Nero İle CD/DVD Nasıl Yazılır?

Bu konuyu okuyanlar

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
nero-kurs.jpg

CD/DVD yazma programı Nero ile yapabileceklerinizi anlatmaya devam ediyoruz. Yazı dizisinin ikinci bölümünde veri diski nasıl yazıldığını anlatıyoruz.

CD/DVD yazmanın dışında multimedya programlardan sistem yedekleme ve dosya kurtarmaya kadar bir çok özelliği bulunan Nero'nun incelikleri anlatmaya devam ediyoruz. Türkçe arabirime sahip Nero'nun ik bölümde kurulumunu anlatmıştık. İkinci bölümde ise Nero ile nasıl CD/DVD yazılacağını detaylarıyla anlatıyoruz. İzleyin sizde Nero'nun özelliklerini ve bilinmeyenlerini, bu videolar eşliğinde kolayca öğrenin, bilmeyenlere öğretin.

2. Bölüm Nero İle CD/DVD Yazmak

:: Video dersi izlemek için buraya tıklayın.

Not: Sonraki bölüm, Nero ile ses CD'si oluşturma...

Hazırlayan: Ertuğrul Hazar
SDN - http://shiftdelete.net

Biber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler; ama daha önce de demiştim daha karmaşık yazılım dersleri istiyoruz. Mesela elimdeki orijinal dvd yi "video TS" olarak Hard diskime attım...Şimdi boyutu 7.55 ben bunu 4.7 GB lik dvd'ye nasıl yazarım? veya ben bu 7.55'lik dvd yi nasıl azmalıyım dv9 mu lazım nedir? teşekkürler...

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Çok teşekkürler Erthon,ellerine sağlıkk
(bu arada kullanmasını bilmiodum sayende öğrenmiş oldum )

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bilen arkadaşların çoğunlukta olduğunu tahmin ediyorum. Bilenler için de büyük kolaylık. Neden derseniz, size defalarca kez soru soran kişilere sadece bu videnun linkini vermeniz yeterli ;)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Kalıbı yazdır demeniz lazım. O nedenle çıkarmadan yazdırmalısınız.

ikati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 6 gb lık oyun yazcaktım fakat bende iki adet 4.7 gb dvd var

nero kullanıyorum dvd dinin biri takıyorum benden 6 gb dvd isiyor ben aynı anda bu oyunu iki dvd ye nasıl yazabilirim:mellow:

hakanzorbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde telefonla çekilmiş videolar var. Bunları DVD Player'da açılacak şekilde nasıl yazdırabilirim? Nero 9 kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yazdırma işlemi neden başarısız olur aynı şeyleri yaptım.yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dvd yada cd yapamıyorum nerodan neden peki nolur yardım edin

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben dvdye film attım ama televizyonda izleyemiyorum neden?
nero dan veya dvd nin direk içine atarak yazdırdığınız videoları cd/dvd player lar okumaz. bu işi nero vision u açarak cd vidyo veya dvd vidyo seçeneğini seçerek yapabilirsiniz.