Bilgisayarın Ekranı Birden Kararıyor??

Bu konuyu okuyanlar

spandauer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Fujitsu Siemens Amilo Pro v2060 kullanıyorum. Son 3-4 aydır nedenini bilmediğim bir sorun var; pc'de işimi görürken birden ekran simsiyah oluyor. Klavyeden verdiğim komutlara pc karşılık veriyor fakat ekran gözükmüyor. Bekleme moduna alıp tekrar açıyorum, düzeliyor. Sade siyah olmuyo ama, kırmızı, mavi vs. renk farketmiyo yani:mrgreen: Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinecem:sorry2:

spandauer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç mi bilen yok arkadaşlar? :'(

spandauer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ısındığı zamanlarda oluyor diye birşey diyemem; çünkü bazen açtıktan 2-3 dakka sonra da olabiliyor. bir oturuşta da en az 2 saat kalıyorum pc karşısında. :) günde 4-5 saat kullanıyorum..

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Benim tahminim sorun ekran krtındandır ama kesinde birşey diyemem ama aşırı ısınma varsa ondanda olabilir

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Ekran kartı ısındığından kendinden geçiyor olabilir.. Kontrol ettir bilen birine.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
fanlarda da arıza olabilir, teknik servise götürmeni tavsiye ediyorum.

spandauer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim tahminim sorun ekran krtındandır ama kesinde birşey diyemem ama aşırı ısınma varsa ondanda olabilir

ben de öyle tahmin ediyorum; çünkü dediğim gibi çoğu zaman pc'yi açtıktan 2-3 dakka sonra oluyor. ekran kartını değiştirmeye niyetlenmiştim bir aralar fakat ekran kartı anakart üzerinde olduğu için değiştirilemeyeceğini, değiştirsem bile bana bir pc fiyatına patlayacağını öğrendim:wassat:

ChernobyL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartından kaynaklanıyor olabilir ekran kartını markası nedir??
eğer ati ise bendede böyle bir şey oldu vpu recover i kapattım geçti..

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
ben de öyle tahmin ediyorum; çünkü dediğim gibi çoğu zaman pc'yi açtıktan 2-3 dakka sonra oluyor. ekran kartını değiştirmeye niyetlenmiştim bir aralar fakat ekran kartı anakart üzerinde olduğu için değiştirilemeyeceğini, değiştirsem bile bana bir pc fiyatına patlayacağını öğrendim:wassat:

seni kandırmıslar diyebilirim demekki ekran kartın on board sen en iyisi yeni bir ekrankartı al baya ucuzladılar zaten 512 mb ekran kartını 90 ytl ye almıstım gecenlerde sen direk yeni bi ekran kartı al pc acayip hızlancaktır on board olduundan raminide kullanıyo ve sana kullancak bise bırakmıyo buda yavaslatır :)

ChernobyL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer ekran kartın ati ise benim dediğim yöntemi dene yazılımsal bir sorun ise eğer donanım almamano öneririm..