Interneti ne kadar kullandığımı online görmek ve kaydetmek istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Ortak internet kullanıyoruz ve AKK den sorunlar çıkıyor. ayın 10 un da AKK aşımından internet yavaşlıyor diye suç üzerimize atılmaya başlandı. Hangi cihaz interneti ne kadar kullanmış ya da şu cihaz interneti ne kadar kullanmış olduğunu görebileceğimiz bi yazılıma ihtiyacım var. Android telefonlar da benzeri bir ozellik mevcut. Ne kadar kullandığı gösterip kaydediyor. Bilgisayar tablet gibi cihazların ne kadar kullandığını nasıl görüp kaydedebilirim? Hangimiz daha çok internet kullaniyoruz görmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Kendine internet al ortak danaya girer gibi internet aldığınız için akk belası başımızda.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kendine internet al ortak danaya girer gibi internet aldığınız için akk belası başımızda.

Babam ona yanaşmıyor. Daha önce ttnet ten çok kazık yedik. Taahut olaylari var. Vodafone den almayi teklif edebilirim ama. Gerci sorum bu degil. Boyle bir yazilim var mi?

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Merhaba arkadaşlar. Ortak internet kullanıyoruz ve AKK den sorunlar çıkıyor. ayın 10 un da AKK aşımından internet yavaşlıyor diye suç üzerimize atılmaya başlandı. Hangi cihaz interneti ne kadar kullanmış ya da şu cihaz interneti ne kadar kullanmış olduğunu görebileceğimiz bi yazılıma ihtiyacım var. Android telefonlar da benzeri bir ozellik mevcut. Ne kadar kullandığı gösterip kaydediyor. Bilgisayar tablet gibi cihazların ne kadar kullandığını nasıl görüp kaydedebilirim? Hangimiz daha çok internet kullaniyoruz görmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

belki bu işinizi görebilir.

http://www.gezginler.net/indir/netlimiter.html

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
hep böyle ortak internet yüzünden bu Akk Belası başımızda kardeşim....

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Eğer bir android ya da ios cihazın varsa turktelekom un uygulaması var ordan görebiliyorsun.

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yani internet tek hat üzerinden geldiği için cihaz ayırmaz.. Sadece veri akışını ve ne kadar kullanıldığını görürsün.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
bunu yapmanız oldukça basit :D

Bir eski külüstür pc bul ve ona pfsense denen yazılmı kur ağını bu pfsense ile yöneteblrsin

1- Kişilere belirli hız sınırları koyabilrisin
2- Kişilere kota koyabilrsin
3- Kişilerin internete belirli saatlerde girmesini sağlayabilrsin
4- 2-3-4-5-6-7-8-9.... adet internet hatlarını birleştirebilrsin
5- Belediye wifileri gibi wifiye girince kullanıcı adı ve şifre benzeri bir arayüz ile karşılayabilrsin
6- Güvenlik önlemi alaiblrsin
7- Ağda log tutabilrsin
8- Kim ne kadar kullanmış hangi saatlerde kaç gb harcamız büyük bir analzi görebilrsin

Birssürü yapacağın şey yap dibi görülmeyen çukur gibi

bunu yapan en sağlıklı yazılım "pfsense" yazılımıdır.

Araştirip görebilirsin

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Kullanım görüntüleme aşamasında bazı modemlerin arayüzlerinden bu bilgi alınabiliyor. Modemin de bunu destekliyorsa arayüzünden bakabilirsin. :)

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Kullanım görüntüleme aşamasında bazı modemlerin arayüzlerinden bu bilgi alınabiliyor. Modemin de bunu destekliyorsa arayüzünden bakabilirsin. :)

Çok doğru bilgilere yer vermiyor arayüzler..!

kimin ne kadar sömürdüğü gibi bir şeyi asla log tutmazlar.
anca zyxelin modemlerinde kim wifiye kim kabloya bagli gibi görürsün pc ismi gözüküyor , mac adresi ve ip adresi gözükür başka ayrıntıya erişemezsin.

Diğer modemlerdede hangi ağ ismindeki cihazlar bağlı , mac adresi , bağlantı kuran nokta , iç ip adresi mevcuttur.

Son düzenleme:

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Çok doğru bilgilere yer vermiyor arayüzler..!

kimin ne kadar sömürdüğü gibi bir şeyi asla log tutmazlar.
anca zyxelin modemlerinde kim wifiye kim kabloya bagli gibi görürsün pc ismi gözüküyor , mac adresi ve ip adresi gözükür başka ayrıntıya erişemezsin.

Okuduğunu algılamada sorunlar yaşıyorsun sanırsam dostum!
Ziraa ben bağzı modemlerde olduğunu net bir şekilde belirttim sanıyorum. Senin dediğini bir çok yeni nesil modem yapabiliyor arkadaşın ihtiyacı olan şey toplam kullanılan internet miktarını görmek bende eğer modeminde bu özellikle varsa bu bilgiyi oradan edinebileceğini belirttim.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Okuduğunu algılamada sorunlar yaşıyorsun sanırsam dostum!
Ziraa ben bağzı modemlerde olduğunu net bir şekilde belirttim sanıyorum. Senin dediğini bir çok yeni nesil modem yapabiliyor arkadaşın ihtiyacı olan şey toplam kullanılan internet miktarını görmek bende eğer modeminde bu özellikle varsa bu bilgiyi oradan edinebileceğini belirttim.

Öyle bir problemim yok bunuda nereden çıkarttın herkes istediği gibi anlayıp sana yazabilir. Bu arada ben senin dostun değilim.

bazı modemler dediğin profosyonel büyük ölçekli modemler ki onlarda özel modemlerdir. Bu kullanıcının sorununa gelirsek adam şirket yönetmiyor ev içi ağdan bahsediyor. elinde 1500 tl lik modem barındıracak değil ya..

Bu yüzden adamın sorununa kesin çözüm bulacağı yolu tercih ettim. Pfsense kullanılması daha mantıklı ki. büyük ölçekli firmalar bile bu yolu tercih ediyorlar pfsense çok kararlı çalışan bir sistem ki bu zamana kadar her gördüğüm her gittiğim yerin sistemini bire bir inceleyip server odalarını gezmişimdir. Bu konuda bilgim var yani.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öyle bir problemim yok bunuda nereden çıkarttın herkes istediği gibi anlayıp sana yazabilir. Bu arada ben senin dostun değilim.

bazı modemler dediğin profosyonel büyük ölçekli modemler ki onlarda özel modemlerdir. Bu kullanıcının sorununa gelirsek adam şirket yönetmiyor ev içi ağdan bahsediyor. elinde 1500 tl lik modem barındıracak değil ya..

Bu yüzden adamın sorununa kesin çözüm bulacağı yolu tercih ettim. Pfsense kullanılması daha mantıklı ki. büyük ölçekli firmalar bile bu yolu tercih ediyorlar pfsense çok kararlı çalışan bir sistem ki bu zamana kadar her gördüğüm her gittiğim yerin sistemini bire bir inceleyip server odalarını gezmişimdir. Bu konuda bilgim var yani.

Hocam bu pfsense yi nasil kullanicam peki? Internette biseler okudum kolay gorunuyor ama anlamadigim bi konu var. Mesela cift ethernet karti gerekiyormus WAN ve LAN olarak. Benim anladigim WAN wirless LAN da kablolu baglanti. Eger boyleyse pfsense bende calisir.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Hocam bu pfsense yi nasil kullanicam peki? Internette biseler okudum kolay gorunuyor ama anlamadigim bi konu var. Mesela cift ethernet karti gerekiyormus WAN ve LAN olarak. Benim anladigim WAN wirless LAN da kablolu baglanti. Eger boyleyse pfsense bende calisir.

Hocam öncelikle size şöyle anlatayım.

1- Bir bilgisayar olması gerek sadece kasa calışsın yeter. Eski pc de olabilir ama 7/24 çalışması gerekiyor. (kapalı olursa internet de olmaz)
2- Bilgisayarda wireless olmaması daha makul olur / Gecikme ping gibi sorunlar ortaya çıkabilir ethernet tavsiye ederim
3- 2 hattı birleştireceksen 2 ethernet kartı alırsın hatları bağlar anakarttaki ethernettende çıkış alıp evdeki swicte ve swictten bilgisayar ve accespointlere yollarsın
4- Pf sense her ne kadr kolay gözüksede biraz zor ve sıkıntılı :D
5- Bununla otellerdeki gibi ağını yönetebilirsin . Yani şöyle anlatayım bir arayüz gelir o kişi kulanıcı adı şifre girmeden erişemez internete
6- Tüm ağı istediğin gibi derin bir şekilde yönetebilir kişilere kota , hız sınırı v.b şeyler ekleyebilrsin
7- Pf sensede internet birleştirme olayına MULTİWAN deniyor