Pasaport Kaydı ile ilgili yardım!

Bu konuyu okuyanlar

umuttubaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yurtdışından bir gemici tanıdıkla iphone 6s getiriyorum. Getiren kişi bir kaç gün durucak yani bırakıp gidecek. etrafımda 4 ay içinde yurtdışına çıkmış kişide yok. telefonu kayıt ettirebilmek için 4 ay içinde illaki yurt dışına çıkması mı lazım. ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz.

Cumali0027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bildiğim kadarıyla telefoncu 250 liraya kayıt ediyor

ukaraas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ama pek sağlıklı olmuyor o şekilde. Kapanma riski var cihazınızın. Size tavsiyem yurt içinden cihaz satın alıp kullanmanız. Sizlere uzunca bir zaman sorun çıkartmaz. :)

Halim24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 ay değil bildiğim kadarıyla son 1ay içinde Türliyeye giriş yapmış olmanız gerekiyor ayrıca 60 gün kayıt yapmadan kullanma hakkınız var sizin yerinde olsam bu hakkı kullanırken uygun pasaport arar "telefoncuya yaptırmak" ihtimalini en sona bırakırdım

lilamanela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle başıma geldiği için yazıyorum yurt dışından android getirtmekte sıkıntı yok imei atılabiliyor fakat apple cihazı getirtmek tamamen bir işkence haline geliyor. Son 1 ay içerisinde yurt dışında telefonun alındığı lokasyonda bulunmuş birisinin pasaportu gerekiyor eğer o lokasyonda bulunmayan bir pasaport a kayıt edildi ise BTK dan tespit edilip imei kullanıma kapatılıyor telefonculara falan gitmeyin turist pasaportlarına kayıt edip yolluyorlar sizi daha sonrasında o da tespit ediliyor ve sonuç yine hüsran. Mümkün olduğunca yurt dışından getirttiğiniz kişinin pasaportuna kayıt ettirin.

Oglcnoglcn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar yurtdışından bir gemici tanıdıkla iphone 6s getiriyorum. Getiren kişi bir kaç gün durucak yani bırakıp gidecek. etrafımda 4 ay içinde yurtdışına çıkmış kişide yok. telefonu kayıt ettirebilmek için 4 ay içinde illaki yurt dışına çıkması mı lazım. ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz.
Dostum 4 ay değil en son 2 ay önce yurtdışından gelmiş olması lazım eger kımse yoksa bi yurtdışı seferi yap ertesi gün gel kendi üzerine alabilirsin yada hiç pasaportla uğraşmayıp BTK yolu ile Türkiye'de kullanılabilir hale getittirirsin yasal olarak.

Reaksiyon puanı
3
Üstad telefon geldiğinde mesaj at sana ne yapacağını yeni bi bölümmde adım adım anlatım onun dışında bilgin olsun 6s ler 700 6splus 750 $ haberin olsun kazık yeme

umuttubaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum 4 ay değil en son 2 ay önce yurtdışından gelmiş olması lazım eger kımse yoksa bi yurtdışı seferi yap ertesi gün gel kendi üzerine alabilirsin yada hiç pasaportla uğraşmayıp BTK yolu ile Türkiye'de kullanılabilir hale getittirirsin yasal olarak.

BTK yoluyla kayıt derken. pasaportsuz yasal olarak bir kayıt türü mü var ?

Üstad telefon geldiğinde mesaj at sana ne yapacağını yeni bi bölümmde adım adım anlatım onun dışında bilgin olsun 6s ler 700 6splus 750 $ haberin olsun kazık yeme

Eyvallah

coriolis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam bir pasaport bulun da kaydettirin klon riskli. 130 lira ücreti var zaten e devletten hiçbir yere gitmeden halledersiniz.

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Riskli bir tercih yapmak isterseniz eğer Ali'n ve cihazı apple yetkili servise verin. Onlara eğer doğru bir şekilde şikayette bulunursanız cihazı değişim yapıyorlar ve kayıt ettirmeye gerek kalmıyor. Ancak bunun olmama ihtimali de var o yüzden ilk seçenek olarak düşünmeyin. Ayrıca forumlarda falan bir dolasın inşalar pasaport kayıt haklarını satıyorlar. Belki şansınıza çıkar. Ama merdiven altı seyler denemeniz cok yardımcı olmaz.