Türkçe Facebook resmi olarak yayında!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
facebook_tshirt_80.jpg

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, artık tamamen Türkçe. Üstelik, arabirimi Türkçe kullanmak için takla atmanıza da gerek yok. Bu da YouTube'a kapak olsun.
Facebook, şu saatlerde Türkçe arabirimini kullanıma açtı. Daha önce, bazı adımlar sonucu ulaşılabilen ve Beta aşamasında bulunan Türkçe arabirim, şimdi herhangi bir şey yapmanıza gerek olmadan otomatik olarak geliyor. İşin daha ilginç tarafı, sitenin Türkçeleştirilmesi işini, çok zekice bir hareketle yine sitenin üyelerine yapılmış olması. Gönüllü çevirmenler tarafından en anlaşılabilir hale getirilen sitenin arabirimi, Türkiye'deki bilgisayar kullanıcılarına bundan böyle çok daha iyi hizmet verebiliyor olacak.

Türkçe Facebook adres; http://tr.facebook.com

YouTube Yapamadı

Facebook ile kıyaslandığında, çevrilmesi gereken daha az bölüme sahip olan YouTube'un Türkçe arabirim planı henüz bulunmuyor.

Zararlı içeriklerin sansürle değil, kullanıcıların ilettiği istekler doğrultusunda engellenmesini öneren site, bu işi kolaylaştırmak için nedeni bilinmeyen bir şekilde inatla Türkçe arabirim sunmaktan kaçınıyor.

:: Sırada hangi internet devi Türkçeleşsin istersiniz? Forumda paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Bizimkiler o kadar abandı siteye.. Sonunda resmi olarak çıktı..

(Etiketler'e Youtube'da ekenmiş..)

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nihayet Facebook resmi olarak turkcelesti. Ben anlamiyorum dil destegi bu kadar mi zor? O kadar para kazaniyorlar, birkac bin dolara dil destegi saglamaya mi eriniyorlar, cok garip.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
3 farklı tarayıcıdan denedim ama "home" denen sayfa hala ingilizce...anlamadım gitti..

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de denedim tr.facebook.com yazinca turkceye donmuyor

Aslinda cozumu cok daha basit asagidaki resimde de gordugunuz gibi facebook'ta sayfanin en asagisinda English yazan yere tiklayip orayi Turkce olarak degistirebiliyorsunuz

2785620274_bd50bc1ea4.jpg

Jengar

Profesör
Reaksiyon puanı
23
türkçe olması güzel olmuş.Ama ilgimi çeken bi site olamadı nedense...

safinaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sitenin anasayfası türkçeolmakla birlikte defalarca denmeme rağmen kişisel sayfam türkçeleşmemektedir.bu konuda ne yapmam gerektiği hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar..

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bu Feysbuk'u hiç anlamadım :D Türkçe olsa ne farkedecek yine anlamıyacam :D

Çok Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Youtubenin en başta Türkçe olmasını bekliyorum.

Sonra yahoo mailin yeni yüzününde Türkçe olmasını bekliyorum.

Türkçe cümleleri İngilizceye, ingilizceyide Türkçeye sorunsuz düzgün bir tercüme ile yanlışsız çeviren programların yapılmasını bekliyoruz. (Tabi bu duruma yeminli tercüme mafyası pek sevinmez ve işe el atabilir.)

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sitenin anasayfası türkçeolmakla birlikte defalarca denmeme rağmen kişisel sayfam türkçeleşmemektedir.bu konuda ne yapmam gerektiği hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar..

Facebook'ta sayfanin en asagisinda English yazan yere tiklayip orayi Turkce olarak degistirince profiliniz de turkcelesiyor

2785620274_bd50bc1ea4.jpg