Superoline internet hk

Bu konuyu okuyanlar

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Benim sorunum şu. 3 gün önce Superonline internet bağlattım. Aynı şekilde de abim 1 hafta önce kendi evine bağlattı. Abimin evinde speedtest yaptığımda 10-13mbps arası çıkıyor. Bende lanet olası 3.45mbps yi geçmiyor.

Evime giden telefon kablolarını değiştirip denedim. Hatta modemi direk telefon kutusunun yanına götürüp test ettim sonuç değişmedi. Hatta abimin modemi alıp denedim sonuç yine aynı belli ki telefon kutusuna gelen hat yavaş yada

sorunlu. Bunun için beni ne kadar uğraştırırlar? Çözülmez bi sorun değildir dimi. Benlik bi sorun yok sonuçta?

İyi akşamlar..Ekli dosyayı görüntüle 15796Ekli dosyayı görüntüle 15797

anectodist

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Muhtemelen evinizin altyapısı kötü bir durumda en fazla 2-3 mb destekleyen altyapılar olabiliyor. Türk Telekom altyapısı üzerinden mi aldınız interneti yoksa Süperonline'ın kendi alt yapısı mı ?

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Altyapında problem olabilir. Bence bu telefon üzerinden internet gibi eskide kalmış teknolojilere gerekmedikçe bulaşmayın. Fiber internet yada Uydunet falan varsa o bölgede ona geçin derim.

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar,

Turktelekomdan gelip, ankastredeki baska bi switchten kablo vermisler. Su an duzeldi ama altyapim 8mbps destekledignden en fazla 8.11 goruyorum. 16mbps icin altyapiyi nasil yeniletebilirim turktelekoma?

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Merhaba arkadaslar,

Turktelekomdan gelip, ankastredeki baska bi switchten kablo vermisler. Su an duzeldi ama altyapim 8mbps destekledignden en fazla 8.11 goruyorum. 16mbps icin altyapiyi nasil yeniletebilirim turktelekoma?

Ara müşteri hizmetlerini başvur, gerekirse dilekçe ver. İsteyenin bir yüzü kara..

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aradim dilekce vermen gerekiyo dedi. Dilekce ornegi bakiyorum. Bu konularda asla usenmem :)

anectodist

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hevesini kırmak gibi olmasın ama türk telekomda çalışıyorum daha bir kere bile dilekçeyle başvuruyla altyapı çalışması yapıldığını görmedim, yinede dilekçe vereceksen fiber internet için dilekçe ver, binada diğer kişilerden imza almaya çalış.

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gittim. Superonline in turktelekoma mail atmasi gerekiyormus. Peki sen bilgilisin galiba anectodis. Bizim altyapi desteklemiyorsa bu turktelekom un binaya kadar cektigi kablomu degismesi gerekiyor yoksa binadaki ankastre kutusu mi?

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sakın pes etme kardeşim benim 1 aydır internetim yoktu. telekomdan bir eleman ile tanıştım 3 saat içinde altyapı sorunumu giderdi buyur;
aaa.jpg

5101050961.png

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Merhaba arkadaşlar,

Benim sorunum şu. 3 gün önce Superonline internet bağlattım. Aynı şekilde de abim 1 hafta önce kendi evine bağlattı. Abimin evinde speedtest yaptığımda 10-13mbps arası çıkıyor. Bende lanet olası 3.45mbps yi geçmiyor.

Evime giden telefon kablolarını değiştirip denedim. Hatta modemi direk telefon kutusunun yanına götürüp test ettim sonuç değişmedi. Hatta abimin modemi alıp denedim sonuç yine aynı belli ki telefon kutusuna gelen hat yavaş yada

sorunlu. Bunun için beni ne kadar uğraştırırlar? Çözülmez bi sorun değildir dimi. Benlik bi sorun yok sonuçta?

İyi akşamlar..Ekli dosyayı görüntüle 15796Ekli dosyayı görüntüle 15797

Modem arayüzünde ADSL hat istatistikleri var onun ekran resmini cekip atarmısın?

Dairede
Telefon kutusunun yanında

2 şekildede çekip at

Durum --> Wan ---> üst sekmede DSL yazıyor oraya gir ekran resimi at

Owl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ADSL bağlantısında malesef santral uzaklığı ev içi tesisat vs vs çok fazla olumlu veya olumsuz etkiliyor. Modeme gelen total hız var, eğer orada 20 mbps gibi bir değer ve noise margin de 25-30 arası ise 16 mbps rahatlıkla alabilirsin.