Uzaktan bilgisayara bağlantı ağı kurma?

Bu konuyu okuyanlar

Burak_58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba ark.daslar uzakdan bilgisayara bağlantı ağı kurma?herhangi bi bilgisayardan iş yerimdeki bilgisayara bağlantı (gerçi babamın iş yeri :p ben öğrenciyim) ile ilgili beni yönlendirirmisiniz kolay kurulum mümkünse resimli yada video lu anlatımı warsa çok sevinirim:) forumda yeniyim:p Thanx For ALL.!

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Uzak bilgisayar bağlantı kurmak derken ?
Uzak masaüstümü istiyosun ? Eğer uzak masaüstü istiyosan
Modem'inden bağlanmak istediğin bilgisayar'a "3389" portunu yönlendirmen lazım bu bir.
ikinci olarak Uzak masaüstü yapıcak kullanıcıyı belirlemen lazım , Bilgisayar'ıma Sağ click yap yönet'e gel "Yerel Kullanıcı ve Gruplar"'dan "Gruplar" kısmında "Remote Desktop User" 'a bi kullanıcı eklemen lazım ki bu kullanıcıyla bilgisayarına bağlanacaksın.(Şifrede vermen gerekli bide onun içinde "Kullanıcılar" 'dan Seçtiğin kullanıcıya Sağ Tıkla "Parola Belirle" Seçeneğini Seç yeni parola'nı yaz.)
arından "Bilgisayarım"'a Sağ Click "Özellikler" kısmından "Uzak Bağlantı Ayarları"'na gel "Bu Bilgisayara uzaktan yardım bağlantılarına izin Ver" Seçeneği seçili olsun alt tarafta "Uzak Masaüstü" Kısmında ikinci seçeneği seç , "Herhangi bir uzak masaüstü sürümünü çalıştıran bilgisayardan yapılan bağlantılara izin ver" 'i seç "uygula" "Tamam" de "Kullanıcı Seç" gözüne çarpacaktır ama onu yukarda zaten yaptık "Yönet" kısmından. bu şekilde internet ip'si ile Port'un yönlendirdiğin bilgisayar'a bağlantı yapabilirsin.

Ayrıca aranızda bi Hamachi ağı Kurup Aynı işlemleri gerçekleştirebilirsin, Teamviewer , Remote Administrator gibi yazılımlar ilede uzak masaüstüne erişebilirsin. Saygılarımla

(El emeği Göz nurudur alıntı değil :D )

Burak_58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uzak bilgisayar bağlantı kurmak derken ?
Uzak masaüstümü istiyosun ? Eğer uzak masaüstü istiyosan
Modem'inden bağlanmak istediğin bilgisayar'a "3389" portunu yönlendirmen lazım bu bir.
ikinci olarak Uzak masaüstü yapıcak kullanıcıyı belirlemen lazım , Bilgisayar'ıma Sağ click yap yönet'e gel "Yerel Kullanıcı ve Gruplar"'dan "Gruplar" kısmında "Remote Desktop User" 'a bi kullanıcı eklemen lazım ki bu kullanıcıyla bilgisayarına bağlanacaksın.(Şifrede vermen gerekli bide onun içinde "Kullanıcılar" 'dan Seçtiğin kullanıcıya Sağ Tıkla "Parola Belirle" Seçeneğini Seç yeni parola'nı yaz.)
arından "Bilgisayarım"'a Sağ Click "Özellikler" kısmından "Uzak Bağlantı Ayarları"'na gel "Bu Bilgisayara uzaktan yardım bağlantılarına izin Ver" Seçeneği seçili olsun alt tarafta "Uzak Masaüstü" Kısmında ikinci seçeneği seç , "Herhangi bir uzak masaüstü sürümünü çalıştıran bilgisayardan yapılan bağlantılara izin ver" 'i seç "uygula" "Tamam" de "Kullanıcı Seç" gözüne çarpacaktır ama onu yukarda zaten yaptık "Yönet" kısmından. bu şekilde internet ip'si ile Port'un yönlendirdiğin bilgisayar'a bağlantı yapabilirsin.

Ayrıca aranızda bi Hamachi ağı Kurup Aynı işlemleri gerçekleştirebilirsin, Teamviewer , Remote Administrator gibi yazılımlar ilede uzak masaüstüne erişebilirsin. Saygılarımla

(El emeği Göz nurudur alıntı değil :D )
ya:D mesela elimde laptop war herhangi bi yerdeyim iş yerimdeki pc ye bağlanmak istiyorum:D detay please

Arslan_Azrail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yav iki bilgisayarı bağla modeme olsun iş 2 kişi aynı internetten :D:D

Burak_58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:D öyle degil:D işte:D ya uzak masaüstünü tıklıyıp yapıyorumda detaylı bişeyler :D gösterip aydınlatacak yok galiba resimli felan on numara olur:( bendiyelim memlekette sivasdayım:D istanbuldaki pc me bağlanacam:D uzakdan işte:D ayrıntılı bişelerle aydınlatacak yok bizi heralde:(

likable06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teamwiever diye bir program var programla çok kolay bir şekilde bağlanabiliyosun bilgisayara yalnız her iki bilgisayardada internet bağlantısı olmak zorunda.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
team viewer ile bağlanmak için bağlanacağın bilgisayarın başındada birisi olması gerekiyor
teamviewer da ip girmiyorsun id ve şifre giriyorsun bunuda bağlanacağın bilgisayarın ekranındaki teamviewer penceresinden okuman lazım

by_ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarıma gel sağ tuş tıkla yukarda uzak yazıyor ona tıkla kullanıcların uzaktan bağlanmasına izin vere tıkla sonra kendine şifreli bir oturum aç ardından çalıştıra gir cmd yaz ipconfig yaparak ip ni öğren o bilgisayarı açık bırak geç diğer bilgisayara
başlat donatılar iletişimden uza masaüstüne tıkla ordan ip i yaz geln kısma şifreli oturumun kullanıcı adını ve şifresini yaz bu kadar :D

likable06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
team viewer ile bağlanmak için bağlanacağın bilgisayarın başındada birisi olması gerekiyor
teamviewer da ip girmiyorsun id ve şifre giriyorsun bunuda bağlanacağın bilgisayarın ekranındaki teamviewer penceresinden okuman lazım
teamwiewer ı kurarken ayrı bir seçenek daha var kurulumda o seçeneği seçersen ıd ve password sabit kalıyor istediğin zaman girebiliyosun..

likable06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bak buna hiç dikkat etmemiştim çok faydalı bir bilgiymiş saol
Dostum kusura bakm seni yanlış bilgilendirdim:)) O seçenek kurulumda değil kurduktan sonra options(seçenekler) kısmın galiba o mesajı yazarken kafam son derece güzeldi:mrgreen:

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
seçeneklerde öyle bi bölüm göremedim ben tam olarak nerde söyleyebilir misin.

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
logmein programı var bu programı bilgisayara kuruyosun kullanıcı adı ve parola belirliyosun daha sonra programın kurucu sitesine gidip vemiş olduğun kullanıcı ismi ve parola ile bilgisayarına amerikadan bile ulaşabiliyosun
aklımda kalan bu yanlış hatırlamıyor isem

salihh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
logmein e gir free olan hersey i dne 15 mılyon kullanıcısı vr bende 10 makıneye oturdugum yerden gırıp cıkıp download ı ko0ntrol edoım:D seed de işe yarıyor :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aklınıza ............................ :D windomsw 7 başlat menüsüne uzak bağlantı yaz bebwek

fantasticb

Doçent
Reaksiyon puanı
3
:D öyle degil:D işte:D ya uzak masaüstünü tıklıyıp yapıyorumda detaylı bişeyler :D gösterip aydınlatacak yok galiba resimli felan on numara olur:( bendiyelim memlekette sivasdayım:D istanbuldaki pc me bağlanacam:D uzakdan işte:D ayrıntılı bişelerle aydınlatacak yok bizi heralde:(
smilelardan yazdığını okuyamadım :D :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
teamviever indir 2 bilgisayarada ama baglanacagın bilgisayarın acık olması lazım sonra kullanıcı koduyla sifreyi yaz baglanma yerine ve bilgisayarınla baska kodunu girdigin bilgisayar birlesiyo ve o bilgisayarı kontrol edip dosya alıp gönderebiliyosun