İş Garantisi Olan Bölümler

Bu konuyu okuyanlar

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ÖSS sonuçları açıklandıktan sonra adayları tercih heyecanı sardı. İşte iş garantisi olan bölümler...

Bütün öğrenciler geleceğini düşünüyor. Şimdilerde öğrencilerin akıllarında bir kaç soru var: "Hangi okulu tercih edeceğim?", "Seçtiğim bölümün iş garantisi var mı?" OKS ve ÖSS sınav sonuçlarının ardından tercih süresi başladı. Aileler ve öğrenciler inanılmaz panikte. Şimdilerde öğrencilerin akıllarında bir kaç soru var: "Hangi okulu tercih edeceğim?", "Seçtiğim bölümün iş garantisi var mı?"
Uzmanlar ise ailelere ve öğrencilere meslek okullarını tavsiye ediyor. İşte iş garantisi olan bazı bölümler:
BİLGİSAYAR: Bu bölümü bitiren öğrenciler teknisyen, önlisans okuyanlar tekniker oluyor. İş imkânı yüksek.
ELEKTRİK: Mezunlar, yetkili elektrikçilik belgesi dışında elektrikle ilgili her alanda istihdam ediliyor.
GEMİ HABERLEŞME: Bu bölümden mezunlar denizcilikle ilgili her alanda iş bulma şansına sahipler.
GEMİ İNŞA VE GÜVERTE: Öğrencilere her türlü gemi inşa edilmesi ile ilgili teknik bilgi veriliyor.
KUYUMCULUK: Türkiye mücevher sektöründe dünyanın sayılı ülkeleri arasında olduğundan, mezunların iş bulabilme şansları çok yüksek.
UÇAK VE GÖVDE BAKIMI: Mezunları sivil ve askeri amaçlı hava araçlarının üretim, bakım ve onarım işlerinde uluslararası sertifikaya sahip oluyor. Okul sıralarında iş sözleşmesi yapıyorlar.
RAYLI SİSTEMLER: Demiryolları ve diğer raylı ulaşım sistemlerini üreten ve kullanan kamu ve özel sektörünün, teknik ve idari ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim veriyor. İş bulma şansı yüksek.
ENDÜSTRİYEL OTOMASYON: Bu bölümden mezun olan öğrenciler sanayi işletmelerinin üretim akışı ve kontrolu ile kalite kontrol birimlerinde iş bulma şansına sahip.
GRAFİK TASARIM: Teknisyen unvanı ile mezun olan öğrenciler medya, bilgisayar teknolojileri, fotoğraf, sinema, multimedya, matbaacılık, grafik tasarım ve reklam ajansları tasarım bölümlerinde teknik eleman olarak çalışıyor.

Kaynak

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ona bakarsan biçok bölümün iş garantisi war; Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünün de iş garantisi var. Daha mezun olmadan binlerce dolarla iş teklifi alıyrsun. ancak ilk üçyüze girenler gidiyo :D