Fare gözüküyor ama çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sorunum şudur ki mouseyi bilgisayarımın usb portuna takınca fare aygıt yöneticisinde görünüyor ama çalışmıyor bu sorun dün gece yoktu aniden olan bi sorun yardımlarınızı bekliyorum...

resimdede görüldüğü gibi fare gözüküyor ama çalışmıyorEkli dosyayı görüntüle 15778

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
USB port ile Mouse bağlantısı yapıyorsanız, USB porta farklı birşey takmayı deneyin. Görmüyor ise USB Port ile alakalı bir sorun olabilir.

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet usb bellek de takıp denedim çalışmadı ama aygıt yöneticisinde gözüktü mousenin de takınca ışığı yanıyor sanırım güç var portlarda

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Benimde başıma garip bir olay gelmişti, Windows üzerindeyken aynı şekilde fare güç alıyor çalışmıyor, USB belleklerde takınca çalışmıyordu. Bilgisayarı Linux Mint ile live olarak açıp USB belleği denemek için açtığımda fare ve USB bellekler çalışıyordu bende Windows'u tekrar kurmak zorunda kalmıştım. Belki aynı problem olabilir.

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linux liveyide denicem ama problemin ilginç tarafı dün gece çalışıyodu şimdi çalışmıyor

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Bende call of duty 2 oynarken başıma geldi. yeni aldım sorun geçti. galiba mouse'um yandı koku vardı içinde :(

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi başka bir mouse denedim ve usb aygıtı tanınamadı hatasını aldım aygıt yöneticisinde ise bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor ve kod 43 windows bu sürücüyü durdurdu yazıyo

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Windowsun cd'si varsa yada dvd. yedeklemi onarmı vardı onar galiba ona tıkla onarır tabi cd'si varsa :(

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yazıkki olmadı anlamadım ama ya fareyi takınca usb aygıtı tanınamadı diyor aygıt yöneticisinde ise bilinmeyen aygıt diyor çözümü varsa lütfen söylesin biri kaç gündür araştırıyorum bulamadım :(

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Ne yazıkki olmadı anlamadım ama ya fareyi takınca usb aygıtı tanınamadı diyor aygıt yöneticisinde ise bilinmeyen aygıt diyor çözümü varsa lütfen söylesin biri kaç gündür araştırıyorum bulamadım :(

Takabileceğin başka bir bilgisayar telefon tablet falan varsa onlara takmayı dene eğer onlarda çalışıyorsa yazılımsaldır onlarda da çalışmıyorsa mouse arızalanmıştır.

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Takabileceğin başka bir bilgisayar telefon tablet falan varsa onlara takmayı dene eğer onlarda çalışıyorsa yazılımsaldır onlarda da çalışmıyorsa mouse arızalanmıştır.
Evet başka bilgisayarda denedim çalışıyor mouse

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
USB sürücü sıkıntısı. Yukarıda daha önce başıma geldiğini yazmışım. Bir mahsuru yoksa en kolayından format atın. Diğer türlü çok uğraştıracak muhtemelen.

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
USB sürücü sıkıntısı. Yukarıda daha önce başıma geldiğini yazmışım. Bir mahsuru yoksa en kolayından format atın. Diğer türlü çok uğraştıracak muhtemelen.
Format atarım atmasınada ama bilgisayarın içindeki bilgiler ne olacak

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Format atarım atmasınada ama bilgisayarın içindeki bilgiler ne olacak

Silinmemesi gereken dosyaların varsa, diskin sistemin yüklü olduğu bölümüne değilde diğer bölümüne taşıyıp sistem yüklü olan bölümü biçimlendirip sistemi tekrar oraya kurarsın diğer dosyalarını taşıdığın bölümde silinmez. Tabi çözüm için uğraşmak istiyorsan formatı son seçenek olarak değerlendir.

xphreak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Silinmemesi gereken dosyaların varsa, diskin sistemin yüklü olduğu bölümüne değilde diğer bölümüne taşıyıp sistem yüklü olan bölümü biçimlendirip sistemi tekrar oraya kurarsın diğer dosyalarını taşıdığın bölümde silinmez. Tabi çözüm için uğraşmak istiyorsan formatı son seçenek olarak değerlendir.
Mümkünse format son seçenek olsum çünkü daha driverlerini yüklemek felan var uzun iş yani