Mühendislik Çözüm Üretmektir..

Bu konuyu okuyanlar

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Üç isletmeci ve üç muhendis is icabi trenle bir seyahate cikacaklardir.
Tren garinda üç isletmeci uc bilet aldigi halde, muhendisler yalnizca bir tane alirlar. Isletmeciler bunun sebebini sorduklarindaysa, "Bekleyin ve görün"
derler.

Trene binerler, bir sure sonra üç muhendis kalkip beraberce tuvalete gider.
Konduktor gelir, üç isletmeciden üç bileti aldiktan sonra tuvaletin kapisini
calar,"biletiniz lutfen" der. Muhendislerden biri eliyle bileti disari uzatir.

Isletmeciler de bunu gorurler. Artik taktigi kapmislardir. Donus zamani gelmistir, yine gar dalardir. Isletmeciler gidip bir bilet alirlar.

Bakarlar muhendisler bu sefer hic bilet almiyor, saskinlikla yine sebebini sorarlar, "Bekleyin ve görün" der yine muhendisler.

Yolculuk baslar. Isletmeciler beraberce kalkip tuvalete giderler, ardindan
da muhendisler de karsisindaki tuvalete. Konduktorun gelmesine yakin, muhendislerden biri disari cikar, karsidaki tuvaletin kapisini tiklatip "biletiniz lütfen" der. Acilan kapidan bir el bileti uzatir. Bileti alan muhendis diger tuvalete geri girer. :#

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
ne kadar doğru bi tesbit B)

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
bence de sataşma var işletmeciler mühendislerden şey mi ayıp canım

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
güzel bir hikaye... mühendis olunca insan havaya giriyor böle yazılar okuynca :D

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
emubaltaci dedi ki:
güzel bir hikaye... mühendis olunca insan havaya giriyor böle yazılar okuynca :D

bana havalısın diyosun yani, koynumuzda yılan beslemişiz de haberimiz yok :D

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
yanı muhendısler ısletmecılerden zekıdır ıcın yapılmıs bır mızansel.bende sandım kı bısıler ınsa edecekler :D

hazein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar biz bu '' MÜHENDİS '' ibaresini kaldıralım(sataşma olmasın) ve malumunuz üzre kıvrak zekası ile bildiğimiz '' TEMEL İDRİS DURSUN '' u koyup fıkrayı öyle okuyalım bence ....:)) bu arada fıkra çok hoş..........

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Mühendis ve işletmecilerle hiç ilgisi yok. Belli ki mühendislerin kendilerine söylenen laflardan usanıp böyle bir hikaye uydurmuşlar. Eğer adı geçen mesleklerle ilgili olsaydı işte o zaman komik olurdu.

Örneğin ben size bir tane anlatayım;
Biri makine mühendisi, diğeri elektrik elektronik mühendisi biri de bilgisayar mühendisi olan üç mühendis arkadaş birlikte seyahate çıkmışlar. Hiç kimsenin geçmediği, ıssız bir yerlerde arabaları bozulmuş. Elektrik elektronik mühendisi demiş ki ben şuna bir bakayım ne oldu. Arabayı kurcalamış etmiş, uzun zaman sonra demiş ki ben işin içinden çıkamadım. Sonra makina mühendisi olan bir de ben bakayım demiş. Arabanın bir çok yerini sökmüş altından girip üstünden çıkmış ama o da bir şey yapamamış. Sonra bilgisayar mühendisi olan arkadaşlarına dönüp biz yapamadık sıra sende demişler. O da biraz düşünmüş ve demiş ki; "eee şey.. arabadan inip tekrar binsek?"

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
exit(life) dedi ki:
Mühendis ve işletmecilerle hiç ilgisi yok. Belli ki mühendislerin kendilerine söylenen laflardan usanıp böyle bir hikaye uydurmuşlar. Eğer adı geçen mesleklerle ilgili olsaydı işte o zaman komik olurdu.

Örneğin ben size bir tane anlatayım;
Biri makine mühendisi, diğeri elektrik elektronik mühendisi biri de bilgisayar mühendisi olan üç mühendis arkadaş birlikte seyahate çıkmışlar. Hiç kimsenin geçmediği, ıssız bir yerlerde arabaları bozulmuş. Elektrik elektronik mühendisi demiş ki ben şuna bir bakayım ne oldu. Arabayı kurcalamış etmiş, uzun zaman sonra demiş ki ben işin içinden çıkamadım. Sonra makina mühendisi olan bir de ben bakayım demiş. Arabanın bir çok yerini sökmüş altından girip üstünden çıkmış ama o da bir şey yapamamış. Sonra bilgisayar mühendisi olan arkadaşlarına dönüp biz yapamadık sıra sende demişler. O da biraz düşünmüş ve demiş ki; "eee şey.. arabadan inip tekrar binsek?"

biliyordm bunu :)

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
teşekkürler iol patrick ve emucum hız sınırını aştınız kenara çekin ben size ceza yazıyım hemde en havalısından :D

Son mesajlar