeneğini tıklatın ve daha sonra Resim Biçimlendir iletişim kutusunda, Boyut sekmesinde istediğiniz seçenekleri belirleyin.
http://forum.shiftdelete.net/ms-help://MS.EXCEL.12.1055/EXCEL/content/HP01216434.htm

Son mesajlar