Yeni internet bağlattık ADSL ışığı yanmıyor acil yardım ?

Bu konuyu okuyanlar

sefa5152

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni yalın ADSL bağlattık bugün ekip geldi kontrol etti gitti sorun yok hatta sonra modemi taktım ben ADSL girişleri felan takılı ama ADSL ışığı yanmıyor hat aktif değil mi daha yoksa santralden bağlantı yapılmamış mıdır ?

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Yeni yalın ADSL bağlattık bugün ekip geldi kontrol etti gitti sorun yok hatta sonra modemi taktım ben ADSL girişleri felan takılı ama ADSL ışığı yanmıyor hat aktif değil mi daha yoksa santralden bağlantı yapılmamış mıdır ?

Modem arayüzüne giriş yapıp ADSL kullanıcı adı ve şifre yazıp kaydet yapman lazım.

sefa5152

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem arayüzüne giriş yapıp ADSL kullanıcı adı ve şifre yazıp kaydet yapman lazım.

Daha k adı şifre göndermediler Vodafone şuan ADSL ışığı sürekli yanıyor ama modemin kullanma kılavuzunda hattın aktif olması için yeşil ışık yanıp sönermiş santrale bağlamamış olabiler mi ?

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Modemi internet ile birlikte mi aldınız ? Eğer kampanya içerisinde modem de varsa modemi taktığınızda otomatik bağlanması gerekir. Ama genede olmadığını varsayarsak vodafonu ara ve durumu belirt. Tekrardan ekip göndersinler ve kontrol etsinler. Bende yaklaşık 1 hafta önce turk.net baglattım. Önce ekip gelip telefon hattını bağladığını söyledi ardından turk net tarafından k.a ve şifrem gnderıldı. Bunları girmeme ragmen dsl ışığı yanmıyordu. Bende turk netı arayıp durumu belırttım. ertesı gün telekom yetkılılerı gelıp tekrardan baktılar ve baglantı gerçekleşti.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Eğer vodafone aldıysan kurulum yapmadan adsl ve internet ışığın yanmaz.
Modem Bağlantılarında bir tane cat 6 gibi kablo modemin bir portundan çıkıp diğer portuna girmesin modem lupa girer (bazı modemlerde dsl ışığı yanmıyor bu durumda)
Modeminde Wan Portu (Mavi Port) kısmına hiç birşey bağlı olmasın
Telekom ekiplerinin baktığı telefon prizine takıp dene
Son olarakta (Vodafone Modem İçin Geçerli) Ayarları girdikten sonra Settings (Ayarlar) bölümünden kaydet demeyi unutma ;)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Modeme sadece DSL ve güç kablosunu taktığın zaman 1-2 dk içinde bağlanması gerekiyor. Başka birşeye gerek yok. Bağlamadığına göre DSL kablo bağlantısında ya da santralle ilgili bir durum vardır.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
adsl işigi yanmıyorsa adsl kablosunda sinyal yok demektir. Bir elektrikci cagir dairedeki telefon hattından bina girişindeki telefon hattının oldugu bağlantıyı kontrol etsin büyük ihtimalle senin hattın bina girişindeki ankastrye kadar geliyor ama daireye ulaşamıyor

bunuda türk telekom yapmaz. Bina içi bağlantıya telekom karışmaz .

ona anca elektirkciler karışır :)

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Hattın aktifse büyük ihtimalle bağlantında sorun vardır.

torunsalih

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ben doping adls kullanıyordum vodafone nete geçtım geçmez olaydım 2 ay oldu hala kulrulup yapacaklar modemı kurdular fakat adls ısıgı yanmıyo aradım kufuru bastım dopıngı tekrar aradım adls ısıgı yanmıyo dedım hemen actılar nalet olsun vodafona

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Hattın aktifse büyük ihtimalle bağlantında sorun vardır.

Hat zaten abonelik başladığı anda aktifleşiyor dolaptan port atamak 1 gün bile sürmüyor abonenin bina içi telefon hattından kendi dairesinin kablosunu ankastreden kendi hattını bulup bağlatması veya elektrikciye bağlatması gerek.
bina içi sisteme telekom karışmıyor :D kimisi geliyor bagliyor gidiyor kimisi yapmiyor

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
ben doping adls kullanıyordum vodafone nete geçtım geçmez olaydım 2 ay oldu hala kulrulup yapacaklar modemı kurdular fakat adls ısıgı yanmıyo aradım kufuru bastım dopıngı tekrar aradım adls ısıgı yanmıyo dedım hemen actılar nalet olsun vodafona

herkesin kalitesi farklı :D

torunsalih

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ben boyle bısey görmedım ya adamlar gelıyo modemı kuruyo bağlantıyı yapıyo ama dopingten geçiş işlemlerı yapmıyo dopıngi arıyorum bıze böyle bşey gelmedı dıye vodafonu arıyorum alt yapı çalısmalarımız devam edıyo diyo nasıl bır hizmet verıyo vodafone anlamadım kı