Kasadan ses geliyor yardım!!!.

Bu konuyu okuyanlar

sonsuzevren33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm
Benim bilgisayarımda real tek hd audio manager ses sürücüsü yüklü
ama bütün sesler kasada bulunan hoparlörden de çıkıyor bir türlü kapatamadım. Ordan çıkan ses son derece kötü kısamıyorumda üstelik yardımcı olursanız sevinirim.

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ses kartı modelini yazarsan daha kolay yardımcı olunabilir.

GAMEHUNTER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sağ alt taraftaki ses simgesine çift tıkla ses denetimini aç. Oradan seçenekler özelliklere gir ve PC Speaker veya sadece Speaker diye birşey varsa kutucuğu işaretle. Sonra sesini kıs.

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sağ alt taraftaki ses simgesine çift tıkla ses denetimini aç. Oradan seçenekler özelliklere gir ve PC Speaker veya sadece Speaker diye birşey varsa kutucuğu işaretle. Sonra sesini kıs.

Böylelikle sorunu çözmüş olmazsın ama en azından sesi duymazsın. Herkes işin kolayında.

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence amaç sesin duyulmaması değil sesin doğru hoparlörden duyulmasıdır. Ben de şöyle bir çözüm yazayım o zaman.

"kasanın içini aç ve ses çıkaran hoparlörün kablosunu yerinden sök, kesin çözüm"

Bunları size söyleyebilmem için illa kesin çözümü bilmem mi gerekiyor, yazmam mı gerekiyor buraya.

Ama bunu demek yerine arkadaşa şunu sorabiliriz mesela

"Normal hoparlörlerinden de ses geliyor mu yoksa sadece kasa içindeki hoparlörden mi geliyor?"

Bu sorunun cevabı bizi çözüme bir adım daha yaklaştırır gibi geliyor. Ne dersiniz?
Yok yani sorunun cevabı "Ses sadece kasa içinden geliyor, hoparlörlerimden ses alamıyorum" ise sizin çözüm yalan olur onun için diyorum :D

sonsuzevren33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence amaç sesin duyulmaması değil sesin doğru hoparlörden duyulmasıdır. Ben de şöyle bir çözüm yazayım o zaman.

"kasanın içini aç ve ses çıkaran hoparlörün kablosunu yerinden sök, kesin çözüm"

Bunları size söyleyebilmem için illa kesin çözümü bilmem mi gerekiyor, yazmam mı gerekiyor buraya.

Ama bunu demek yerine arkadaşa şunu sorabiliriz mesela

"Normal hoparlörlerinden de ses geliyor mu yoksa sadece kasa içindeki hoparlörden mi geliyor?"

Bu sorunun cevabı bizi çözüme bir adım daha yaklaştırır gibi geliyor. Ne dersiniz?
Yok yani sorunun cevabı "Ses sadece kasa içinden geliyor, hoparlörlerimden ses alamıyorum" ise sizin çözüm yalan olur onun için diyorum :D

Ses maalesef hem normal hoparlörden hemde bios hoparlöründen geliyor
arkasaşların dediği gibi pc'den kısıp hoparlörü açabilirim ses fazla rahatsız etmiyor ama ben tamamaen nasıl bios hoparlörünü kapatırım onu merak ediyorum.Bir yolu var mı?

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Bilgisayarı aç, sesi çıkaran parçayı sök. Sonra aynen tak. Garantisi varsa bozulabilir dikkat et, anlaşılmasın. :)D)