Mavi bilg.a dizüstü bilg.i değişim ya da iade edeceğim...yardim...

Bu konuyu okuyanlar

gokselece

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaşlar,

Mavi Bilg.dan 17 ay önce aldığım laptop 3. sefer arızalandı ve "Onarım süresi aştığı için Değişim ya da İadesi yapılmak üzere bana geri verildi".

Laptopu teknik servisten "onarım formu" ile aldım ve yarin Mavi Bilg.a iadeye götüreceğim. Ben ödemesini peşin yaptığım bu bilg.ın parasını Türk lirası olarak geri almak istiyorum. Hediye çeki veya da değişim istemiyorum. Çünkü bıktım.

Acaba Mavi bilg. bana yarın bilg.ın o zamanki Dolar değerini mi yoksa Faturada yazılı olan Türk lirası değerini mi öder. Sizlerden bunu öğrenmek istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sanırım Ankaradasın. Bu durumda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne yada bu bakanlığın il müdürlüklerine başvurarak bilgi alabilirsin...

gokselece

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bilgisi olan yok mu arkadaşlar.

gokselece

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaşlar dün Mavi Bilg.a gittim ve ısrarlı kararlı tavırlarım sonucu işi fazla uzatmadan 17 ay önce verdiğim paranın tamamını Ytl olarak geri aldım. Hakkımı aldığım için içim rahat. Size de örnek olsun bu durum. Yasal prosedürü iyi bilin mutlaka. Hakkınızı bırakmayın kimsede. Hepinize iyi geceler.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Bunu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Tüketicilerin haklarını bilmesi çok önemli. Eğer siz haklarınızı bilirseniz ve firma size yapacağı yamuğun sonucunda karşısında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nı bulacağını, varsa ISO ve bunun gibi belgelerinin tehlikeye girebileceğini biliyorsa, işiniz çok kısa sürer.

Güzel günler dilerim.

gokselece

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bunu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Tüketicilerin haklarını bilmesi çok önemli. Eğer siz haklarınızı bilirseniz ve firma size yapacağı yamuğun sonucunda karşısında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nı bulacağını, varsa ISO ve bunun gibi belgelerinin tehlikeye girebileceğini biliyorsa, işiniz çok kısa sürer.

Güzel günler dilerim.

Rica ederim moderetorüm. Arkadaşlara örnek olsun diye paylaştım. Hepimizin başına bir gün gelir bu durum.

__MeMoM__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam genelde aldığımız ürünlerde ve kampayalara dikkat edecek olursak değişimi muadili bir ürünle yapıyolar yani 15 gün çinde 1 ay içinde gibi bi olay olsa tamam dicem ama 17 ay kısa bi zaman değil onarıma 3 kez aynı arızadan gitmişse cihaz muadilini aynen vermek zorundalar ama para iadesi imkansız gibi bişey... (Gördüğüm reklam broşür vs.)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Tüketicinin kanuna göre 3 hakkı var. Ürün aynı sorundan 3 kez garantiye gittiyse;
1- faturadaki paranın iadesi
2- aynı ürünün yenisi
3- ayıp oranında indirim

isteme şansınız var, bunu firma kabul etmiyorum diyemez çünkü kanun böyle. Eğer yok diyen olursa hemen kaymakamlıklardaki Tüketici Mahkemesine faturayla başvurun, bakın istediğiniz nasılda oluyor. Eğer para iade isterse tüketici parasını alır. ;)

anarchst

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
arkadaşım gerçekçi olmakda fayda var. tüketici hakkı denen bir şey yoktur bu ülkede.
niye bu kadar emin konuştuğuma gelecek olursak, ben nokia clup point de servis yöneticisi olarak çalıştım. ayda en az 10 mahkeme kararıyla uğraştım.işlerin nasıl döndüğünü emin ol çok çok iyi biliyorum. para iadesini senin istemenle vermezler. sık sık arıza yapıyorsa ürünün ve aldığın firmada sana hızlı bir şekilde yardımcı olmuyorsa tüketici mahkemesine başvur. ordan çıkacak karara uymak zorundadır.